TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Резултати: 78 вести
-

Пратеник од партијата на Харадинај повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг

А1 On - пред: 21 часа

Пратеникот од редовите на Алијансата за иднината на Косово (ААК) на премиерот Рамуш Харадинај, Блерим Кучи денеска соопшти дека е повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг, јави дописникот на МИА од Приштина.

Ратко Младиќ во март се враќа од Хаг во Србија

Слободен Печат - пред: 22 часа

Покрај барањето, биле приложени и гаранции од Србија и од Република Српска дека во наведениот рок ќе се врати во затворот во Шевенинген. Хашкиот осуденик Ратко Младиќ од затворот во Хаг би можел кон крајот на март да се врати во Србија.

Пратеник од партијата на Харадинај повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг

Опсервер - 21.02.2019

Пратеникот од редовите на Алијансата за иднината на Косово (ААК) на премиерот Рамуш Харадинај, Блерим Кучи денеска соопшти дека е повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг, јави дописникот на МИА од Приштина.

Пратеник од партијата на Харадинај повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг

1tv - 21.02.2019

Пратеникот од редовите на Алијансата за иднината на Косово (ААК) на премиерот Рамуш Харадинај, Блерим Кучи денеска соопшти дека е повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг. Кучи, кој е и потпретседател на ААК, треба да се јави во Хаг на 12 март, ...

Пратеник од партијата на Харадинај повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг

+инфо - 21.02.2019

Пратеникот од редовите на Алијансата за иднината на Косово (ААК) на премиерот Рамуш Харадинај, Блерим Кучи денеска соопшти дека е повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг, јави дописникот на МИА од Приштина.

Пратеник од партијата на Харадинај повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг

24Инфо - 21.02.2019

Пратеникот од редовите на Алијансата за иднината на Косово (ААК) на премиерот Рамуш Харадинај, Блерим Кучи денеска соопшти дека е повикан од Специјалниот суд за Косово во Хаг, јави дописникот на МИА од Приштина.

Кои се најдобрите градови за живот во Европа?

Фактор - 20.02.2019

Данскиот град Копенхаген е прогласен за најдобар град за живот за Европејците. Зад него, на второ место се наоѓаат градот Берн во Швајцарија, а третото место го делат градовите Женава и Хаг.

Силјановска Давкова: Името е неразделно од нашиот идентитет, тоа го тврдеше и Димитров во Хаг

Press24 - 20.02.2019

Ќе ве излажам ако ви кажам дека ако станам претседател, веднаш ќе го укинам Преспанскиот договор. Тоа може само Уставниот суд да го поништи и укине, истакна професорката Гордана Силјановска Давкова. -Тоа не може да го укине претседателот.

Силјановска Давкова: Името е неразделно од нашиот идентитет, тоа го тврдеше и Димитров во Хаг, но сега е заразен од ...

Курир - 20.02.2019

Ќе ве излажам ако ви кажам дека ако станам претседател, веднаш ќе го укинам Преспанскиот договор. Тоа може само Уставниот суд да го поништи и укине, истакна професорката Гордана Силјановска Давкова. -Тоа не може да го укине претседателот.

Ратко Младиќ: Мојот часовник отчукува

Вечер - 20.02.2019

На конференција во Хаг беше разгледувано прашањето за здравствената состојба на Ратко Младиќ. Се расправаше за медицинската нега која му се дава на некогашниот командант на Војската на Република Српска, како и за тоа дали ќе му биде дозволено да ги ...