TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Резултати: 22 вести
-

Судење на лидерите на ОВК, продолжен притворот на Тачи и Весељи

Локално - 19.06.2024

Судот во Хаг им го продолжи притворот на водачите Ослободителната војска на Косово (ОВК) Хашим Тачи и Кадри Весељи, обвинети за воени злосторства во Косово и Албанија. Во одлуката на судот се наведува дека расправата уште еднаш утврдила дека постои ...

Мигрантите не се мнозинство во Лондон, Брисел и Амстердам

Мета - 19.06.2024

Наспроти изнесеното во говорот на холандската коментаторка, Ева Влардингербрук, одржан на конференција на конзервативци, официјалните податоци покажуваат дека процентот на мигранти кои живеат во Лондон, Брисел, Амстердам, Ротердам и Хаг е под 50 ...

Тен Хаг удри по Саутгејт по очајната победа на Англија

СуперСпорт - 18.06.2024

Англија славеше против Србија со 1-0 на отворањето на Европското првенство (ЕП), но селекторот Герет Саутгејт доби критики од јавноста, но и неговите колеги. Стратегот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг кој не е омилен меѓу голем број навивачи си ...

Го има најмоќниот тим, но Саутгејт си дозволи да биде критикуван од Тен Хаг

Gol.mk - 18.06.2024

Англичаните со победа над Србија го отворија Европското првенство, но медиумите и јавноста од Островот се загрижени по првиот натпревар на Гордиот Албион во Германија . Со голот на Џуд Белингем , Англија ја совлада Србија во првото коло од групата ...

Еве како Вокер се освежува! (ФОТО)

SportSport - 17.06.2024

Синоќа Англија, иако не одигра спектакуларно , сепак успеа да слави со 1:0 против Србија, во првиот меч на ЕУРО 2024 за двете селекции,. Имаше доста критики во јавноста на Островот по настапот на Белингем и компанија, дури и Тен Хаг “удри“ по ...

Тен Хаг откри кога дознал дека останува во Манчестер Јунајтед

Локално - 17.06.2024

Ерик тен Хаг откри дека додека бил на одмор во Шпанија бил информиран дека ќе остане како менаџер на Манчестер Јунајтед и следната сезона. Иднината на менаџерот беше неизвесна откако клубот заврши на осмото место во лигата за најлош пласман од 1990 ...

Тен Хаг ја оспори тактиката на Саутгејт по тешката победа над Србија

Дерби - 17.06.2024

Ерик Тен Хаг беше гостин во студиото на „НОС“ и имаше можност да комуницира со својот поранешен играч Душан Тадиќ, но покрај конверзацијата која ја имаше со српскиот капитен, менаџерот на Манчестер Јунајтед испрати и низа критики за играта на ...

И тој најде некого да критикува – Тен Хаг „удри“ по Саутгејт!

Спортски - 17.06.2024

На „Велтинс“ Арената во Гелзенкирхен во првото коло во групата „Ц“ од Европското првенство Англија со 1:0 ја победи Србија, а единствениот гол на натпреварот го постигна Џуд Белингам во 13. минута.

Тен Хаг: Јунајтед ми кажа дека преговара со Тухел, но потоа…

Точка - 17.06.2024

Ерик Тен Хаг изминатава вечер бил специјален гостин во специјалната емисија на „НОС“ посветена на натпреварите на Европското првенство, а како посебен член во аналитичкото студио, менаџерот на Манчестер Јунајтед ја потврдил веста која се рашири ...

Тен Хаг: Саутгејт се коцкаше против Србија!

24Фудбал - 17.06.2024

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг смета дека селекторот на Англија, Герет Саутгејт се коцкал со тактиката која ја одбрал против Србија. Англија тргна фуриозно, поведе со 1-0 со гол на Белингем, а потоа се откажа од напаѓање, играше главно ...