TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Не одлучувам само јас дали повторно ќе се кандидирам за претседател

Република - 24.01.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска изјави дека се уштене размислува за избориите кои се најавени за следната година и дека не знае дали повторно би се кандидирал за претседател, зашто сега, како што вели, поважни му се прашања од ...

Вучиќ: Не знам дали ќе се кандидирам за претседател

Акцент

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

А1 On - 24.01.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени денеска дека на претстојните предвремени парламентарни избори во Косово „несомнено“ ќе победат силите што се залагаат за голема Албанија што странците потоа ќе го искористат за да извршат притисок врз ...

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

Опсервер

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

+инфо

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

Сител

Вучиќ: Ќе бараат да го признаеме Косово, за да не се создаде Голема Албанија

Независен

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

24Инфо

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

Слободен Печат

Република Во Центар PressingTV Нетпрес 360 степени Денешен MakPress

Вучиќ: Британскиот сој на коронавирус стигна во Србија

OhridNews - 24.01.2021

Британскиот сој на коронавирус, кој се смета за позаразан и посмртоносен, стигна во Србија. Информацијата која произлезе од здравствените кругови ја потврди претседателот на Србија Александар Вучиќ.

НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ВО СРБИЈА - Вучиќ кажа дека го донела девојка од Лондон

Фактор

(ФОТО) ВУЧИЌ ПОТВРДИ: Новиот сој на коронавирус стигна во Србија

Вечер

Вучиќ: Британскиот вид на коронавирусот пристигна во Србија

Алсат-М - 24.01.2021

Нов вид на коронавирусот пристигна во Србија, изјави денеска претседателот Александар Вучиќ, додавајќи дека тој бил откриен кај српски државјанин кој пристигнал од Лондон во Белград, пренесува агенцијата Танјуг.

Британскиот вид на Коронавирус пристигна во Србија, вели Вучиќ

Скопје1

Вучиќ: Новиот вид на корона вирус пристигна во Србија, ако не го спречиме ширењето ќе ни биде пекол

Фокус - 24.01.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека новиот вид на корона вирус, кој првпат се појави во Велика Британија, „пристигнал во Србија“, за што бил известен министерот за здравство, Златибор Лончар.

ВУЧИЌ: Британскиот корона вирус стигна во Србија, ако не го спречиме, ќе биде пекол!

Денешен

Вучиќ: Новиот вид на корона вирус пристигна во Србија, ако не го спречиме ширењето ќе ни биде пекол

24 Вести

Новиот вид на коронавирус регистриран во Србија

Р.С.Европа - 24.01.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека новиот вид на коронавирус, кој првпат се појави во Велика Британија бил регистриран во земјата. „Патничка од Лондон, која беше негативна на ПЦР-тестот, го донесе тој вид, нејзиниот сопруг ...

Новиот вид коронавирус пристигна во Србија, го донела жена од Лондон

+инфо

Новиот вид коронавирус „пристигна“ во Србија, го донела жена од Лондон, која имала негативен ПЦР тест

еМагазин