TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Јунајтед на лето тргнува по Луис Суарез

Спортски - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед наводно спреман понуда за напаѓачот на Барселона, Луис Суарез. Се чини дека во Јунајтед не се задоволни од игрите на Лукаку и ќе дадат се од себе да го засилат нападот, а прва мета е Луис ...

Џеко сакал да се врати во Англија: Познато е името на неговиот нов клуб

24Инфо - 12.02.2019

Напаѓачот на Рома, Един Џеко наводно побарал да го напушти клубот и да се врати во англиската Премиер ...

Пелегрини го сака Един Џеко во Вест хем

Екипа - 11.02.2019

Босанскиот интернационалец Един Џеко по завршувањето на сезоната би можел да се врати во Премиер – лигата. Напаѓачот на Рома води преговори со клубот за продолжување на договорот, но доби повик и од неговиот поранешен менаџер Мануел Пелегрини да се ...

Од Сити се извинуваа за провокацијата до Челзи после вчерашниот дебакл

Спортски - 11.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити го декласираа Челзи на „Итихад“ со 6:0 во дербито од 26-тото коло од англиската Премиер лига. Челзи од поодамна немаше доживеано ваква катастрофа во домашното првенство, а Сити едноставно ги разби.

Џеко сакал да се врати во Англија: Познато е името на неговиот нов клуб

Точка - 11.02.2019

Напаѓачот на Рома, Един Џеко наводно побарал да го напушти клубот и да се врати во англиската Премиер лига. Босанскиот напаѓач минатата зима беше на чекор од трансфер во Челси, меѓутоа во последен момент трансферот пропадна и остана во Рома.

Погледнете ја реакцијата на Гвардиола после неверојатното промашување на Агуеро

Точка - 11.02.2019

Манчестер Сити пред своите навивачи минатиот викенд го декласираше Челси со 6:0, а на натпреварот брилираше Серхио Агуеро. Аргентинецот забележа нов хет-трик, но на самиот почеток од натпреварот, Агуеро се посрамоти пред голот на Челси.

Урнебесна реакција на Гвардиола после промашувањето на Агуеро (видео)

Спортски - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера пред своите навивачи убедливо го победи Челзи со 6:0. Одличен натпревар одигра аргентинскиот напаѓач Серхио Агуеро кој постигна уште еден хет-трик, но пред тоа нависитна се посрамоти.

Манчестер сити им се извинија на Челси откако ги победија со 6:0

TopSport - 11.02.2019

Неделата беше вистинска катастрофа за Челси, каква што „сините“ од Лондон не доживеале 28 години, откако Манчестер сити ги декласираше со 6:0, а потоа официјално им се извини за гестот по крајот на мечот.

Агуеро е единствениот кој го натера Гвардиола да клекне на колена… (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера на домашен терен го декласираше Челси со неверојатни 6:0. Одличен меч одигра аргентинскиот напаѓач, Серхио Агуеро кој постигна уште еден хет-трик, но пред тоа да се случи опасно се избламира.

Џеко се враќа во Премиер лигата

Спортски - 11.02.2019

Един Џеко во 2015 година пристигна во Рома од Манчестер Сити и стана незаменлив дел од тимот на „волчицата“. Босанскиот репрезентативец до сега има постигнато 83 гола за Рома и високо се котира на листата на најдобри стрелци на клубот на сите ...

Серхио Агуеро - играчиште за големи натпревари

Оff.net - 11.02.2019

Оние 38 милиони евра кои Манчестер Сити му ги плати на Атлетико за Агуеро во 2011-та година и 138 да беа, немаше да треба да се каат. Човекот дојде, помести граници и испиша историја. Кроен е за ...

Манчестер сити покажа „заби“  – Челси „здробен“ со 6:0 (видео)

Макфакс - 10.02.2019

Кризата во Манчестер сити е завршена. Тимот на Пеп Гвардиола е подготвен за одбрана на титулата во Премиер лигата и за безмилосна борба со Ливерпул и Тотенхем за првото место. Ова сигурно е јасно по импресивната 6:0 победа над Челси на „Етихад“.

Најтежок пораз на Челзи во три децении, Агуеро се израмни со Ширер

Нетпрес - 10.02.2019

Во дербито на 27-то коло од англиското фудбалско првенство, актуелниот шампион Манчестер Сити го декласираше Челзи со 6:0, со што беа надминати некои постигнувања во англискиот фудбал кои траеја повеќе децении.

Потоп на Челси на Етихад, „граѓаните“ се израмнија со Ливерпул (видео)

OhridNews - 10.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити се изедначија со Ливерпул на врвот од табелата во Премиер лигата, откако полесно од очекувањата во дерби средбата со Челси на Етиханд славеа со високи 6-0. Најтешкиот пораз на Челси во историјата на Премиер лигата ...

Сити го декласира Челзи

Локално - 10.02.2019

Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим Стерлинг – два, Илкај Гундоган – еден.

Манчестер сити им се извинија на Челси откако ги победија со 6:0

Макфакс - 11.02.2019

Неделата беше вистинска катастрофа за Челси, каква што „сините“ од Лондон не доживеале 28 години, откако Манчестер сити ги декласираше со 6:0, а потоа официјално им се извини за гестот по крајот на мечот.

Сити го декласира Челзи

MTM - 10.02.2019

Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим Стерлинг – два, Илкај Гундоган – еден.