TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина легендарниот фудбалер на Партизан Моца Вукотиќ

Независен - 03.12.2021

По кратко и тешко боледување, во петокот на 72-годишна возраст почина легендарниот фудбалер на Партизан, Момчило Моца Вукотиќ. Стана член на Партизан на 12 години и ги мина сите селекции на црно-белите. Тој стана првиот тимски играч во 1968 година.

Почина Момчило Моца Вукотиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

Слободен Печат - 03.12.2021

Хумска се збогува со иконата која го носеше дресот на белградските „црно-бели“: „Ти беше еден од најголемите…“ По кратко и тешко боледување денеска во Белград почина Момчило Моца Вукотиќ, легендарниот фудбалер на Партизан почина на 72-годишна ...

Тажна вест: Почина легендата на ФК Партизан

Курир - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. -Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендата на Партизан Момчило Вукотиќ

Точка - 03.12.2021

Легендата на белградски Партизан, Момчило Вукотиќ, почина во петокот во Белград на 72 годишна возраст. Српските медиуми објавија дека Вукотиќ починал од рак на грлото. Момчио Вукотиќ е еден од најголемите фудбалери во историјата на Партизан.

Тажни вести од Белград: Почина легендата на Партизан

Спортски - 03.12.2021

Денес во Белград почина легендата на Партизан, Момчило Вукотиќ. Вукотиќ почина на 71-годишна откако боледуваше во потешка форма на рак на грлото. Состојбата во последниот период му се влошила и докторите не успеале да го спасат.

Почина легендата на Партизан, Момчило Моца Вукотиќ

МакФудбал - 03.12.2021

Почина легендарниот фудбалер на Партизан, Момчило Моца Вукотиќ, потврдија од клубот од Хумска 1. Познатиот ас ја загуби животната битка на 72 години по борба со рак на грлото. „Ти беше еден од најголемите и таков ќе останеш засекогаш! Легендите ...

Тага во Белград: Почина една од најголемите легенди на Партизан!

Sport 1 - 03.12.2021

Една од најголемите легенди на српскиот фудбалски гигант Партизан, Момчило Вукотиќ, почина денеска во Белград на 71-годишна возраст. Тој боледувал од потешка форма на рак на грлото, чија состојба се влошила и завршила трагично.

ПО ДОЛГО БОЛЕДУВАЊЕ СЕ ОДЈАВИ ЛЕГЕНДАТА НА ПАРТИЗАН Почина поранешниот фудбалер Момчило Вукотиќ

+инфо - 03.12.2021

Како фудбалер трипати беше шампион на Југославија со Партизан, а како тренер го водеше својот матичен клуб до титулата во Купот и во Суперкупот на Србија. По долга и тешка борба со ракот на грлото, денеска почина легендарниот фудбалер на белградски ...

Почина легендата на Партизан Момчило Вукотиќ

Екипа - 03.12.2021

Почина легендарниот фудбалер на Партизан, Момчило Моца Вукотиќ. По долга и тешка борба со ракот на грлото тој денеска почина на 71 годишна возраст. Прочуениот крилен напаѓа одигра 791 во дресот на „црно-белит“ и беше рекордер до неодамна кога Саша ...

Тажна вест: Почина една од најголемите легенди на белградскиот Партизан

Спортманија - 03.12.2021

Белградски Партизан и неговите фанови тагуваат, на 71-годишна возраст почина Момчило Моца Вукотиќ, некогашниот легендарен член на Црно-белите за кои одигра дури 791 меча и постигна 339 голови.

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Бриф - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. – Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендарен фудбалер на Партизан

Sport M - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. – Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Тажна вест: Почина легендата на ФК Партизан

Zoom - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. -Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Кајгана - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. – Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

MakPress - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. – Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендата на Партизан Момчило Вукотиќ

Република - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. – Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Опсервер - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. – Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина големата легенда на Партизан

Дриблинг - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб. -Беше еден од најголемите и така засекогаш ќе остане.

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

OhridNews - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб.

Почина легендата на белградски Партизан, Момчило Моца Вукотиќ

Нова ТВ - 03.12.2021

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб.

Почина легендата на фудбалот во Србија, Момчило Моца Вукотиќ

SportMedia - 03.12.2021

На 72. годипна возраст и по долга и тешка болест денеска во Белград почина легендарниот Српски но пред се еск Југословенски фудбалер, Момчило Моца Вукотиќ. Долго време легендата на Партизан се бореше со карцином на грло, а ќе остане запаметен како ...