TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум

Локално - 19.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от Виенски економски форум. На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од Западен Балкан, преку дигитализација ...

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум

А1 On - 19.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от Виенски економски форум. На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од Западен Балкан, преку дигитализација ...

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум

Независен - 19.11.2018

Австрија- Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от Виенски економски форум. На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од Западен Балкан, преку ...

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум

Сител - 19.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от Виенски економски форум. На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од Западен Балкан, преку дигитализација ...

Средба на Курц со премиерите на земјите од западен Балкан, Заев ја откажа

Канал5 - 19.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от виенски економски форум. На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од западен Балкан, преку дигитализација ...

Анѓушев место Заев во Виена

Фактор - 19.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев ќе оди на местото на премиерот Зоран Заев на работниот ручек со австрискиот канцелар Себастијан Курц во Виена о другите регионални лидери. Инаку, Заев уште минатата недела објави дека нема да ...

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум

24Инфо - 19.11.2018

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от Виенски економски форум.

Анѓушев и Бектеши на 15. Виенски економски форум

Вечер Прес - 19.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествуваат на 15-от Виенски економски форум. На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од Западен Балкан, преку дигитализација ...