TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Вардар пронајден труп во распаѓање, мртов 56-годишен маж во подрум во Штип

+инфо - 12.01.2018

Констатирано е дека телото на мажот во фаза на распаѓање е А.Н. (77), кој бил пријавен за исчезнат на 4 декември лани. На местото викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар, вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај село Уланци, велешко, ...

Тело на исчезнат велешанец пронајдено во водите на Вардар

Макфакс - 12.01.2018

Машко тело во фаза на распаѓање било пронајдено во текот на вчерашниот ден во водите на реката Вардар во близина на мостот кај селото Уланци, велешко. Увид на местото, кај населението познато како „Горна Лака“ извршила екипа од СВР Велес.

Вардар исфрли тело во фаза на распаѓање

Press24 - 12.01.2018

Околу 14 часот и 20 минути во текот на вчерашниот ден, во близина на мостот кај селото Уланци, велешко, на местото „Горна Лака“, во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж. Полицијата денеска информира дека телото кое водата го исфрлила, ...

Во Вардар пронајден труп во распаѓање, мртов 56-годишен маж во подрум во Штип

Република - 12.01.2018

На местото викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар, вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај село Уланци, велешко, било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Било констатирано дека се работи за А.Н.

Тело на исчезнат велешанец пронајдено во водите на Вардар

Вечер - 12.01.2018

Машко тело во фаза на распаѓање било пронајдено во текот на вчерашниот ден во водите на реката Вардар во близина на мостот кај селото Уланци, велешко. Увид на местото, кај населението познато како „Горна Лака“ извршила екипа од СВР Велес.

Во Вардар пронајден труп во распаѓање, мртов 56-годишен маж во подрум во Штип

Либертас - 12.01.2018

На местото викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар, вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај село Уланци, велешко, било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Било констатирано дека се работи за А.Н.

Мртов маж извлечен од водите на Вардар

Курир - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 14.20 часот во близина на мостот кај с.Уланци, велешко, на место викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Во Вардар пронајден труп во распаѓање, мртов 56-годишен маж во подрум во Штип

МК News - 12.01.2018

На местото викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар, вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај село Уланци, велешко, било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Било констатирано дека се работи за А.Н.

Пронајдено тело во водите на Вардар во велешко

Слободен Печат - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 14.20 часот во близина на мостот кај с.Уланци, велешко, на место викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Тело на маж извадено од водите на Вардар

Сител - 12.01.2018

Во близина на мостот кај село Уланци, Велешко, на место викано Горна Лака вчера околу 14.20 часот во водите на Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Тело на исчезнат велешанец пронајдено во водите на Вардар

Кајгана - 12.01.2018

Машко тело во фаза на распаѓање било пронајдено во текот на вчерашниот ден во водите на реката Вардар во близина на мостот кај селото Уланци, велешко. Увид на местото, кај населението познато како „Горна Лака“ извршила екипа од СВР Велес.

Тело на исчезнат велешанец пронајдено во водите на Вардар

Точка - 12.01.2018

Машко тело во фаза на распаѓање било пронајдено во текот на вчерашниот ден во водите на реката Вардар во близина на мостот кај селото Уланци, Велешко. Увид на местото кај населението познато како „Горна Лака“ извршила екипа од СВР Велес.

Мртов маж извлечен од водите на Вардар

Вечер - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 14.20 часот во близина на мостот кај с.Уланци, велешко, на место викано „Горна Лака", во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Пронајдено тело во вреќа во Вардар

Канал 77 - 12.01.2018

МВР соопшти дека вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај с.Уланци, велешко, на место викано .„Горна Лака“, во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Во Вардар пронајдено телото на исчезнат Велешанец...

Н.Македонија - 12.01.2018

Во Вардар пронајдено телото на исчезнат Велешанец Тело на маж во фаза на распаѓање било пронајдено вчера во водите на Вардар. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес. Било констатирано дека се работи за А.Н.

Во Вардар најдено тело на маж во фаза на распаѓање

МКД - 12.01.2018

Вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај велешкото село Уланци, на место викано .„Горна Лака", во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Мртов маж извлечен од водите на Вардар

Нетпрес - 12.01.2018

Во близина на мостот кај с.Уланци, велешко, вчера на местото викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Тело на исчезнат велешанец пронајдено во водите на Вардар

А1 On - 12.01.2018

Машко тело во фаза на распаѓање било пронајдено во текот на вчерашниот ден во водите на реката Вардар во близина на мостот кај селото Уланци, Велешко. Увид на местото кај населението познато како „Горна Лака“ извршила екипа од СВР Велес.

Во Вардар пронајдено тело на маж, кој се водел за исчезнат

Фокус - 12.01.2018

Во водите на Вардар вчера е пронајдено тело на маж, кој бил пријавен за исчезнат Во близина на мостот кај велешкото село Уланци, на местото викано „Горна Лака“, вчера околу 14.20 часот во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза ...

Во Вардар пронајдено тело на маж, кој се водел за исчезнат

iPortal - 12.01.2018

Во водите на Вардар вчера е пронајдено тело на маж, кој бил пријавен за исчезнат Во близина на мостот кај велешкото село Уланци, на местото викано „Горна Лака“, вчера околу 14.20 часот во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза ...

Во Вардар пронајдено тело на маж, кој се водел за исчезнат

Локално - 12.01.2018

Во водите на Вардар вчера е пронајдено тело на маж, кој бил пријавен за исчезнат. Во близина на мостот кај велешкото село Уланци, на местото викано „Горна Лака“, вчера околу 14.20 часот во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза ...