TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Се уште се бара Пепи, изгубен е веќе неколку дена, виден на повеќе локации низ Скопје

Либертас - 12.10.2018

Пепи е изгубен веќе неколку дена, но постојано има дојави дека некој го видел некаде. Денес се пребаруваат: Влае Ѓорче Хром Скупи пат накај Бардовци Карпош 3 и ...

Исчезна Пепи, помогнете да го пронајдеме!

МКД - 10.10.2018

Пепи, Пертеф Назим, маж на 68 години, болен од Алцхајмерова болест, вчера исчезна од својот дом во скопската населба Тафталиџе. Тој вчера околу 15 часот излезе од дома облечен во сини тренерки-пижами не е вратен дома.

Исчезнат е Петреф Назим, семејството бара помош да го пронајде

24 Вести - 10.10.2018

Пепи, Пертеф Назим, маж на 68 години, оболен од Алцхајмерова болест, излезен од дома во сини тренерки-пижами уште во 15.30 часот и не знае да се врати, талка по градот и попладнево бил виден во Порта Влае, а во 18 часот на патот кон село Бардовци.

Потрага по исчезнат постар човек кој пати од деменција

Нова ТВ - 10.10.2018

Петреф Назим Пепи е исчезнат повеќе од 24 часа, а последен пат е виден денеска околу 13 часот на мостот „Гоце Делчев“. Пепи носи сини тренерки, сина пижама на пруги и бели „Најк“ патики. Човекот пати од деменција и е мирен и кроток.

Исчезнат 68 годишен Скопјанец , кој страда од деменција

Канал5 - 10.10.2018

На социјалните мрежи се споделува апел за помош –исчезнат е 68 годишниот Пепи кој страда од деменција. Според информациите, последен пат е виден на мостот Гоце Делчев во Влае.. Излегол од дома вчера во сини тренерки-пижами и се упатил во непозната ...

Исчезнат е Пепи кој пати од деменција

Либертас - 10.10.2018

На социјалните мрежи се споделува апел за помош – исчезнат е Пепи кој пати од деменција. Според информациите на социјалните мрежи, последен пат е виден на мостот Гоце ...

ФОТО: Потрагата по чичко Пепи се уште трае, ако го видите јавете се овие телефонски броеви

Курир - 10.10.2018

Семејството се уште трага по Чичко Пепи, човек кој пати од Алцхајмер кој пред два дена од неговиот дом се упатил во непознат правец. Преку социјалните мрежи семејството и блиските бараат помош од секој граѓанин кој можеби го видел чичко Пепи.

Последен пат виден кај Порта Влае – семејството трага по исчезнат скопјанец

Република - 10.10.2018

Скопско семејство се уште трага по човекот од фотографијата е изгубен, кој пати од деменција. Пепи последен пат е виден синоќа околу 23 часот во Порта Влае Доколку го видите контактирајте ги ...

Скопје: Втор ден се трага по исчезнатиот чичко Пепи

Денешен - 10.10.2018

Чичко Пепи е човек кој пати од Алцхајмер и вчера од неговиот дом во Скопје се упатил во непознат правец. Втор ден, неговото семејство го бара, но потребна им е помош и од нас. Кога последен пат е виден носел сини пижами (горе на пруги) и бели патики.

Исчезна скопјанец - семејството моли за помош

Фактор - 10.10.2018

Исчезнат е 68 годишниот Пепи од Скопје кој страда од деменција. Апел за помош се шири на социјалните мрежи. Последен пат тој е виден на мостот Гоце Делчев во Влае. Излегол од дома вчера во сини тренерки-пижами и се упатил во непозната насока.

Потрагата по чичко Пепи се уште трае, ако го видите јавете се овие телефонски броеви

Скопје24 - 11.10.2018

Семејството се уште трага по Чичко Пепи, човек кој пати од Алцхајмер кој пред два дена од неговиот дом се упатил во непознат правец. Преку социјалните мрежи семејството и блиските бараат помош од секој граѓанин кој можеби го видел чичко Пепи.

ЧЕТИРИ ДЕНА ГО НЕМА ЧИЧКО ПЕПИ: Семејството бара помош од граѓаните

Скопје инфо - 12.10.2018

Семејството се уште трага по Чичко Пепи, човек кој пати од Алцхајмер. Исчезна во вторникот, а се уште не е пронајден. Преку социјалните мрежи семејството и блиските бараат помош од секој граѓанин кој можеби го видел чичко Пепи.