TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ на 4 февруари ќе стражари пред гробот на Делчев и покрај предупредувањата од министерот Спасовски

Сител - 29.01.2023

И покрај укажувањата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека институциите на системот ќе ги преземат сите неопходни мерки за достоинствено чествување на денот на раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, од Патриотскиот ...

„Ако го изгубиме Гоце Делчев, ќе ја изгубиме историјата“ – Трибина на Патриотскиот интитут на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа

„Ако го изгубиме Гоце Делчев, ќе ја изгубиме историјата“: Трибина на Патриотскиот интитут на ВМРО-ДПМНЕ

Lider

Ќе добие ли Македонија гаранции од бугарското МВР дека провокаторски групи нема да ја преминат бугарската граница на ...

24 Вести - 29.01.2023

Безбедносната проценка, планот за чествување на 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делечвв, но и дали Бугарија е подготвена уште на нејзината граница да стопира одредени групи предводени од европратеникот Ангел Џамбаски кои би планирале евентуални ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира стража на гробот на Гоце Делчев на 4 февруари, СДСМ реагираат

Мета - 29.01.2023

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, односно нејзиниот Патриотски институт, ќе организираат „херојска стража“ на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св.Спас“ во Скопје на 4 февруари. За ова денеска информираше Александар Пандов, претседател на ...

Патриотски институт на ВМРО-ДПМНЕ: На 4 февруари „херојската гарда“ цел ден ќе биде на гробот на Делчев

Во Центар

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ на 4 февруари цел ден ќе чува стража на гробот на Гоце Делчев

360 степени

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ најави стража на гробот на Гоце Делчев на 4 февруари

Р.С.Европа

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ на 4 февруари цел ден ќе го чува гробот на Гоце Делчев

Слободен Печат

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука: Цел ден ќе се чува гробот на Гоце Делчев

Фактор

Пандов: Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддаде стража на гробот на Делчев

Н.Македонија

Либертас Press24 Локално еМагазин

Пандов: Патриотскиот институт на родениот ден на Гоце Делчев ќе оддаде целодневна херојска стража на неговиот гроб

А1 On - 28.01.2023

„Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците сакам да посочам дека Патриотскиот Институт и целото раководство во пресрет на ...

Херојска стража пред гробот на Делчев – Патриотскиот интитут на ВМРО-ДПМНЕ го осуди бугарскиот шовинизам

Алфа

Ќе организираме целодневна херојска стража на гробот на Делчев, најави Пандов

МКД

Пандов: Ќе организираме „херојска стража“ и целодневно присуство на гробот на Делчев

Канал5

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ цел ден ќе го чува гробот на Гоце Делчев

ТВ21

Пандов: Патриотскиот институт ќе оддаде целодневна херојска стража на гробот на Гоце Делчев

4NEWS

Пандов: Патриотскиот институт на родениот ден на Гоце Делчев ќе оддаде целодневна херојска стража на неговиот гроб, истовремено ги осудуваме шовинистичките политики на Бугарија

Курир

+инфо Нетпрес Независен Република Опсервер Во Центар MakPress

(Видео) Пандов најави целодневна стража на гробот на Гоце Делчев за роденденот на револуционерот

Макфакс - 28.01.2023

Александар Пандов, претседател на Патриотски институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев“ соопшти дека ова партиско тело на 4 февруари, кога се одбележува роденденот на револуционерот, ќе оддаде целодневна херојска стража на неговиот гроб.

Ќе организираме херојска стража на 4 февруари на гробот на Гоце Делчев

Фокус

(Видео) Пандов најави целодневна стража на гробот на Гоце Делчев за роденденот на револуционерот

MTM

На 4.февруари ќе има херојска стража и целодневно присуство на гробот на Гоце Делчев

Скопје инфо

(Видео) Пандов најави целодневна стража на гробот на Гоце Делчев за роденденот на револуционерот

Точка

(Видео) Пандов најави целодневна стража на гробот на Гоце Делчев за роденденот на револуционерот

Centar

Стражата на гробот на Делчев по ниедна цена нема да дозволи негирање на Македонија, рече Пандов

МКД