TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошаркар на Лејкерс уште во февруари го предвиде финалето во НБА (ФОТО)

Sport 1 - 28.09.2020

Џеј Ар Смит моментално е во ростерот на Лос Анџелес лејкерс, но во февруари годинава уште пред да биде прекината сезоната кога беше слободен агент направи успешно предвидување, кои два тима ќе играат во големото финале во плеј-офот.

Мајами преку Бостон за историско НБА финале против Лејкерс

Алфа - 28.09.2020

Мајами е вториот финалист во НБА лигата откако со 4-1 во победи го добија Бостон во завршната серија на Исток. Петатта меѓусебна пресметка кулминираше во последната чевтвртина, во која „Жешките“ постигнаа дури 37 поени.

Финалето во НБА лигата меѓу Лејкерси и Мајами ќе биде единствено во еден параметар

Gol.mk - 28.09.2020

Мајами Хит направија подвиг со пласманот во финалето на НБА лигата, бидејќи на патот ги исфрлија Орландо, фаворитот Милвоки и Бостон во конференциското финале. Од друга страна, Лејкерси ги елиминираа Портланд, Хјустон и Денвер со по 4-1.

Сцената е подготвена за големото НБА финале: Леброн против своите, Лејкерс против Мајами

ММС - 28.09.2020

Шампиони на Истокот за првпат по шест години и големо финале со Лос Анџелес Лејкерс во неверојатната НБА сезона 2019/20, закажаа момците на Ерик Сполстра синоќа во „баблот“ на Флорида. Проектот на великанот Пет Рајли, се чини дека порано од ...

НБА ФИНАЛЕ (РАСПОРЕД): Првата битка в четврток наутро, „мајсторка“ на 14 октомври

SportMedia - 28.09.2020

Откако синоќа кошаркарите на Мајами обебзедија место во големото НБА финале каде ги чека ЛА Лејкерс, НБА лигата и официјално го објави распоредот на финалните натпревари низ кои ќе го добиеме новиот освојувач на шампионскиот прстен.

ВИДЕО: Погледнете ги сите 32 поени на Адебајо, Бостон немаше шанси да го запре

Дриблинг - 28.09.2020

Мајами е во финалето на НБА, ќе игра со ЛА Лејекрс за титулата, првиот меч е во четврток наутро. Клучен играч кај Мајами беше Адебајо, тој реализираше 32 поени, најмногу за него во кариерата на меч од плејофот.

Мајами ќе биде противник на ЛА Лејкерс го големото НБА финале

Сител - 28.09.2020

Екипата на Мајами ќе биде противник на ЛА Лејкерс го големото финале НБА кошаркарската лига Мајами славеше победа над Бостон со 125-113 во петиот меч од финалето на Источната конференција и со 4:1 во победи ја заврши серијата, со што „Жешките“ се ...

За првпат во финале на НБА ќе играат два тима кои лани не се пласираа во плејофот

Sport 1 - 28.09.2020

Мајами хит стана втор патник во големото финале на НБА-лигата, откако беше подобар од Бостон селтикс со 4-2 во финалната серија, додека претходно пласман обезбеди Лос Анџелес лејкерс. Интересно е тоа што во финалето за првпат во историјата ќе играат ...

Во големото финале за прв пат во историјата на два тима кои не беа во плеј-оф минатата сезона

СуперСпорт - 28.09.2020

Лос Анџелес Лејкерс и Мајами Хит ќе играат во големото финале во НБА. Откако Лејкерс малку порано обезбедија пласман во големото финале, кошаркарите на Мајами хит го сторија истото синоќа.

Видео: Мајами закажа финале против Леброн и Лејкерси

Канал5 - 28.09.2020

Бем Адебајо е новиот херој на Мајами. Кошаркарите на Мајами се противникот на ЛА Лејкерс во големото финале на НБА лигата. Жешките во шестиот дуел од финалната серија на Истокот го поразија тимот на Бостон со 125-113 и со 4-2 во победи се пласираа ...

Мајами и Лејкерс веќе влегоа во историјата на НБА

Независен - 28.09.2020

Мајами хит ноќеска го победи Бостон во натпреварот 6 од финалето на Источната конференција и се пласираше во финалето на НБА за прв пат од 2014 година. Таму „жешките“ ќе играа против Лејкерс, кои беа поуспешни од Денвер (4-1).

36-годишниот Игудала беше на чекор од пензија, а сега ќе игра 6-то финале на НБА по ред

Оff.net - 28.09.2020

Мајами Хит го совлада Бостон Селтикс со 125:113, победи во финалето на Истокот со 4-2 во серијата и закажа мега дуел со ЛА Лејкерс за шампионска титула во ...

Мајами ќе биде противникот на Лејкерси во големото НБА финале (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.09.2020

„Жешките“ го совладаа Бостон селтикс со 125:113 во шестиот натпревар во финалето на Источната конференција и триумфира во серијата со 4:2 во победи. Екипата на Мајами хит во големото НБА финале ќе игра против Лос Анџелес Лејкерс, а првиот меч е ...

Чудо невидено – Водеа на сите натпревари во последната четвртина и испаднаа (Видео)

Спортманија - 28.09.2020

Мајами хит покажа беспрекорен карактер и квалитет и го елиминира Бостон селтикс, иако на сите натпревари во финалната серија што ја добија со 4:2 губеа во завршницата Мајами хит покажа моќен карактер и исклучителен квалитет и заслужено ќе игра ...

ВИДЕО: Мајами го докрајчи Бостон и закажа НБА-финале со Леброн и Лејкерси!

Gol.mk - 28.09.2020

Кошаркарите на Мајами Хит ќе играат финале во НБА лигата, откако ја добија серијата против Бостон Селтикс (125-113) во конференциското финално соочување на Истокот. Се играше израмнето во првите три четвртини, па одлучуваше исходот во последните 12 ...

Не очекува спектакуларно НБА Финале: Мајами стигна до титулата на Истокот и си закажа пресметка со Лејкерси

Дерби - 28.09.2020

Екипата на Мајами Хит се пласираше во големото НБА финале откако со 125:113 славеше во шестиот натпревар во серијата против Бостон Селтикс. Клубот од Флорида стигна до титулата во Источната конференција по конечните 4:2 во финалната серија и си ...

Мајами преку Селтикс до финалето во НБА, Адебајо повторно беше незапирлив

СуперСпорт - 28.09.2020

Мајами Хит се најде во финалето на НБА-лигата по шест години откако по шестиот натпревар од финалето на истокот со 4-2 во серија го совладаа Бостон Селтикс со 125-113. Хит водеа во поголемиот дел од натпреварот, но Селтикси успеаја да се вратат на ...

Џејмс им се приклучи на Џабар, Џонс и на Расел

Н.Македонија - 28.09.2020

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс се пласираа во големото финале во годинашната НБА-лига, откако во петтиот натпревар од финалето на Западната конференција го совладаа Денвер со 117-107 и славеа со 4-1 во победи.

Мајами го елиминираше Бостон и избори финале со Лејкерс (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.09.2020

Мајами хит по шест години се најде во финалето на НБА-лигата, откако во шестиот меч од финалето на Источната конференција го победи Бостон селтикс со 125-113 за 4-2 во серијата. Мајами водеше во најголем дел од мечот, но Бостон успеа да направи ...

Мајами ќе се борат за титулата во НБА лигата

TopSport - 28.09.2020

Мајами Хит по пауза од шест години повторно ќе се борат за шампионскиот прстен во НБА лигата. Мајами го освоија Истокот откако во финалната серија го победија Бостон со 4:2. Во шестиот меч „жешките“ славеа со 125:113.

Мајами е шампион на Исток, оди во битка со Лос Анџелес Лејкерс за НБА титулата (ВИДЕО)

Екипа - 28.09.2020

Мајами е шампион на Источната конференција и ќе им се противстави на Лос Анџелес Лејкерс во финалето на НБА лигата во битката за титулата. „Жешките“ со вкупни 4-2 во победи го добија источното финале со Бостон откако во натпреварот број шест славеа ...

НБА: Мајами најдобар на истокот, следува финале со ЛА Лејкерс (видео)

OhridNews - 28.09.2020

Составот на Мајами обезбеди пласман во големото финале во НБА лигата, откако триумфираше во конференциското финале против Бостон со резултат 4-2. „Жешките“ до четвртата победа во серијата стигнаа со триумф 125-113 во шестиот натпревар.

ВИДЕО: Мајами го совлада Бостон и закажа финале со ЛА Лејкерс

Дриблинг - 28.09.2020

Мајами ја запиша четвртатата победа пртив Бостон и закажа финале за титутлата со ЛА Лејекрс, првиот меч се игра во четврток наутро. Бостон загуби од Мајами со 125-113, серијата заврши со 4-2 за „Жешките“.

ВИДЕО: Мајами патник во големото финале – против Лејкерс за трофејот

Спортклуб - 28.09.2020

Мајами успеа да го сруши Бостон во шестиот натпревар во конференциското финале (125:113), па со конечни 4:2 се патници во големото финале каде за титулата ќе војуваат против Ла Лејкерс. Мајами победата синоќа ја одработи во самиот финиш, бидејки се ...

Мајами обезбеди финале против Лејкерс

Вечер Прес - 28.09.2020

Екипата на Мајами по шест години обезбеди пласман во финалето на НБА-лигата, откако во шестиот меч од финалето на источната конференција славеше над Бостон со 125:113 за 4-2 во серијата. Мајами водеше во најголем дел од мечот, но Бостон успеа да ...

Нема подобар тим од Мајами на Истокот

Спортманија - 28.09.2020

Жешките по четврти пат го победија Бостон и обезбедија место во големото финале во НБА лигата Мајами хит ќе биде противникот на Лос Анџелес лејкерс во големото финале од плејофот во НБА лигата.

Мајами го освои истокот, следува големото НБА финале против Лејкерс (ВИДЕО)

МКД - 28.09.2020

Мајами со 125:113 го победи Бостон и со 4-2 ја доби финалната серија во источната конференција, во големото НБА финале ќе играат против Лејкерс. Иако во регуларниот дел беа само петти на истокот, Мајами Хит со фантастична игра во плеј-офот стигнаа ...

Мајами оди во НБА финалето на дуел против Леброн и Лејкерси

Република - 28.09.2020

Екипата на Мајами хит го совлада Бостон селтикс во шестиот натпревар од финалната серија на Источната серија и се избори за место во големото фнале каде што ќе игра против Лос Анџелес лејкерс.

Мајами преку Бостон во финалето на НБА Лигата

SportMedia - 28.09.2020

После шест години, Мајами Хит повторно се најде во финалето во НБА Лигата, совладувајќи го Бостон со 125:113, и така со 4:2, ќе има можност да се бори за големиот пехар. Ви синоќешниот натпревар, Мајами имаше водство речиси во текот на целиот меч, ...

Мајами после шест години ќе игра во финалето на НБА! 🎥

Спортски - 28.09.2020

Мајами Хит после шест години се најде во финалето на НБА лигата откако во шестиот натпревар од финалето на Истокот го победија Бостон Селтикс со 125:113 за 4:2 во серијата. Хит водеше во погoлем дел од мечот, но Селтикси успеаа да стигнат до пресврт ...

Мајами избори финале во НБА лигата

Sport M - 28.09.2020

Орландо, 28 септември 2020 (МИА) – Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото финале Мајами ќе се соочи со Лејкерс.

Расте легендата на Леброн: Има повеќе финалиња од 27 НБА екипи

Gol.mk - 28.09.2020

Леброн Џејмс покажа дека сè уште е на врвот на НБА лигата и ја однесе екипата на Лос Анџелес Лејкерс во големото финале. „Езерџиите“ не ја направија истата грешка како Јута и ЛА Клиперс и ја завршија работата, откако стигнаа до 3-1 во дуелот со ...

Леброн: Пласманот во финалето нема да значи ако не стигнеме до трофејот

Опсервер - 27.09.2020

Орландо, 27 септември 2020 () – Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс изјави дека стигнувањето до финалето во НБА нема да значи ништо доколку тимот не ја освои шампионската титула.

Леброн: Пласманот во финалето нема да значи ако не стигнеме до трофејот

Либертас - 27.09.2020

Лејкерс во финалето ќе играат со поуспешниот од серијата Бостон – Мајами (2-3 моментален ...

Каде си тргнал момче: „Бананамен“ Дејвис го има потегот на денот во НБА лигата (ВИДЕО)

Дерби - 27.09.2020

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс славеше над Денвер Нагетс и со тоа ја заврши приказната во западната конференција, поточно обезбеди пласман во големото НБА финале во кое ќе се соочи со подобриот од пресметката Бостон Селтикс-Мајами Хит.

Леброн не дозволи пресврт и ги испрати Лејкерси во финалето на НБА (ВИДЕО)

Локално - 27.09.2020

Леброн Џејмс гарантираше дека овој пат Денвер нема да направи сензационален пресврт и ги испрати Л.А. Лејкерс во финалето на НБА. „Кралот“ заврши со 38 поени, 16 скока и 10 асистенции, за 27-иот „трипл-дабл“ во плејофот и ги предводеше Лејкерси до ...

Леброн не дозволи пресврт и ги испрати Лејкерси во финалето на НБА

Либертас - 27.09.2020

Леброн Џејмс гарантираше дека овој пат Денвер нема да направи сензационален пресврт и ги испрати Л.А. Лејкерс во финалето на НБА. „Кралот“ заврши со 38 поени, 16 скока и 10 асистенции, за 27-иот „трипл-дабл“ во плејофот и ги предводеше Лејкерси до ...

Леброн не дозволи пресврт и ги испрати Лејкерси во финалето на НБА

Денар - 27.09.2020

Леброн Џејмс гарантираше дека овој пат Денвер нема да направи сензационален пресврт и ги испрати Л.А. Лејкерс во финалето на НБА. „Кралот“ заврши со 38 поени, 16 скока и 10 асистенции, за 27-иот „трипл-дабл“ во плејофот и ги предводеше Лејкерси до ...

Леброн не дозволи пресврт и ги испрати Лејкерси во финалето на НБА

iPortal - 27.09.2020

Леброн Џејмс гарантираше дека овој пат Денвер нема да направи сензационален пресврт и ги испрати Л.А. Лејкерс во финалето на НБА. „Кралот“ заврши со 38 поени, 16 скока и 10 асистенции, за 27-иот „трипл-дабл“ во плејофот и ги предводеше Лејкерси до ...

Леброн: Пласманот во финалето нема да значи ако не стигнеме до трофејот

А1 On - 27.09.2020

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс изјави дека стигнувањето до финалето во НБА нема да значи ништо доколку тимот не ја освои шампионската титула. Пласманот во последната серија нема да значи ништо, доколку не го освоиме ...

Леброн: Пласманот во финалето нема да значи ако не стигнеме до трофејот

Sport M - 27.09.2020

Орландо, 27 септември 2020 (МИА) – Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс изјави дека стигнувањето до финалето во НБА нема да значи ништо доколку тимот не ја освои шампионската титула.

Леброн: Пласманот во финалето нема да значи ако не стигнеме до трофејот

MakPress - 28.09.2020

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс изјави дека стигнувањето до финалето во НБА нема да значи ништо доколку тимот не ја освои шампионската титула. Пласманот во последната серија нема да значи ништо, доколку не го освоиме ...

Мајами избори финале во НБА лигата

Курир - 28.09.2020

Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото финале Мајами ќе се соочи со Лејкерс.

Мајами избори финале во НБА лигата

Опсервер - 28.09.2020

– Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото финале Мајами ќе се соочи со Лејкерс.

Мајами избори финале во НБА лигата

Кајгана - 28.09.2020

Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото финале Мајами ќе се соочи со Лејкерс.

Мајами избори финале во НБА лигата

24 Вести - 28.09.2020

Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото финале Мајами ќе се соочи со Лејкерс.

Мајами избори финале во НБА лигата

+инфо - 28.09.2020

Финалната серија ќе започне на 30. септември. Шампион ќе стане тимот којшто прв ќе дојде до четири победи. Доколку се потребни максимални седум меча, серијата ќе заврши на 13 октомври. Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 ...

Мајами ќе се бори за титулата во НБА-лигата

Макфакс - 28.09.2020

Мајами Хит по пауза од шест години повторно ќе се борат за шампионскиот прстен во НБА лигата. Мајами го освоија Истокот откако во финалната серија го победија Бостон со 4:2. Во шестиот меч „жешките“ славеа со 125:113.

Мајами избори финале во НБА лигата

А1 On - 28.09.2020

Мајами го победи Бостон со 125:113 ноќеска во натпреварот број 6 од финалето на Источната конференција. „Жешките“ ја доби серијата со 4-2. Во големото финале Мајами ќе се соочи со Лејкерс.

Мајами ќе се борат за титулата во НБА лигата

Опсервер - 28.09.2020

Мајами Хит по пауза од шест години повторно ќе се борат за шампионскиот прстен во НБА лигата. Мајами го освоија Истокот откако во финалната серија го победија Бостон со 4:2. Во шестиот меч „жешките“ славеа со 125:113.