TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(видео) Шестмина новозаболени болничари од кумановската болница

Телма - 09.04.2020

Шестмина нови заболени од корона вирус се вработени во кумановската болница. Нивните позитивни резултати пристигнале денеска а се работи за медицински сестри и акушерки, потврди за Телма директорката на болницата.

Уште 6 медицински лица заболени во Куманово, се предлага клуч за Гинекологија

+инфо - 09.04.2020

Уште шестмина вработени во кумановската болница денеска добиле позитивни резултати на ковид-19. Станува збор за медицински сестри и акушерки. Во понеделникот биле земени брисеви од 71 вработен во болницата.

Затворање на гинеколошкото одделение во кумановската болница, бараат надлежните

Кумановски м. - 09.04.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување бара времено затворање на Гинеколошко-акушерското одделение при Општа болница Куманово. Ваквото барање следува, откако денеска се регистрирани нови заболени лица меѓу здравствениот персонал на кумановската ...

(Видео) Спасено новороденче: Најсреќен ден од животот за семејството Јашари и покрај корона вирусот

еМагазин - 09.04.2020

Уште едно новороденче си заминува дома здраво и среќно. Вчерашниот ден за семејството Јашари беше најсреќниот ден во животот. Тие во своите прегратки си ја однесоа дома својата ќерка која првите десетина дена од својот живот ги помина во Клиниката ...

Почина родилката од Куманово, 30. жртва на Ковид-19 во Македонија

Expres - 08.04.2020

Министерството за здравство соопшти дека почина 27-годишната родилка од Куманово заболена од коронавирус, која на 30 март роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот. Еден ден подоцна од Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје ...

Почина 27-годишната родилка од Куманово – 3 жртви од Ковид-19 во последните 24 часа

4NEWS - 08.04.2020

Почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот и е во добра здравствена состојба.

Почина 27-годишната родилка од Куманово , новороденчето е добро

Канал5 - 08.04.2020

Почина 27-годишната родилка од Куманово позитивна на корона вирусот која пред една и пол недела на скопската Клиника за гинекологија и акушерство предвреме роди машко новороденче. Ден по породувањето, родилката со драстично влошена клиничка слика ...

Почина 27 годишната родилка заразена со ковид 19, уште две нови жртви во последните 24 часа

Сител - 08.04.2020

Попладнето на Клиниката за инфективни болести почина 27 годишната родилката од Куманово која минатата недела предвреме беше породена со машко дете, но вирусот не му го пренесе на новороденчето.

Почина 27-годишната родилка заболена од коронавирус, трета жртва денеска

360 степени - 08.04.2020

Почина 27-годишната родилка од Куманово која беше заболена од коронавирус, информира Министерството за здравство. Родилката беше префрлена на Инфективната клиника на 31 март поради влошена клиничката слика и отежнато дишење.

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина!

Пулс24 - 08.04.2020

Попладнето на Клиниката за инфективни болести почина 27 годишната родилката од Куманово. Таа минатата недела предвреме беше породена со машко дете. За среќа бебето не е заразено. Беше примена на инфективно со отежнато дишење, а болеста бргу и ...

Позната е здравствената состојба на бебето чија мајка денес почина од коронавирус

Курир - 08.04.2020

Денес почина родилката од Куманово која на 30-ти март се породи на скопска Гинекологија. Жената имаше само 27 години и беше позитивна на коронавирус. Таа роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот.

Почина 27 годишната родилка од Куманово

Фактор - 08.04.2020

Министерството за здравство ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче.

Се влошува состојбата на родилката од Куманово

Kumanovo News - 07.04.2020

„Има влошување на состојбата кај родилката од Куманово, таа е се` уште респираторно самостојна, но има значајно полоша клиничка слика и радиографски наод на белите дробови“, - изјави Филипче.

Почина родилката од Куманово заболена со коронавирусот, имаше само 27 години

еМагазин - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина 27-годишната родилка од Куманово позитивна на корона вирус

Фокус - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина 27-годишната родилка од Куманово, бебето е во добра состојба

А1 On - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

МЗ: Почина родилка од Куманово позитивна на Ковид-19

Канал5 - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина родилката од Куманово, позитивна на Ковид-19

Нетпрес - 08.04.2020

Министерството за здравство информираше дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, на 27 годинишна возраст. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот.

Почина 27-годишната родилка позитивна на Ковид-19 од Куманово која беше префрлена на Инфективна

Либертас - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина родилката од Куманово која беше заболена со коронавирус

Нова ТВ - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина 27-годишната родилка од Куманово која имаше Ковид-19

Република - 08.04.2020

Предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години, соопшти Министерството за здравство. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот.

Почина родилката од Куманово заразена со коронавирус

Макфакс - 08.04.2020

Министерството за здравство ја информира јавноста дека предмалку починала 27-годишната родилка од Куманово позитивна на Ковид-19. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на ...

МЗ: Почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово

24 Вести - 08.04.2020

„Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина 27-годишната родилка од Куманово – 3 жртви од Ковид-19 во последните 24 часа

ТВ21 - 08.04.2020

Почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот и е во добра здравствена состојба.

Од коронавирус Почина 27-годишната родилка од Куманово

Сакам да кажам - 08.04.2020

Почина 27-годишната родилка позитивна на КОВИД-19 од Куманово, објави Министерството за здравство. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новороденче, негативно на вирусот.

Почина родилката која беше позитивна на Ковид-19

Слободен Печат - 08.04.2020

Родилката беше префрлена на Инфективната клиника на 31 март поради влошена клиничката слика и отежнато дишење. И покрај напорите на лекарите, брзиот и агресивен развој на болеста беше фатален.

Починала родилката позитивна на Ковид-19, денешниот број на жртви се искачи на 3

Р.С.Европа - 08.04.2020

Министерството за здравство информираше дека пред малку починала 27-годишната родилка од Куманово, која беше позитивна на Ковид-19. Со тоа бројот на починати од Ковид-19 во последните 24 часа се зголеми на 3.

Почина родилката од Куманово заболена со коронавирусот

Локално - 08.04.2020

Министерството за здравство соопшти дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот.

ТРАГЕДИЈА: Почина 27-годишната жена од Куманово која имаше коронавирус и се породи пред неколку дена

Курир - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Вонредна вест – Предмалку почина родилка од коронавирус која имаше само 27 години

Centar - 08.04.2020

Со големо жалење информирам дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новореденче, негативно на вирусот.

Почина родилката позитивна на Ковид-19, новороденчето кое е негативно на коронавирусот е во добра состојба

Сител - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката од Куманово позитивна на Ковид-19, новороденчето во добра состојба

ММС - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилка позитивна на ковид-19, новороденчето кое е негативно на коронавирусот е во добра состојба

+инфо - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката од Куманово позитивна на коронавирусот

Press24 - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката позитивна на Ковид-19, новороденчето кое е негативно на коронавирусот е во добра состојба

4NEWS - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката од Куманово заразена со коронавирус

Н.Македонија - 08.04.2020

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска починала 27-годишната родилка од Куманово позитивна на ковид-19. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новороденче, негативно на ...

Почина родилката од Куманово која што беше позитивна на ковид-19

МКД - 08.04.2020

Почина 27-годишната родилка од Куманово која што беше позитивна на ковид-19 и која на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот, информира Министерството за здравство.

Почина родилката позитивна на Ковид-19, новороденчето не e заболено и е добро

Независен - 08.04.2020

Фото: Б. Грданоски Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово која беше префрлена на Инфективната клиника

Бизнис Вести - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина родилката од Куманово заразена со коронавирус

Точка - 08.04.2020

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска починала 27-годишната родилка од Куманово позитивна на Ковид-19. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на ...

Почина родилката од Куманово која беше позитивна на коронавирус, бебето во добра состојба

MakPress - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката од Куманово позитивна на коронавирус, бебето е во добра состојба

Телма - 08.04.2020

Почина 27-годишната родилка од Куманово која беше позитивна на КОВИД-19. Од министерството за здравство информираат дека родилката беше префрлена на Инфективната клиника на 31 март поради влошена клиничката слика и отежнато дишење.

Почина родилката од Куманово која имаше коронавирус

Кумановски м. - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина родилката од Куманово позитивна на Ковид-19

Frontline - 08.04.2020

Како што извести министерот за здравство Венко Филипче, предмалку починала родилката од Куманово која што на 30 март на Клиниката за гинекологија во Скопје роди машко дете негативно на корона вирусот.

Почина 27- годишната родилка од Куманово

Kumanovo News - 08.04.2020

Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новороденче, негативно на вирусот. Родилката беше префрлена на Инфективната клиника на 31 март, поради влошена клиничката слика и отежнато дишење.

Почина родилката позитивна на Ковид-19, новороденчето кое е негативно на коронавирусот е во добра состојба

iPortal - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Почина родилката позитивна на Ковид-19, новороденчето кое е негативно на коронавирусот е во добра состојба

24Инфо - 08.04.2020

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и акушерство роди недоносено машко бебенце.

Предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, бебето е во добра состојба

Мак. Весник - 08.04.2020

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, ...

Почина родилката од Куманово позитивна на коронавирус

OhridNews - 08.04.2020

Ппредмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години, информира Министерството за здравство. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот.

Почина 27-годишната родилка од Куманово заразена со Коронавирус

Алфа - 08.04.2020

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска починала 27-годишната родилка од Куманово позитивна на Ковид-19. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на ...