TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сара Климоска: Да се биде европско актерско откритие е одлична мотивација

Вечер Прес - 13.01.2021

За улогата на Климоска во „Лена и Владимир“, од European Film Promotion истакнуваат „Настапот на наградената актерка Сара Климоска од Северна Македонија е откритие во вистинска смисла на зборот, со емотивна длабочина што ги занемарува нејзините ...

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

Бизнис Вести

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

Локално

Сара Климоска – актерско откритие во Европа за 2021 година

Макфакс

Сара Климоска – актерско откритие во Европа за 2021 година

Вечер

Сара Климоска е една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

+инфо

Сара Климоска – актерско откритие во Европа за 2021 година

Н.Македонија

еМагазин Вечер Прес Мета Денар Факултети MakPress Frontline ММС

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Кајгана - 13.01.2021

Maкедонската актерка Сара Климоска е дел од десетте добитници на наградата „Ѕвезди во подем“ (Shooting Stars) која платформата Европска филмска промоција (EFP) секоја година ја доделува на најталентираните европски актери.

ВИДЕО | Сара Климоска: Нема формула за успешна улога, но она што е неминовно е многу работа и посветеност

Слободен Печат - 13.01.2021

Македонската актерка Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа за годинава на 71. Берлинале и ќе ја добие наградата „Шутинг старс“ (Shooting Stars), што ја доделува организацијата Европска филмска промоција (ЕФП).

Актерката Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри европски таленти

Република

(ФОТО) Ѕвездата на „Врба“ – Сара Климоска прогласена за европска ѕвезда во подем

Екран

Актерката Сара Климоска меѓу 10-те најдобри европски таленти за 2021

Радио МОФ

Наградата European Shooting Stars 2021 за актерката Сара Климоска на 71. Берлинале

PressingTV - 12.01.2021

Младата и талентирана актерка Сара Климоска стана добитник на престижната награда European Shooting Stars во склоп на 71. издание на Берлинале годинава. Сара, заедно со уште 10 други млади актери е добитник на наградата, која има долга и престижна ...

Наградата European Shooting Stars 2021 за актерката Сара Климоска на 71. Берлинале

Fashionel