TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарот на Вардариште изгаснат, непријатниот мирис предизвика проблем за дел од жителите

Канал5 - 10.07.2024

По пожарот кој синоќа ја зафати депонијата Вардариште чад и одвратна миризба се рашири низ скопските населби Ново Лисиче, Маџари, но и делови од населбата Аеродром и Лисиче. Пријава за пожарот кај Вардариште добиле и во ЦУК, од каде велат дека ...

Пожарот во Вардариште потсети дека треба итна санација на депонијата, а тоа го утврди и Студија уште пред 10 години

Радио МОФ

13 пожари во последното деноноќие, еден се уште активен во Велес,

Скопје1

Вчера се случиле 13 пожари на отворено, една третина биле на диви депонии

Мета

Чад и смрдеа ги обвитка половина Аеродром, Лисиче, Маџари, граѓаните затвораат прозорци

МКД

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен е еден пожар во велешко

Нетпрес

📽️ ПОВТОРНО ГОРЕШЕ ВАРДАРИШТЕ Жителите на Лисиче, Маџари и на Ново Лисиче ги затворија прозорите поради непријатната миризба

+инфо

Локално

Стефковски: Потребно е итно решение за депонијата „Вардариште“

Макфакс - 10.07.2024

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски заедно со заменик градоначалникот на Аеродром Дејан Митески, началникот на СВР Скопје Сашо Топаловски, командирот на полициската станица од општа надлежност Гази Баба Саше Стоилевски и припадници ...

Стефковски: Потребно е итно решение за депонијата Вардариште

Скопје1

Стефковски: Потребно е итно решение за депонијата Вардариште

Опсервер

Стефковски: Потребно е итно решение за дивата депонија Вардариште

Скопје инфо

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Бизнис Вести - 10.07.2024

Еден пожар е активен утринава меѓу селата Отишино и Оризари во општина Велес каде гори ниска вегетација. Пожарникарите од Велес вчера интервенирале со три противпожарни возила и 11 пожарникари, а утринава, според информациите на Центарот за ...

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Сител

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

24 Вести

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Бриф

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Агротим

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии

Алсат-М

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Либертас

Курир Н.Македонија 24Инфо Независен Фокус Канал5 MakPress

Полицијата ќе истражува кој го пали Вардариште

МКД - 10.07.2024

МВР испрати дополнителни полициски екипи за да се откријат лицата кои го предизвикале палењето на депонијата Вардариште, објави вчера Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со кризи откако повеќе револтирани граѓани на бројот 112 на ...

Синоќа повторно гореше Вардариште, МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот

Локално

Вардариште повторно гори – огнот на 10 метри од далновод (видео)

Независен

Полициски екипи испратени за истрага на палењето на депонијата Вардариште

24Инфо

Гори Вардариште, полицијата трага по лицата кои го предизвикале пожарот

Скопје инфо

ВИДЕО: Хроничниот проблем со пожарите на „Вардариште“ задушува половина Скопје

А1 On

Синоќа повторно гореше Вардариште, МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот

Република

Телма

Пак гори депонијата Вардариште (ВИДЕО)

МКД - 09.07.2024

Пак гори депонијата Вардариште. Засега нема официјална информација дали има каква било интервенција на терен. На овие горештини, без никаво движење на воздухот, којзнае каков воздух дишат жителите на скопските населби Лисиче, Ново Лисиче, Маџари, ...

(ВИДЕО) Повторно гори депонијата Вардариште

Press24

И вчера гореа депонии, активен еден пожар во Велешко

МКД - 10.07.2024

Еден пожар е активен утринава меѓу селата Отишино и Оризари во Општина Велес каде гори ниска вегетација. Пожарникарите од Велес вчера интервенирале со три противпожарни возила и 11 пожарникари, а утринава, според информациите на Центарот за ...

ГОРИ НИСКА ВЕГЕТАЦИЈА ВО ВЕЛЕШКО Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии

+инфо

ЦУК: Активен пожар во Велес

Слободен Печат

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии

Република

МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

Макфакс - 10.07.2024

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов извести дека МВР испраќа дополнителни полициски екипи со цел откривање на лицата кои го предизвикале палењето на депонијата Вардариште од која, според јавувања на повеќе револтирани ...

МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

Опсервер

МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

Точка