TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сведок на СЈО и член на комисијата за одлучување за „Сончев град“ потврди дека записникот е составен еден ден по ...

Курир - 14.09.2018

Ивана Дуковска член на комисијата која расправала по предметот „Сончев град“, потврди дека доказите кои ги имала новата комисија, старата комисија пак, ги немала на увид. Исто така потврди дека записникот е потпишан на 3-ти април 2007, а состанокот ...

„Топлик“: Тројца сведоци ќе бидат приведени за следното рочиште

Нова ТВ - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Сведоци од Министерството за транспорт и врски ќе бидат приведени, не дојдоа да сведочат против Миле Јанакиески во ...

Сакам да кажам - 14.09.2018

Судијата Осман Шабани од Основниот суд Скопје 1 на денешното судење за „Топлик“ каде за злоупотреба на службената положба и овластувањата се обвинети Миле Јанакиески и уште петмина службеници, донесе наредба на наредното судење на 21 септември да ...

Баравме министерот Јанакиески да нè разреши од комисијата, рече сведок во „Топлик“

24Инфо - 14.09.2018

На денешното судење во предметот „Топлик“, сведочеше вработена во Министерството за транспорт и врски, која била член на Комисијата за јавно наддавање на градежно ...

Тројца сведоци за „Топлик“ ќе бидат приведени откако денеска не се појавија во суд

Фокус - 14.09.2018

На денешното рочиште во Кривичниот суд за случајот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци, информира „Макфакс“ . Причината за тоа е што тие денеска не се појавија во судницата.

Судот донесе наредба да бидат приведени тројцата сведоци што не дојдоа да сведочат во „Топлик“

Макфакс - 14.09.2018

На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројцата сведоци што денеска не се појавија во судницата.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Локално - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

еМагазин - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Тројца сведоци за „Топлик“ ќе бидат приведени откако денеска не се појавија во суд

iPortal - 14.09.2018

На денешното рочиште во Кривичниот суд за случајот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци, информира „Макфакс“ . Причината за тоа е што тие денеска не се појавија во судницата.

Судот донесе наредба да бидат приведени тројца сведоци кои не дојдоа да сведочат во „Топлик“

Правдико - 14.09.2018

На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци кои денеска не се појавија во судницата.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Курир - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Сведоци во „Топлик” ќе бидат приведени за следното рочиште

Слободен Печат - 14.09.2018

Претседателот на судечкиот совет Осман Шабани, на почетокот кажа дека за денешното рочиште освен двајцата присутни сведоци, биле уредно поканети уште тројца сведоци кои не се присутни и за следното рочиште ќе бидат приведени.

Баравме министерот Јанакиески да нè разреши од комисијата, рече сведок во „Топлик“

Макфакс - 14.09.2018

На денешното судење во предметот „Топлик“, сведочеше вработена во Министерството за транспорт и врски, која била член на Комисијата за јавно наддавање на градежно земјиште. На прашање на обвинителот од СЈО, што констатирала Комисијата сведокот рече ...

Миле Јанакиески на суд за „Сончев град“: Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

еМагазин - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Телма - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Судот донесе наредба да бидат приведени тројца сведоци кои не дојдоа да сведочат во „Топлик“

Точка - 14.09.2018

На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци кои денеска не се појавија во судницата.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Н.Македонија - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци за Сончев град ќе бидат приведени за да дадат исказ

+инфо - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за „Топлик" на СЈО

Канал5 - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, Процес во кој првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Сител - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Миле Јанакиески на обвинителна клупа

Press24 - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Либертас - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Судот донесе наредба да бидат приведени тројца сведоци кои не дојдоа да сведочат во „Топлик”

А1 On - 14.09.2018

На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот да сведочат тројца сведоци на наредното рочиште на 21 септември, кои не дојдоа да сведочат.

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Кајгана - 14.09.2018

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на ...

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Сител - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Стандард - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

MTM - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

24Инфо - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Јанакиески во суд за „Сончев град“

+инфо - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Со одлука на судијата во „Топлик“ тројца сведоци ќе бидат приведени

МКД - 14.09.2018

Со сослушување на сведоци денес во Основниот суд Скопје 1 продолжи судењето за „Топлик", каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за „Топлик” на СЈО

Слободен Печат - 14.09.2018

На претходните рочишта обвинителите на СЈО ги пречитаа 608-те материјални докази во врска со предметот, а беа преслушани и неколку телефонски разговори, кои произлегуваат од следењето на комуникациите.

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Бриф - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за случајот “Топлик”,

Радар - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Н.Македонија - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

1tv - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

1tv - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

24 Вести - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројцата сведоци не дојдоа на рочиштето за Топлик

Press24 - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Денес ново рочиште за „Топлик“ на СЈО

МКД - 14.09.2018

Во Основниот суд Скопје 1 за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик" на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

24 Вести - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Повторно судење за „Топлик“ на СЈО

Фокус - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Локално - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Бриф - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројцата сведоци кои не дојдоа на судењето за Миле Јанакиески ќе бидат приведени

Press24 - 14.09.2018

Тројцата сведоци кои не дојдоа да сведочат за Топлик, з анаредното рочиште ќе бидат приведени. Претседателот на судечкиот совет Осман Шабани, на почетокот кажа дека за денешното рочиште освен двајцата присутни сведоци, биле уредно поканети уште ...

Сведоци ќе бидат приведени - за кого ќе сведочат?

Фактор - 14.09.2018

Тројца сведоци ќе бидат приведени за следното рочиште во случајот „Топлик“. Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за овој случај, каде првоосомничен е поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески за продажба на државно ...

Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Либертас - 14.09.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев ...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Независен - 14.09.2018

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот Сончев град во Сопиште.

Баравме да не’ разреши министерот Јанакиески од комисијата, рече сведок во „Топлик“

А1 On - 14.09.2018

На денешното судење во предметот „Топлик“, сведочеше вработена во Министерството за транспорт и врски, која била член на Комисијата за јавно наддавање на градежно земјиште. На прашање на обвинителот од СЈО, што констатирала Комисијата, сведокот рече ...

Баравме министерот Јанакиески да нè разреши од комисијата, рече сведок во „Топлик“

Точка - 14.09.2018

На денешното судење во предметот „Топлик“, сведочеше вработена во Министерството за транспорт и врски, која била член на Комисијата за јавно наддавање на градежно земјиште. На прашање на обвинителот од СЈО, што констатирала Комисијата сведокот рече ...