TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицајци упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер Разак

Н.Македонија - 16.05.2018

Група полицајци вечерва упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак. Според очевидци, полицијаците пристигнале во куќата на Разак, набрзо откако тој се вратил од вечерната молитва во џамија.

Полицајци упаднаа во домот на поранешен премиер

Sky - 16.05.2018

Полицијата упаднала вечерва во домот на поранешниот премиер на Малезија – Наџиб Разак. Првичните информации кои се темелат на изјави на очевидци се дека повеќе полицајци пристигнале во куќата на Разак, набрзо откако тој се вратил од вечерната ...

Кралот на Малезија го помилува поранешниот заменик-премиер

Макфакс - 16.05.2018

Поранешнот заменик-премиер на Малезија, Анвар Ибрахим, кој беше обинет за содомија, беше ослободен откако малезискиот крал го помилува. Кралското помилување му ги отвори вратите за Ибрахим, кој би можел да го наследи новиот премиер Махатир Мохамад, ...

Полицајци упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер

Сител - 16.05.2018

Група полицајци вечерва упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак. Според очевидци, полицијаците пристигнале во куќата на Разак, набрзо откако тој се вратил од вечерната молитва во џамија.