TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува Охридско лето

Глас на Америка - 12.07.2019

Фестивалот годинава се одржува по 59. пат, а го отвора британската музичка ѕвезда со светска слава, виолинистката Ванеса Меј ОХРИД — Британската музичка ѕвезда со светска слава, Ванеса Меј ќе го отвори вечерва 59-то издание на фестивалот Охридско ...

Со настапот на виолинистката Ванеса Меј вечерва се отвара Охридско лето

24 Вести - 12.07.2019

Вистински спектакл се очекува вечерва на Античкиот театар во Охрид кога во 21 часот официјално ќе стартува 59 то издание на фестивалот Охридско лето заедно со светски познатата британка Ванеса Меј .

Ванеса Меј се подготвува во Охрид на вечерашниот настап: Генерална проба, вегетаријанско мени и нова фризура

Република - 12.07.2019

Британската музичка ѕвезда Ванеса Меј, која вечерва го отвора 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ веќе се подготвува за вечерашниот настап. Таа денеска го посети угледниот фризерски салон во Охрид, каде Младен Спироски и ја подготви фризурата ...

Ѕвездата на виолина Ванеса Меј со Филхармонијата и оперски солисти го отвораат 59. Охридско лето

Сакам да кажам - 12.07.2019

Светската ѕвезда на виолина Ванеса Меј и Филхармонијата вечерва во 21 часот на Антички театар ќе го отворат 59. издание на најголемиот македонски фестивал Охридско лето. Британката Меј ќе настапи заедно со оркестарот и вокални солисти од ...

Виолинистката Ванеса Меј вечерва ќе го отвори „Охридско лето“

Макфакс - 12.07.2019

Со мега популарната британска виолинистка Ванеса Меј, вечерва на Античкиот театар ќе биде отворено 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Од фестивалската дирекција велат дека се’ е подготвено за уште едно издание кое ќе се памети долго по ...

Ванеса Меј го отвора 59-то издание на „Охридско лето“

Н.Македонија - 12.07.2019

Педесет и деветтото издание на фестивалот „Охридско лето” ќе биде отворено вечерва со концертот на светски познатата виолинистка Ванеса Меј на Антички театар. Меј го носи епитетот светско чудо, а ќе настапи заедно со оркестарот на Македонската ...

Ванеса Меј за добредојде во Охрид послужена со супа, печени пиперки и домат

Вечер - 12.07.2019

Од “Охридско лето“ велат дека Ванеса Меј целиот вчерашен ден го поминала во музичките проби, а генералната проба со учесниците на концертот е договорена за денес во 12 часот на сцената на Античкиот театар, кој за отварањето на фестивалот (вечерва во ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

Локално - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Веганска храна за познатата виолинистка: Ванеса Меј со миленикот пристигна во Охрид

Женски магазин - 11.07.2019

Светски познатата британска виолинистка Ванеса Меј пристигна во Охрид. Утревечер, таа ќе настапи на отварањето на 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ на Античкиот театар. Ванеса која е позната како поборник за правата на животните во Охрид е ...

Светски познатата виолинистка Венеса Меј на Антички театар го отвора вечерва „Охридско лето“

Република - 12.07.2019

Педесет и деветтото издание на фестивалот „Охридско лето” ќе биде отворено вечерва со концертот на светски познатата виолинистка Ванеса Меј на Антички театар. Меј го носи епитетот светско чудо, а ќе настапи заедно со оркестарот на Македонската ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

МКД - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето". Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

А вечерва, СПЕКТАКЛ: Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

Вечер - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

Опсервер - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј започнува „Охридско лето“

Студенти - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

А1 On - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концертот на Ванеса Меј вечерва се отвора 59. „Охридско лето“

Радио МОФ - 12.07.2019

Вечерва во Античкиот тетар, со концертот на виолинистката Ванеса Меј, ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Светски познатата виолонистка од Велика Британија, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

1tv - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј вечерва го отвора „Охридско лето“

+инфо - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Ванеса Меј вечерва го отвора „Охридско лето“

Слободен Печат - 12.07.2019

Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 земји, а свирела на атрактивни локации како: Кремлин во Москва, Хајд Парк во Лондон и Акропол во Атина.

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

Скопје инфо - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

24 Вести - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј вечерва го отвора „Охридско лето“

Либертас - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59. „Охридско лето“

Факултети - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка Ванеса Меј вечерва на Античкиот театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој ѝ се обраќа на публиката, посетила над ...

ВЕЧЕРВА ВО АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ВО ОХРИД: Ванеса Меј го отвора 59. Охридско лето

Денешен - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

MakPress - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј вечерва почнува 59-то „Охридско лето“

Алфа - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...

Со концерт на Ванеса Меј почнува 59 „Охридско лето“

Нова ТВ - 12.07.2019

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската уметница, која сака да експериментира со начинот на кој и се обраќа на публиката посетила над 50 ...