TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сериозни предупредување во Топ Тема: Без владина помош за компаниите, во октомври нов бран отпуштања

Телма - 16.09.2020

Во октомври ќе следува нов бран на отпуштања, ако владата не им помогне на компаниите сега и веднаш, оцени претседателката на Сојузот на Стопански комори, Даниела Арсовска во вечерашната „Топ Тема“, во одговор на прашањето за можното зголемување на ...

Арсовска: Ако не помогне владата, во октомври нѐ очекува втор бран на отпуштања

Слободен Печат - 16.09.2020

Ако Владата не им помогне на компаниите сега и веднаш, во октомври ќе следува нов бран на отпуштања, рече претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска во дебата на „Топ Тема“, во врска со евентуалното зголемување на бројот на ...

Рафајловски: Ако се даваат еднократни ваучери на граѓаните, а не се помогне на стопанството тоа ќе води до дополнително ...

Курир - 16.09.2020

Владата ги даде парите на граѓаните во ваучери. Од ваучерите се искористија само 38 проценти, а требаше за помо да се дата пари во туризмот и угостителството, значи подобро да се дадеа пари на стопанството, рече стопанственикот Горан Рафајловски на ...

Рафајловски: Партијата која најави економски „бум“ има само еден вицепремиер во економскиот сектор

Либертас - 16.09.2020

Бизнисменот и стопанственик, Горан Рафајловски на дебата на емисијата „Топ тема“ изјави дека голема е недовербата меѓу бизнис секторот и власта. Вели дека бизнисмените ја изгубиле довербата во било која Влада, а власта не верува дека може да го ...

Рафајловски: Од владините мерки стопанството нема да преживее

Курир - 16.09.2020

Горан Рафајловски вечерва гостуваше во емисијата „топ Тема“ каде што посочи дека владините мерки воопшто не помагаат на стопанството, со тие мерки стопанството не може да преживее. „Тоа што ништо не е поправено во бизнисот, значи имаме мали ...

Рафајловски: Од владините мерки стопанството нема да преживее

Нетпрес - 16.09.2020

Горан Рафајловски вечерва гостуваше во емисијата „топ Тема“ каде што посочи дека владините мерки воопшто не помагаат на стопанството, со тие мерки стопанството не може да преживее. „Тоа што ништо не е поправено во бизнисот, значи имаме мали ...

Рафајловски: Без реална помош за стопанствотол, ќе има дополнително губење на работни места

Нетпрес - 16.09.2020

Владата ги даде парите на граѓаните во ваучери. Од ваучерите се искористија само 38 проценти, а требаше за помо да се дата пари во туризмот и угостителството, значи подобро да се дадеа пари на стопанството, рече стопанственикот Горан Рафајловски на ...