TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хороскопски знаци кои меѓусебно тешко се поднесуваат

Кајгана - 04.05.2021

Секој хороскопски знак си има посебни карактерни црти, а некои едноставно не се совпаѓаат заедно. Постојат хороскопски знаци кои тешко се поднесуваат меѓу себе, особено кога станува збор за комуникацијата, пишува Your Tango.

Во овој знак се раѓаат многу посебни личности: Ако спаѓате во оваа група, вие сте предодредени за големи нешта

Точка - 04.05.2021

Овој хороскопски знак е комбинација од сила, чувствителност и снаодливост. Само посебни личности се привилегирани да се родат во знакот на Шкорпија. Шкорпиите се независни и „пукаат“ од самодоверба.

Хороскопски знаци кои се најмногу склони кон љубомора

Локално - 04.05.2021

Иако сите нас во некои моменти нè обзема чувство на љубомора, овие знаци сепак се издвојуваат. Тоа често е така поради нивната несигурност, но и песимизмот на кој се склони. Внимавајте на следните три хороскопски знаци, бидејќи тие се најмногу ...

Дневен хороскоп: Лош ден на љубовен план за три знаци

Хаштаг - 04.05.2021

Овен Можно е потпишување на договор или склопување на некое ново деловно партнерство кое ќе ви биде особено важно. Сакате да направите промени кога е во прашање љубовта ситуација. Конечно имате нова симпатија.

Дневен хороскоп: Овој вторник среќен ден за два знаци

Женски магазин - 04.05.2021

Овен Можно е потпишување на договор или склопување на некое ново деловно партнерство кое ќе ви биде особено важно. Сакате да направите промени кога е во прашање љубовта ситуација. Конечно имате нова симпатија.

3 хороскопски знаци кои ги очекува голем успех

Кафе пауза - 03.05.2021

До 20 мај, за време на владеењето на Бикот, овие хороскопски знаци ги очекува исклучително убав период. Сонцето е во вашиот знак и носи убави можности, а Меркур е во спој со Сонцето, што ви дава енергија да се посветите на исполнувањето на љубовните ...

Тие би направиле сè за вас: Најверните пријатели меѓу хороскопските знаци

Вечер Прес - 03.05.2021

Дали сакате да имате пријатели кои секогаш се тука за вас и кои, доколку е потребно, би поминале низ оган за да ви биде добро? Некои хороскопски знаци се најверни пријатели и силно ги негуваат тие односи со другите.

Петте најмоќни знаци во Зодијакот

Кајгана - 03.05.2021

Хороскопските занци можат да ни помогнат да откриеме зошто со некои луѓе подобро се сложуваме, а со други никако не може да најдеме заеднички јазик, како и да препознаеме по кои особини некои знаци се издвојуваат, пишува Inquirer.

Ова се најмоќните знаци во зодијакот

Курир - 03.05.2021

Хороскопските занци можат да ни помогнат да откриеме зошто со некои луѓе подобро се сложуваме, а со други никако не може да најдеме заеднички јазик, како и да препознаеме по кои особини некои знаци се издвојуваат, пишува Inquirer.

Овие хороскопски знаци дефитивно не сакате да ги вознемирите

Локално - 03.05.2021

Ви ја претставуваме најтемната страна на секој хороскопски знак. Овен Овенот едноставно експлодира доколку биде испровоциран. Ако се чувствува загрозен, ќе му се закани на својот непријател, но за среќа, тој ретко одговара на нивните закани.

Ова се 3. најдобри заводници во хороскопот!

Екран - 03.05.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Терезијата важи за неодолив знак затоа што ќе стори сé за да заведе припадничка на понежниот пол, но… Лав Вистински ...

Какви се навистина момците родени во знакот на Јарец?

Скопје инфо - 03.05.2021

Момците родени во знакот на Јарец се вистински божји дар. Овие мажи не само што се паметни и шармантни, туку ќе направат и вие да се чувствувате посебно кога сте во врска со нив. Нормално, како и сите останати, така и Јарците имаа свои недостатоци, ...

Никако не им вртете грб: Ова се најопасните хороскопски знаци

Вечер Прес - 02.05.2021

Според астрологијата, секој знак има негативни особини помешани со позитивните, но кај некои негативните преовладуваат. Хороскопскиот знак на кој му припаѓате многу говори за вашиот карактер.

Во блиска иднина овие 3. знаци ги чека убав период

Екран - 02.05.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… До 20. мај, за време на владеењето на Бик, овие хороскопски знаци ги очекува убав период.