TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бублик: Ќе бидам искрен, играм тенис само поради парите

SportMedia - 21.02.2020

Александер Бублик потполно ја изгуби контролата во мечот со Швајцарецот Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпеље. Казахстанецот не играше добро и во еден момент почна да вика на руски: „Го мразам тенисот од дното на душата.

Изненадувачки елиминации на Медведев и Шаповалов на АТП турнирот во Марсеј

Gol.mk - 21.02.2020

Жил Симон го декласираше Даниил Медведев откако лесно го елиминираше по час и десет минути игра со резултат од 0-2, во четвртфиналето од АТП турнирот во Марсеј. Русинот одигра далеку под своето ниво, што искусниот Французин знаеше да го искористи и ...

Бублик: Го мразам тенисот, играм само за пари

Либертас - 21.02.2020

– Рускиот тенисер со казахстански пасош, Александар Бублик се проби на социјалните мрежи со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По серија грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го ...

„Го мразам тенисот, го играм само за пари“

СуперСпорт - 21.02.2020

Казахстанскиот тенисер Александар Бублик ја шокира јавноса со изјавата дека тенисот се игра единствено за пари. Бублик во моментов е 55-ти играч во светот, а на Л’екип откри дека тенисот не му е особена страст и дека тоа го игра исклучиво за пари, ...

„Само поради парите играм тенис“

TopSport - 21.02.2020

Казахстанецот Александар Бублик кој среде натпревар на турнирот во Монпелје викал дека „со цело срце го мрази тенисот“, на оваа изјава и даде нова димензија. Бублик повторно е во Франција, учествува на турнирот во Марсеј.

“Мразам тенис, го играм само поради парите”: Интервјуто на 55-тиот играч на светот ја запрепасти јавноста

Точка - 21.02.2020

Казахстанскиот тенисер Александер Бублик ја шокираше јавноста со интервјуто кое го дал за францускиот “L'Équipe”. 55-тиот тенисер на АТП листата го оставил тенискиот свет без текст со изјавата дека мрази тенис и го игра само за да заработи пари.

Надежниот тенисер кој веќе е во топ 50: Го мразам овој спорт, играм само поради пари!

Дерби - 20.02.2020

Новата генерација на тенисери полека почна да се наметнува на Мастерс турнирите и веќе дојдоа до израз неколку позначителни резултати, но сепак кога се во прашање најважните случувања и грен-слем турнироте, „големата тројка“ и натаму изгледа ...

Модерниот тенис ги „убива“ играчите – Бублик вели: Мразам што сум тенисер, само парите се мотив да продолжам

Спортманија - 20.02.2020

Казахстанскиот тенисер има интересно интервју за Л' Екип и вели дека понекогаш чувствува дека пеколното темпо на настапи и натпревари со различни противници го убива. Александер Бублик има интересно интервју за престижниот „Л’ Екип“ и неколку ...

Тенис играм само заради пари

Вечер - 21.02.2020

Казахстанецот Александар Бублик кој среде натпревар на турнирот во Монпелје викал дека „со цело срце го мрази тенисот“, на оваа изјава и даде нова димензија. -Искрено, не гледам ништо позитивно во тоа што сум тенисер. Играм само поради парите.

Тенисерот призна: Го мразам овој спорт, играм само за пари!

Курир - 21.02.2020

Рускиот тенисер со казахстански пасош, Александар Бублик се проби на социјалните мрежи со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По серија грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го мразам ...

Бублик: Го мразам тенисот, играм само за пари

+инфо - 21.02.2020

Рускиот тенисер со казахстански пасош, Александар Бублик се проби на социјалните мрежи со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По серија грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го мразам ...

Бублик: Го мразам тенисот, играм само за пари

Опсервер - 21.02.2020

Рускиот тенисер со казахстански пасош, Александар Бублик се проби на социјалните мрежи со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По серија грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го мразам ...

Бублик: Го мразам тенисот, играм само за пари

iPortal - 21.02.2020

Рускиот тенисер со казахстански пасош, Александар Бублик се проби на социјалните мрежи со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По серија грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го мразам ...

Ја запрепасти јавноста: Го мразам тенисот, играм само за пари

Скопје24 - 21.02.2020

Рускиот тенисер Александар Бублик на социјалните мрежи стана познат со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По неколку направени грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го мразам тенисот, ...

Бублик: Го мразам тенисот, играм само за пари

MakPress - 21.02.2020

Рускиот тенисер со казахстански пасош, Александар Бублик се проби на социјалните мрежи со неговиот однос во мечот со Хенри Лаксонен на АТП турнирот во Монпелје, минатата недела. По серија грешки, во еден момент почна да вика „со цело срце го мразам ...