TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин: Русија ќе постави нуклеарно оружје во Белорусија

МКД - 25.03.2023

Москва ќе ја заврши изградбата на објектот за тактичко вооружување во соседната земја до јули, изјави рускиот претседател Владимир Путин. Руското тактичко нуклеарно оружје би можело да пристигне во Белорусија уште ова лето, откри денеска рускиот ...

ШТО Е ТАКТИЧКО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ СО КОЕ СО КОЕ ЅВЕЧКА РУСИЈА - Путин го исплаши светот, појако е од атомските бомби ...

Фактор - 25.03.2023

Владимир Путин изјави дека е постигнат договор со Белорусија Русија да распореди тактичко нуклеарно оружје во таа земја. Тактичкото нуклеарно оружје е наменето за употреба на бојното поле или во ограничени напади и се мали нуклеарни боеви глави.

Путин: Распоредуваме тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

Макфакс - 25.03.2023

Москва и Минск се договорија да разместат тактичко нуклеарно оружје на територијата на Белорусија, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за ТВ каналот Росија 24. Тој вели дека изградбата на складиштето ќе биде завршена на 1 јули.

Се огласи Путин: Ќе распоредиме нуклеарно оружје во Белорусија

Телма - 25.03.2023

Русија денеска префрли 10 авиони во Белорусија кои се способни да носат тактичко нуклеарно оружје, објави агенцијата ТАСС . Рускиот претседател Владимир Путин најави дека поставувањето на нуклеарно оружје во Белорусија нема да ги наруши договорите ...

ПУТИН: Нуклеарно оружје ќе биде распоредено во Белорусија!

Во Центар - 25.03.2023

Во саботата Русија префрли 10 авиони способни да носат тактичко нуклеарно оружје во Белорусија, објави новинската агенција ТАСС. Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека распоредувањето нуклеарно оружје во Белорусија нема да ги прекрши ...

Путин: Русија ќе стационира тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

А1 On - 25.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија ќе стационира авиони способни да носат тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. Во изјавата што ја пренесе московската новинска агенција Тасс, рускиот претседател рече дека таму се ...

Русија распоредува нуклеарно оружје во Белорусија за да одговори на употребата на осиромашен ураниум

Република - 27.03.2023

Русија постигна договор со соседна Белорусија за распоредување на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, изјави рускиот претседател Владимир Путин за руските медиуми. , рече Путин и додаде дека САД стационирале нуклеарно оружје на ...

Путин: Русија ќе одговори на употребата на муниција со осиромашен ураниум

Локално - 25.03.2023

Русија постигна договор со соседна Белорусија за распоредување на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за руските медиуми.

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна војна против СРЈ, се зголеми бројот на малигни заболувања

А1 On - 25.03.2023

Министерката за здравство Даница Грујичиќ денеска изјави дека во 1999 година се водела нуклеарна и хемиска војна против СР Југославија и додаде дека меѓународната научна заедница треба да ги истражи последиците по здравјето на луѓето, но и дека ...

Факти за муницијата со осиромашен ураниум што Британија ќе ја испраќа во Украина

Р.С.Европа - 24.03.2023

Муницијата со осиромашен ураниум не е нуклеарно оружје. Таа има ниски нивоа на радиоактивност и не може да создаде нуклеарна реакција. Главната опасност доаѓа од хемиската токсичност на ураниумот.

Медведев: „Украинци, размислете дали сакате да ја отворите Пандорината кутија“

Денар - 24.03.2023

Обидот на Киев да го врати Крим ќе биде причина Русија да употреби какво било оружје, изјави заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев. Ако зборуваме за некои сериозни офанзиви поврзани со обидот за повторно заземање ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Слободен Печат - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Опсервер - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Независен - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Што е осиромашен ураниум: Беше користен во бомбардирњето на Србија, војната во Ирак, дали следна е Украина?

PressingTV - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Курир - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Бриф - 24.03.2023

Би-Би-Си Русија Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Нетпрес - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

НЕКОЈ ИГРА „ВАЛКАНО“ Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

+инфо - 24.03.2023

Осиромашениот ураниум е нуспроизвод во производството на збогатен ураниум. Неговите карактеристики се големата густина и цврстина, поради што се користи во производството на оклоп за воена опрема, но и за муниција - главно јадра за оклопни проектили.

Кој користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Н.Македонија - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

MakPress - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Кајгана - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Канал5 - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Би-Би-Си Русија Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон ...

МУНИЦИЈА ЗА УКРАИНА: Лондон потврди дека на Киев му испраќа артилериски гранати со осиромашен ураниум

Денешен - 24.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

Што е осиромашен ураниум: Беше користен во бомбардирњето на Србија, војната во Ирак, дали следна е Украина?

Република - 25.03.2023

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. Нејзината изјава предизвика исклучително остра реакција на руските власти, вклучително и на ...

ПУТИН ВЕЧЕРВА ИМ ОДГОВОРИ НА БРИТАНЦИТЕ: Поставуваме тктичко нуклерно оружје во Белорусија. ЗНАЕМЕ ЛИ ШТО Е ТОА

Фактор - 25.03.2023

Москва и Минск се договорија да разместат тактичко нуклеарно оружје на територијата на Белорусија, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за ТВ каналот Росија 24. Тој вели дека изградбата на складиштето ќе биде завршена на 1 јули.

Путин итно се огласи! Русија распоредува нуклеарни ракети!

Во Центар - 25.03.2023

Русија постигна договор со соседна Белорусија за распоредување на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за руските медиуми.

ПУТИН СЕ ДОГОВОРИ СО ЛУКАШЕНКО: Русија распоредува нуклеарно оружје во Белорусија за да одговори на употребата на ...

Денешен - 25.03.2023

Русија постигна договор со соседна Белорусија за распоредување на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, изјави рускиот претседател Владимир Путин за руските медиуми. Ваквиот потег нема да ги прекрши обврските од договорот СТАРТ за ...

Путин: Распоредуваме тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

Денар - 25.03.2023

Москва и Минск се договорија за распоредување на тактичко нуклеарно оружје на територијата на Белорусија, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за ТВ каналот „Россија 24“. Тој вели дека изградбата на складиштата ќе заврши на 1 јули.