TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Столтенберг од Приштина: Разгледуваме трајно зголемување на војниците на НАТО на Косово

МКД - 21.11.2023

НАТО размислува за трајно зголемување на бројот на војници на Косово за да ги држи тензиите под контрола, кажа генералниот секретар Јенс Столтенберг во Приштина. НАТО испрати стотици дополнителни војници на Косово од Британија и Романија по ...

Столтенберг: НАТО разгледува трајно золемување на војниците на Косово

Нетпрес

НАТО ИСПРАЌА ВОЈНИ ВО КОСОВО! Столтенберг се огласи по средбата во Приштина: Ќе направиме што е потребно

Во Центар

Столтенберг од Приштина: Основањето Заедница на српски општини е клучно за мирот во регионот

Р.С.Европа

Столтенберг: Насилството во Косово е неприфатливо

А1 On

Шефот на НАТО: Размислуваме за трајно зголемување на војниците во Косово

CivilMedia

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи се за да не се повтори насилството од мај и од септември

Zoom

Локално Слободен Печат Независен Канал5 Макфакс Опсервер Скопје1 Точка

Столтенберг на Балканот, в четврток регионална НАТО-средба во Скопје

Zoom - 21.11.2023

Од Сараево генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја започна мини-балканската турнеја. На официјалната веб страница на Алијансата не се споделени целите на посетата на Столтенберг на регионот.

Столтенберг во Скопје

Lider

Столтенберг доаѓа во Скопје: „Посетата повеќе има симболично значење во однос на суштинските проблеми на државата“

Локално

Сараево, Белград, Приштина, утре и во Скопје – Столтенберг ја почна балканската турнеја

Телма

Столтенберг пристигна во Сараево, првата станица од балканската турнеја

Р.С.Европа

Столтенберг: Улогата на Шмит не смее да се поткопува, секој таков обид ќе ја врати БиХ назад

Локално

Генералниот секретар на НАТО денеска е во посета на Босна и Херцеговина и Косово

4NEWS

Локално 360 степени Канал5 Локално Денешен Либертас 4NEWS 24Инфо

Утре и задутре во Скопје генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг

24 Вести - 20.11.2023

Првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг утре доаѓа во Скопје. Станува збор за мини -балканска турнеја на генералниот секретар на Воената Алијанса, која започна од БиХ, а ќе заврши во Македонија со неформален состанок на НАТО сојузниците од регионот.

Столтенберг ја стартуваше турнејата со порака: Загрижува руското влијание во регионот

Сител

Столтенберг ја започна балканската турнеја: Сараево, Приштина, Белград, а утре во Скопје

Канал5

Столтенберг од Сараево: Загрижува руското влијание и сецесионистичката реторика

Телма

Столтенберг во посета на Босна и Херцеговина: Загрижени сме поради сецесионистичката реторика и надворешните влијанија

Во Центар

Столтенберг во посета на БиХ: „Загрижени сме поради сецесионистичката реторика и надворешните влијанија“

Во Центар

Амбасадата на Русија во Босна и Херцеговина: Нешто не е во ред со логиката на генералниот секретар на НАТО

Макфакс

Р.С.Европа Нетпрес Мета Локално 4NEWS Бизнис Вести Рацин 360 степени