TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Истражување тврди: Овој чај го намалува салото на стомакот

Слободен Печат - 26.11.2022

Се подразбира дека не постои напивка која магично ќе ве натера да ослабете преку ноќ. Меѓутоа, чајот од нане може да биде многу корисен ако се обидувате да се ослободите од салото од стомакот.

Нема калории, а има одличен вкус – нутриционистите тврдат: Овој чај ги топи масните наслаги на стомакот, го подобрува ...

Точка - 25.11.2022

Не само што е вкусен, туку помага и во намалување на воспалителните процеси во организмот, го подобрува расположението и помнењето. Истражувањето открило кој напиток е најдобар доколку сакате да ги намалите масните наслаги на вашиот стомак.

Резултатите покажаа дела ова е најдобриот напиток за салото

Независен - 25.11.2022

Чајот од нане е најдобриот пијалок за да се ослободите од салото од стомакот, тврди истражувањето. Многу луѓе се борат со салото на стомакот. Дури и кога ќе се изгубат килограмите, кожата која не ни се допаѓа сè уште е тука и сакаме што побрзо да се ...

Чајот од нане може да ви помогне да се ослободите од салото на стомакот: Го намалува апетитот и ги решава проблемите со ...

Убавина и Здравје - 25.11.2022

Чајот од нане може да биде многу корисен. Тоа подразбира дека не постои напиток кој магично може да ве натера да ослабнете преку ноќ. Меѓутоа, чајот од нане може да биде многу корисен ако се обидувате да се решите од салото на стомакот.

Чајот од нане го намалува салото околу стомакот

Курир - 26.11.2022

Се подразбира дека не постои напивка која магично ќе ве натера да ослабете преку ноќ. Сепак, чајот од нане може да биде многу корисен ако се обидувате да се ослободите од салото од стомакот.