TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Два мотори украдени во Скопје

Сител - 16.04.2018

Вчера А.А.(33) од Скопје пријавил дека на 14/15.04.2018 година на ул. „Аминта Трети“ непознат сторител го одзел неговиот мотоцикл „YIYING“ со скопски регистарски ознаки. Сторителот со употреба на погоден предмет ја скинал сајлата со која бил ...

Тепачка меѓу две жени на нива во Скопско – Прво ја удирала со клешти по главата, па почнала да ја дави со раце, маж и ...

Скопје24 - 16.04.2018

На 15.04.2018 година во 14.00 часот било пријавено дека во нива во село Усје, скопско, С.С.(47) од село Усје, го нарушила јавниот ред и мир со физички напад врз лицето Л.С.(59) од истото село. Додека Л.С.

Украдени моторите на двајца скопјани

Точка - 16.04.2018

Двајца скопјани останале без своите мотори кои викендов им биле украдени од нивните домови, информираше МВР. Првата кражба се случила на улицата Лихнида во населбата Хром. Според М.Т. (47), во периодот од 19 часот во саботата до 11 часот вчера ...

Два мотори украдени во Скопје

Скопје инфо - 16.04.2018

Вчера А.А.(33) од Скопје пријавил дека на 14/15.04.2018 година на ул. „Аминта Трети“ непознат сторител го одзел неговиот мотоцикл „YIYING“ со скопски регистарски ознаки. Сторителот со употреба на погоден предмет ја скинал сајлата со која бил ...