TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона пред потпис со најдобриот кошаркар на Панатинаикос

Дриблинг - 28.05.2020

Според, грчките медиуми, Ник Калатес кариерата ќе ја продолжи во Барселона. Пред извесен период е познат дека кошаркарот на Панатинаикос е желба на „каталонците“. Барселона подготвува тригодишен договор за Калатес со вреднос од 5.5 милиони долари.

Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

+инфо - 28.05.2020

Според грчкиот портал 31-годишниот кошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 милиони долари. Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави ...

Барселона ја договори ѕвездата на Панатинаикос

Дерби - 28.05.2020

Екипата на Барселона успеала да дојде до потписот на еден од најдобрите европски плејмејкери Ник Калатес. Оваа информација ја пренесоа грчките медиуми поточно „Спорт24“ според кој Калатес одлучил да каже да за понудата од Каталонија вредна 5,5 ...

Калатес се договорил со Барселона

TopSport - 28.05.2020

Грчкиот репрезентативец Ник Калатес од наредната сезона ќе го носи дресот на Барселона, објавија „Јурохупс“ и „Спорт24“. Според овие извори еден од најдобрите плејмејкери во Европа од Барселона ќе добие 5,5 милиони евра за три сезони.

Ник Калатес ќе ја засили плејмејкерската позиција во Барселона

Gol.mk - 28.05.2020

Медиуми блиски до Барселона пренесуваат дека Ник Калатес постигнал договор да се пресели во „Палау Блауграна“ од наредната сезона. Искусниот плејмејкер ќе заигра во каталонскиот клуб со кого потпиша тригодишен договор, а ќе добие 5,5 милиони евра.

Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

Опсервер - 28.05.2020

Атина, 28 мај 2020 () – Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“. Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за ...

Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

А1 On - 28.05.2020

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“. Според грчкиот портал 31-годишниот кошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 ...

Барселона потпиша со Калатес, ќе добие 5,5 милиони долари за три години

Sport M - 28.05.2020

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“. Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 милиони долари.

Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

Либертас - 28.05.2020

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“. Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 ...

Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

MakPress - 29.05.2020

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“. Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 ...