TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сега и кој знае дали некогаш повторно: „Делии“ му се поклонија на капитенот на Партизан (ФОТО)

Спортски - 26.04.2019

За ривалството помеѓу Звезда и Партизан не треба да се трошат зборови, а поради тоа потегот на навивачите на Звезда во вчерашното 160-то „вечно дерби“ привлече огромно внимание од регионот. Звезда на домашен терен го победи Партизан со 2:1.

И тоа се случи: Делии му се поклонија на капитенот на Партизан! (ФОТО)

Sport 1 - 26.04.2019

Веќе со децении омразата на релација Црвена Звезда – Партизан е толку голема, што тешко некој во Белград очекува најжестоки навивачи на еден од српските великани да оддаде признание на фудбалер од противничкиот табор.

Црвена звезда триумфираше во големото дерби со Партизан (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.04.2019

Се одигра 160. вечно дерби, на Маракана паднаа три погодоци, а на крајот се радуваа домаќините кои се на прагот да ја одбранат титулата во најсилниот српски фудбалски шампионат. Црвена звезда славеше со 2-1 во дерби пресметката против Партизан на ...

ВИДЕО: „Маракана гори“, Црвена Звезда го надигра Партизан во 160. „вечно дерби“!

Gol.mk - 25.04.2019

На четири кола до крајот екипата на Црвена Звезда е на прагот да ја одбрани титулата во домашниот шампионат, откако во вечерашното 160. „Вечно дерби“ против Партизан извојува херојска победа од 2-0.

Црвена Звезда го совлада Партизан во вечното дерби на „Маракана“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.04.2019

Црвена Звезда го доби 160. вечно дерби против Партизан на „Маракана“, па сега е на чекор до нова титула во српскиот шампионат. Ц. Звезда го постигна првиот гол дури во 60. минута преку Ел Фарду од пенал, а во 80. минута Вукановиќ стрелаше за 2-0.

Звезда подобра од Партизан во неинтересно дерби и се доближи до титулата (видео)

SportMedia - 25.04.2019

Ниту три гола, ниту црвен картон не беа доволни да се поправи впечатокот на вечното дерби во српскиот фудбал помеѓу Црвена Звезда и Партизан. Неинтересна игра со многу прекршоци и прекини „црвено-белите“ славеа со 2:1. Во 60.

Црвена Звезда го доби 160. дерби на Србија: Партизан на колена (ВИДЕО)

Екипа - 25.04.2019

Црвена Звезда успеа да слави во 160-та голема дерби пресметка против Партизан во српската Суперлига по што веќе сериозно чекори кон одбрана на шампионската титула. Во 34. коло од шампионатот, „црвено-белите“ победија со 2-1 на мечот кој се играше на ...

АБА жестоко ја казни Црвена звезда

Екипа - 25.04.2019

АБА-лигата жестоко ја казни Црвена звезда за хаосот што се случуваше во пресрет на мајсторката против Будуќност, кога при загревањето гостинските кошаркари беа нападнати од навивачи на „црвено-белите“.

Црвена Звезда доби рекордна казна од АБА лигата

Дерби - 25.04.2019

Кошаркарите на Црвена Звезда ја освоија АБА лигата по контроверзната финална серија со Будуќност во која имаше многу навреди, инциденти и прекини, а раководството на регионалната лига денеска изрече и казна поради случувањата на решавачкиот петти ...

Звезда ја доби највисоката казна во АБА лигата

SportMedia - 25.04.2019

Новиот шампион на АБА лигата Црвена Звезда е казнета од страна на челниците на оваа лига поради нередите за време на последниот дуел со Будуќност во финалето. Навивачи на Звезда влегоа на терен, дури од трибината летаа разни предмети кон играчите на ...

НОВА ДЕФИНИЦИЈА ЗА ДРАКОНСКА КАЗНА: Звезда ќе п(л)ати следната сезона!

Basketball - 25.04.2019

Актуелниот шампион на АБА лигата и претставник во Евролига од ова регионално натпреварување, ќе биде санкциониран со највисоката санкција изречена во историјата на АБА лигата. Хрватскиот портал Јутарњи лист вели дека поради пропустите на последниот ...

Црвена Звезда ја доби најголемата казна во историјата на АБА-лигата

Sport 1 - 25.04.2019

Не се смируваат страстите по мајсторката во финалето на АБА-лигата, откако Црвена Звезда го победи Будуќност на свој паркет со 97-54, а хрватските медиуми открија каква казна изрекла управата на натпреварувањето за српскиот тим.

Ц. Звезда ќе плати „дебело“ за хаосот: АБА ја изрече најтешката казна во историјата

Gol.mk - 25.04.2019

Овогодишното финале во АБА лигата беше одбележано од инцидентите во Белград кои му претходеа на петтиот и последен меч во финалето меѓу Црвена Звезда и Будуќност . Навивачите приредија вистински хаос и физички нападнаа дел од гостинските кошаркари, ...

ВИДЕО: Дербито во Белград за Црвена Звезда

Спортклуб - 25.04.2019

Во јубилејното 160. вечно дерби во Белград, помеѓу Црвена Звезда и Партизан, овој пат победата ја одработија „црвено-белите“ со 2:1. Мечот одигран попладнево на стадионот „Рајко Митиќ“ или популарно нарекуваниот стадион Маракана, домаќинот беше ...

Вечното дерби разочара со посетеноста, Звезда го доби Партизан (видео)

TopSport - 25.04.2019

Црвена звезда го доби 160. издание на „вечното“ белградско дерби против Партизан со 2:1 победа со која направи чекор кон одбрана на титулата од Срспката суперлига. Звезда дојде во водство во 60.

АБА ја казни Звезда со најголемата казна во историјата на кошарката на овие простори

Спортклуб - 25.04.2019

Се уште не стивнуваат страстите по мајсторката во финалето од АБА лигата кога Црвена Звезда го победи Будуќност на свој терен и ја освои титулата. Сепак, за кошарката најмалку се зборуваше на овој меч бидејќи истиот беше одбележан од неверојатен ...

Звезда за хаосот на мајсторката со Будуќност доби највисока казна во историјата на АБА

TopSport - 25.04.2019

Поради хаосот на последниот петти меч од финалната серија во АБА лигата, белградска Црвена Звезда доби најтешка казна во историјата на регионалното натпреварување. Информациите се дека дисциплинскиот судија на АБА лигата Саша Павличиќ го казни ...

АБА-лига е балканска биртија која наскоро ќе се распадне

Вечер - 25.04.2019

Финалната серија помеѓу Црвена звезда и Будуќност ги откри сите мани и недостатоци моментно во регионалната АБА лига. Реалноста е таква која вели дека квалитетот во натпреварувањето од сезона во сезона се намалува, но во исто време се зголемува ...

Кога кај нас вака? – Дербито помеѓу Звезда и Партизан ќе се пренесува по светски стандарди!

Спортски - 25.04.2019

Нема да може да се повтори ситуацијата од 158-то вечно дерби. Денешното 160-то вечно дерби помеѓу Црвнеа Звезда и Партизан ќе се пренесува на две телевизии (Арена Спорт и 02). Во нашата земја оние кои ќе сакаат ќе можат да го проследат на Арена ...

„Л’Екип“: Вечер на срамот во Белград

Слободен Печат - 25.04.2019

Инцидентите во одлучувачкиот петти натпревар во финалето на АБА лигата помеѓу Црвена Звезда и Будуќност ги заинтересираа и западните медиуми. Угледниот весник „Л’Екип“ направи разговор со Едвин Џексон, францускиот кошаркар, кој беше дел од екипата ...

Вечното дерби разочара со посетеноста, Звезда го доби Партизан (видео)

Макфакс - 25.04.2019

Црвена звезда го доби 160. издание на „вечното“ белградско дерби против Партизан со 2:1 победа со која направи чекор кон одбрана на титулата од српската суперлига. Звезда дојде во водство во 60.

Звезда за хаосот на мајсторката со Будуќност доби највисока казна во историјата на АБА

Макфакс - 25.04.2019

Поради хаосот на последниот петти меч од финалната серија во АБА лигата, белградска Црвена Звезда доби најтешка казна во историјата на регионалното натпреварување. Информациите се дека дисциплинскиот судија на АБА лигата Саша Павличиќ го казни ...