TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фановите се враќаат во Ливерпул и Лондон, но не и во Манчестер, еве на кои стадиони ќе има навивачи (ФОТО)

24Фудбал - 26.11.2020

Во Англија фановите полека ќе се враќаат на стадионите, но не секаде, во зависност од бројот на заболени од коронавирус во регионите некаде ќе има публика, а некаде не. Владата во Англија донесе одлука од 2 декември публиката полека да се враќа на ...

Навивачите дознаа на кои натпревари во Премиерлигата ќе може да присуствуваат

СуперСпорт - 26.11.2020

Англиските навивачи конечно ќе се вратат на трибините, откако таква одлука донесе Владата на Велика Британија и управата на Премиерлигата, но не се израдуваа сите на овие вести. Постојат три нивоа во новиот протокол, а Лондон и Ливерпул се наоѓаат ...

Фановите од 2 декември на трибините низ цела Англија, но не сите клубови ја имаат таа чест

Sport M - 26.11.2020

Навивачите конечно ќе се вратат на трибините на стадионите во Англија. Точно не на сите стадиони, но тоа е одлука на челниците на Премиер лигата, како и на владата во Англија. Имено, во новите протоколи за КОВИД-19 има три нивоа, а Лондон и Ливерпул ...

Премиер лига: Се враќаат навивачите на трибини – но не на сите стадиони

Спортклуб - 26.11.2020

Денеска пристигна информација од Премиер лигата, дека наскоро ќе им биде дозволен влез на навивачите по стадионите. На само 10 стадиони ширум Англија ќе биде дозволен влез на стадиони, а тоа претежно ќе бидат стадиони во Лондон, затоа што во ...

Фановите се враќаат на стадионите во Лондон и Ливерпул, но не и во Манчестер

Сакам да кажам - 26.11.2020

Половина од клубовите во англиската Премиерлига повторно ќе смеат да играат пред гледачи кога следната недела ќе завршат строгите рестриктивни мерки во земјата, што ги вклучува и оние од Ливерпул и Лондон.

Премиер лига: На десет стадиони ќе има публика

TopSport - 26.11.2020

Од 2.декември навивачи ќе можат да присуствуваат на фудбалските натпревари во Англија. Сепак ова правило нема да се применува секаде. Во делови на Англија каде што ситуацијата со коронавирусот е сериозна, правилот нема да важи.

Познато на кои натпревари во ПЛ ќе има дозволено присуство на навивачи

Спортски - 26.11.2020

Навивачите конечно ќе се вратат на трибините на стадионите во Премиер лигата. Одлуката е донесена од страна на владата и челниците во ПЛ, а со неа не се дозволува навивачи на сите стадиони.

Навивачите се враќаат на стадионите во Ливерпул и Лондон, во Манчестер се уште не!

SportMedia - 26.11.2020

Фудбалските клубови од Премиер лигата кои доаѓаат од Ливерпул и Лондон ќе можат да ги отворат вратите на стадионите за своите навивачи, откако Владата објави кои градови и области од земјата по завршувањето на вториот „локдаун“ ќе можат да играат ...

На трибините повторно се враќаат навивачите – фановите не се среќни поради тоа

Скопје24 - 25.11.2020

Британската влада донесе одлука да дозволи враќање на фановите на трибините, а од 2 декември 4.000 навивачи ќе можат да ги следат наппреварите. Сепак, правилата се многу строги и навивачите не се радуваат премногу поради тоа што пишува во ...

Во Ливерпул и Лондон ќе има публика, во Манчестер не (ФОТО)

МКД - 26.11.2020

Во Англија фановите полека ќе се враќаат на стадионите, но не секаде, во зависност од бројот на заболени од коронавирус во регионите некаде ќе има публика, а некаде не. Владата во Англија донесе одлука од 2 декември публиката полека да се враќа на ...