TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатен нокаут: Русин го „патосираше“ ривалот!

СуперСпорт - 30.10.2020

Рускиот ММА-борец Вјачеслав Птичин имаше неверојатен нокаут при најтешката борба нба МФП натпреварувањето одржано во Владивосток. Птичин во првата рунда го онесвести неговиот ривал Вјачеслав Расловац, откако тој падна во несвест и судијата мораше да ...

Невиден нокаут во ММА – го заспа противникот на нозе (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.10.2020

Руската битка во ММА помеѓу Вјачеслав Птитчин и Вјачеслав Расловц заврши со нокаут, ама – невиден досега. Птитчин го нокаутираше Расловц со два директни удари во лице, ама не го турна на земја.

Невиден нокаут: ММА борецот стои, иако е во несвест(ВИДЕО)

Канал5 - 29.10.2020

Рускиот борец Вјачеслав Птичин на невиден начин го нокаутира својот сонародник Вјачеслав Расловац на натпреварот Modern Fighting Pankration. Тој доби силен удар во првата рунда и противникот се онесвести.

Ваков нокаут не се памти: Онесвестен остана здрвен на нозе во рингот (Видео)

Спортманија - 29.10.2020

Во борба на двајца руски фајтери Рускиот борец Вјачеслав Птитчин сигурно секогаш ќе го памти нокаутот што му го даде на сонародникот и имењакот Вјачеслав Расловец. Во првата рунда Птитчин го удри противникот толку силно што го нокаутираше но на ...

Најлуд нокаут или трагедија од руското ММА (ВИДЕО)

IPON - 29.10.2020

Рускиот борец Вјачеслав Птичин на невиден начин го нокаутира својот сонародник Вјачеслав Расловац на натпреварот Modern Fighting ...

Најлудиот „зомби“ ММА нокаут доаѓа од Русија

TopSport - 29.10.2020

ММА фајтерот Вјачеслав Птицин го оствари еден од најлудите нокаути во историјата на мешовитите борби, откако го „уништи“ својот ривал Вјачеслав Расловец со таканаречен „стоечки нокаут“ на МФП 232 шоуто на рускиот далечен исток во Владивосток.

Најлудиот „зомби“ ММА нокаут доаѓа од Русија

Макфакс - 29.10.2020

ММА фајтерот Вјачеслав Птицин го оствари еден од најлудите нокаути во историјата на мешовитите борби, откако го „уништи“ својот ривал Вјачеслав Расловец со таканаречен „стоечки нокаут“ на МФП 232 шоуто на рускиот далечен исток во Владивосток.

Најлудиот „зомби“ ММА нокаут доаѓа од Русија

Опсервер - 29.10.2020

ММА фајтерот Вјачеслав Птицин го оствари еден од најлудите нокаути во историјата на мешовитите борби, откако го „уништи“ својот ривал Вјачеслав Расловец со таканаречен „стоечки нокаут“ на МФП 232 шоуто на рускиот далечен исток во Владивосток.