TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Се сруши ограда од мост во населбата Автокоманда, свлечиште на автопатот Скопје – Тетово

360 степени - 23.06.2024

Околу 70 пријави има во ЦУК, претежно за паднати дрвја во општините Аеродром, Гази Баба и Центар. Има и пријави за поплавени подруми и улици во општините Бутел и Ѓорче Петров По невремето кое го зафати Тетовско и во Скопје во неколку општини имаше ...

По силното невреме во Скопје: 70 пријави за штети

ТВ21

Големо невреме го зафати Скопје, откорнати дрвја и оштетени автомобили

OhridNews

Невреме и во Скопје, поплавени улици, паднати билборди, огради, дрвја...

Канал5

ГАЛЕРИЈА | Паднати дрвја, поплавени улици, искршени гранки во Аеродром

Слободен Печат

Паднати дрвја, оштетени автомобили, подруми полни со вода: 70 пријави за штети во Скопје по силното невреме

Слободен Печат

Паднати дрвја во Аеродром

Република

Република Н.Македонија 24Инфо Курир Градска Фактор Lider +инфо

Невреме го погоди и Скопје, на кратко снема струја во Собранието

Р.С.Европа - 23.06.2024

Силно невреме проследено со силен ветер, грмотевици и град на некои места вечерва (23 јуни) го зафати регионот на Скопје. Од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информираат дека поголема нестабилност го зафатила западниот дел на Скопје од ...

Невреме и во Скопје

Канал5

Пожарната бара цело Тетово да биде исклучено од струја, поплавени се подруми, се извлекувале луѓе и поплавени возила

Слободен Печат

ВИДЕО | Невреме со град, пороен дожд и ветер во Скопје

Слободен Печат

(ВИДЕО) Граѓаните масовно споделуваат снимки: Скопјани заглавени во гужви, по Тетово силно невреме и во Скопје

Lider

(ВИДЕО) Страшно невреме во Тетово – пожарна бара градот да остане без струја

Lider

Се бара исклучување на струјата во цело Тетово оти постои ризик по граѓаните од струен удар

ТВ21

Макфакс Опсервер Скопје1 Независен Сакам да кажам +инфо Скопје инфо 4NEWS

Поплавена и болницата во Тетово, пола град без напон: нови информации по невремето

Скопје1 - 24.06.2024

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека на ден 23.06.2024 година во 16:35 часот попладне имаше локална појава на пороен дожд грмежи силен ветар и град. На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК е добиена пријава на настани во врска ...

Силно невреме го зафати Тетово

Р.С.Европа

Скопје зафатено од силно невреме/ФОТО

Вечер Прес

Пожарната бара цело Тетово да биде без струја, поради невремето можни се струјни удари (ВИДЕО)

МКД

ЕВН ќе ја гасне струјата во Тетово поради опасноста од струен удар по силното невреме

Макфакс

Тетово улица по улица ќе остане без струја поради опасноста од струен удар по силното невреме

Опсервер

ВИДЕО: Над 200 пријави за штети во тетовско, оштетени и автомобили во движење на автопатот Тетово-Скопје

ТВ21

4NEWS Фактор Точка Независен Алсат-М MTM ММС 360 степени