TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Казнети 91 возач за брзо возење

МКД - 13.06.2018

Седум лица биле повредени, од кои двајца потешко, во девет сообраќајни несреќи што се случиле во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција казнила 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената. Девет возачи биле исклучени од сообраќај.

Судар на камион и автобус, осум повредени

Слободен Печат - 13.06.2018

Осум луѓе повредени во сообраќајна несреќа која се случила на патот од Лозница кон Шабац, кога се судриле автобус и камион, пренесува српски „Курир”. Несреќата се случила околу 11 часот , а сообраќајот на тој дел од патот бил прекинат повеќе од два ...

Страшна несреќа во скопско Ченто - едно лице на Клиника

Press24 - 12.06.2018

Во 20 часот и 35 минути на улица „Методија Андонов Ченто “ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ Рено Лагун а„ управувано од 28-годишниот А.К. од Скопје и мопед Хамачи управуван од 65-годишниот Б.С. од Скопје.

Десет повредени во сообраќајки во Скопје

МКД - 12.06.2018

Девет лица биле полесно повредени, а еден потешко повреден во вкупно девет сообраќајни несреќи што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои управувале автомобили со брзина ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 12.06.2018

Мотоциклист се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која вчера во 20,35 часот се случила на улица „Методија Андонов Ченто“. Од полицијата информираат дека патничко моторно возило „Рено Лагуна„ управувано од А.К.

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

Стандард - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Во текот на вчерашниот ден 60 возила се подигнати со специјално возило “пајак”

Бизнис Вести - 12.06.2018

Во текот на вчерашниот ден (11.06.2018) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно девет сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, шест со лесни телесни повреди и две со материјална штета.

Сообраќајна несреќа во Ченто: Мотоциклист завршил со тешки повреди

Скопје инфо - 12.06.2018

Синоќа во скопската населба Ченто се случила сообраќајна несреќа во која со тешки телесни повреди се здобило лицето Б.С. кое управувало мотоцикл, соопшти денес полицијата. Вчера во 20,35 часот на улица „Методија Андонов Ченто“ случена е сообраќајна ...

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

24 Вести - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Повредени 10 лица во сообраќајки вчера во Скопје

Курир - 12.06.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно девет сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, шест со лесни телесни повреди и две со материјална штета.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Ченто

24Инфо - 12.06.2018

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Ченто Мотоциклист се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која вчера во 20,35 часот се случила на улица „Методија Андонов Ченто“. Од полицијата информираат дека патничко моторно возило „Рено ...

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

Бриф - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Повредени 10 лица во сообраќајки вчера во Скопје

Press24 - 12.06.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно девет сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, шест со лесни телесни повреди и две со материјална штета.

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

А1 On - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Повредени десет лица во Скопје

Сител - 12.06.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно девет сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, шест со лесни телесни повреди и две со материјална штета.

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

24Инфо - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

Скопје инфо - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

Либертас - 12.06.2018

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Курир - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

А1 On - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Бриф - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Сител - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Казнет 91 возач за брзо возење во Скопје

24 Вести - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Полицијата повторно казнува: Санкционирала 91 возач, а 9 се исклучени од сообраќај

Press24 - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

24Инфо - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Н.Македонија - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Скопје инфо - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Стандард - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

Денар - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење во изминатите 24 часа

Либертас - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...

Санкционирани 91 возач за брзо возење

ТВ21 - 13.06.2018

Пет лица се полесно, а две потешко повредени во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од ...