TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОФИЦИЈАЛНО: Во 2021 година нема да има НБА „Ол-стар“ викенд

Gol.mk - 26.11.2020

Шпекулациите кои веќе подолго време кружеа низ американските медиуми, денес добија потврда. Следниот „Ол-Стар“ викенд нема да се одржи. Челните лица на најсилното кошаркарско првенство на светот, НБА лигата и официјално потврдија дека спектаклот кој ...

Официјално откажан НБА Олстар-мечот во 2021 година

Екипа - 26.11.2020

НБА Олстар дуелот кој требаше да се одржи следната година во Индијанаполис и официјално е одложен за 2024 година, а средба на најдобрите играчи во најсилното кошаркарско натпреварување следната година нема да има.

Одложен „Ол стар“ викендот во НБА лигата

OhridNews - 26.11.2020

Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата, познат како „Ол стар“ викенд нема да се одржи во новата сезона која ќе започне во декември месец оваа година. Град домаќин на „Ол стар“ викендот требаше да биде Индијанополис.

Коронавирусот го одложи НБА „Ол-стар“ викендот во Индијанаполис!

Слободен Печат - 26.11.2020

Управата на НБА лигата и Индијана Пејсерс објавија дека „Ол-стар“ викендот, кој првично беше закажан за февруари 2021 година во Индијанаполис, ќе се одржи во 2024 година. Конкурсот е одложен поради пандемијата на коронавирусот.

НБА го одложи „Ол Стар“ натпреварот

Макфакс - 26.11.2020

НБА-лигата потврди дека оваа сезона нема да се одржи олстар-викендот. Собирот на сите ѕвезди во НБА-лигата беше планиран од 12 до 14 февруари 2021 година во Индијанаполис. Индијана Пејсерс, домаќин на олстар-викендот, ќе биде во 2024 година.

НБА го одложи Олстар натпреварот во 2021 година!

СуперСпорт - 26.11.2020

НБА-лигата потврди дека планираниот Олстар викенд во Индијанаполис, кој е планиран од 12 до 14 февруари 2021 година ќе се откаже поради ситуацијата со вирусот. Индијана пејсерс, кои требаше да бидат домаќини на натпреварувањето на најдобрите ...

Откажан ОЛ стар викендот во Индијанополис, презакажан за четири години

Дриблинг - 26.11.2020

Управата на НБА лигата и Индијанополоис го откажаа одржувањето на ОЛ стар викендот кој првично беше закажан за февруари 2021 година, новиот термин е 2024 година. Причина секако е пандемијата од коронавирусот, натпреварувањето требаше да се одржи ...

НБА ПОТВРДИ: Ол-Стар викендот 2021 нема да се одржи

SportMedia - 26.11.2020

НБА Ол-Стар натпреварот нема да се игра во 2021 година. НБА потврди дека планираниот Ол-Стар викенд во Индијанаполис, кој беше закажан за 12-14 февруари 2021 година, е откажан поради ситуацијата со коронавирусот.

НБА го одложи „Ол Стар“ натпреварот

TopSport - 26.11.2020

НБА лигата потврди дека оваа сезона нема да се одржи „Ол Стар“ викендот. Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата беше планиран од 12. до 14.февруари 2021 година во Индијанаполис. Индијана Пејсерс домаќини на „Ол Стар“ викендот ќе бидат во 2024 година.

Ништо од големиот НБА спектакл: Се одложи Ол-стар викендот

Вечер Прес - 26.11.2020

Раководството на НБА-лигата и кошаркарскиот клуб Индијана објавија дека Ол-стар викендот, кој првично беше закажан за февруари 2021 година во Индијанаполис, ќе се одржи во 2024 година. Големото натпреварување е откажано поради пандемијата на ...

Одложен НБА Ол-стар натпреварот

Спортски - 26.11.2020

НБА Ол-стар натпреварот нема да биде одигран во 2021. година. НБА лигата потврди дека планираниот Ол-стар викенд во Индијанаполис, кој беше планиран од 12. до 14. феврури 2021. година е откажан поради ситуацијата со коронавирусот.

Пандемијата почна да одложува и долгорочно – НБА Олстар-мечот во Индијанаполис наместо идната година, ќе се игра во ...

Спортманија - 26.11.2020

Требаше да се игра за три месеци, од 12-14 февруари, но поради корона-вирусот, спектаклот е презакажан за три години. Пандемијата со Ковид-19 почна да ги одложува натпреварите и долгорочно, па по едногодишното поместување на Европското првенство во ...

Без „Ол стар“ натпревар во НБА сезоната 2020/21

Опсервер - 26.11.2020

Вашингтон, 26 ноември 2020 () – НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се ...

Без „Ол стар“ натпревар во НБА сезоната 2020/21

Курир - 26.11.2020

НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се одржи на 16-18 февруари 2024 ...

НБА го одложи „Ол Стар“ натпреварот

Опсервер - 26.11.2020

НБА лигата потврди дека оваа сезона нема да се одржи „Ол Стар“ викендот. Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата беше планиран од 12. до 14.февруари 2021 година во Индијанаполис. Индијана Пејсерс домаќини на „Ол Стар“ викендот ќе бидат во 2024 година.

Без „Ол стар“ натпревар во НБА-сезоната 2020/2021

Сител - 26.11.2020

НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се одржи на 16-18 февруари 2024 ...

Без „Ол стар“ натпревар во НБА сезоната 2020/21

Кумановски м. - 26.11.2020

НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се одржи на 16-18 февруари 2024 ...

НБА го одложи „Ол Стар“ натпреварот

Точка - 26.11.2020

НБА лигата потврди дека оваа сезона нема да се одржи „Ол Стар“ викендот. Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата беше планиран од 12. до 14.февруари 2021 година во Индијанаполис. Индијана Пејсерс домаќини на „Ол Стар“ викендот ќе бидат во 2024 година.

НБА го одложи „Ол Стар“ натпреварот

PressingTV - 26.11.2020

НБА лигата потврди дека оваа сезона нема да се одржи „Ол Стар“ викендот. Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата беше планиран од 12. до 14.февруари 2021 година во Индијанаполис. Индијана Пејсерс домаќини на „Ол Стар“ викендот ќе бидат во 2024 година.

НБА: Без „Ол стар“ натпревар сезоната 2020/21

Денешен - 26.11.2020

НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се одржи на 16-18 февруари 2024 ...

Без „Ол стар“ натпревар во НБА сезоната 2020/21

MakPress - 26.11.2020

НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се одржи на 16-18 февруари 2024 ...

Без „Ол стар“ натпревар во НБА сезоната 2020/21

А1 On - 26.11.2020

НБА објави дека „Ол стар“ натпреварот во Индијанаполис во 2021 година е одложен за февруари 2024 година. Мачот на ѕвездите од најсилната кошаркарска лига на светот првично закажан за 12-14 февруари 2021 година, ќе се одржи на 16-18 февруари 2024 ...