TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватни превозници: Средба со ЈСП или протести

24 Вести - 30.01.2023

Претставниците од приватните превозници денеска поднесоа барање за средба до Јавното сообраќајно претпријатие. Доколку не се реши проблемот најавуваат дека повторно ќе излезат на протести.

Приватните превозници пред канцелариите на ЈСП – директорот не ги прими, бил на друг состанок

ТВ21

Приватните превозници најавуваат нова блокада на Скопје од понеделник

Сител

Приватните превозници протестираа пред ЈСП, бараат исплата на долгот

Канал5

Приватните превозници бараат од ЈСП, Арсовска и Владата решение за долгот, во спротивно повторно ќе излезат на протести

360 степени

Приватните превозници ќе се вратат на уште поголеми блокади, ако следните денови не им се реши проблемот

Алфа

Протест на приватните превозници пред ЈСП

Алсат-М

А1 On Фокус +инфо Слободен Печат Телма Сакам да кажам Н.Македонија Мета

Приватните автобуски превозници најавуваат нови блокади ако не се реши нивниот проблем

Алсат-М - 30.01.2023

Приватните автобуски превозници утрово се собраа пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ со барање за средба со директорот за решавање на нивниот проблем со долгот, со цел да можат повторно да почнат со работа, но беа одбиени со ...

Приватните превозници на блокади ако не разговараат со Ковачевски и Арсовка

24Инфо

Приватните автобуски превозници најавуваат нови блокади

Курир

Ако нема разговор со Ковачевски и Арсовска, приватните превозници најавуваат нови блокади

Zoom

Скопје повторно ќе биде блокирано, ако не се реши проблемот на приватните автобуски превозници

еМагазин

Приватните превозници на блокади ако не разговараат со Ковачевски и Арсовка

Локално

Приватните превозници најавуваат нови блокади ако не се реши нивниот проблем

Сител

Скопје24 Нетпрес Lider Република Денешен 4NEWS MakPress

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Press24 - 29.01.2023

Приватните превозници од утре повторно на протест. Утре ќе излезат пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие во Автокоманда. Тие ќе протестираат пред управната зграда на компанијата и ќе си ги бараат парите, бидејќи велат дека им префрлиле ...

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Република

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, компанијата им префрлила само 5.000 денари

Курир

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Lider

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

Слободен Печат

ПРИВАТНИЦИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ЈСП Компанијата им префрлила само 5.000 денари

+инфо

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

24Инфо

PressingTV Бизнис Вести Скопје инфо Zoom Денешен