TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно и ветровито – Временска прогноза за 24.01.2022

Телма - 23.01.2022

Утре во најголемиот дел од земјата ќе преовладува променливо облачно, многу студено и ветровито време. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Во текот на денот ќе дува засилен ветер од северен правец.

Студеното време продолжува – Временска прогноза за 23.01.2022

Телма

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: И во Скопје услови за снег, еве кога!

Еспресо - 23.01.2022

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ СТУДЕНО со мала до умерена локална облачност. Во вечерните часови, и во текот на ноќта ќе има зголемување на облачноста и ќе има локално провејување на снег, особено во северните и во ...

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Спремете се, минус 20, Сибир и во Скопје, еве кога!

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Температури до минус 20, сибирски студ, еве кога!

Еспресо

Најстудено во Крушево -11, во Битола -10 степени

Тера - 23.01.2022

Висината на снежната покривка е 32 см во Маврови Анови, 29 Попова Шапка, 18 Пожаране, 15 Крушево, 13 Битола, 11 Крива Паланка, 5 Охрид, 4 Гостивар, 3 Берово. Утрово најстуденото со -11 степени беше во Крушево, Охрид, -10 Битола, Берово, Крива ...

Најстудено во Маврово, Битола, Берово, Крушево

Фактор

-14 степени утрово во Битола

Тера

На ова место утрово најстудено – таму измерени дури -16 степени

Курир

Најстудено е во Маврово со измерени -16 степени

Нетпрес

Поларен бран во Македонија

Н.Македонија - 22.01.2022

Снежни врнежи проследени со ниски температури зафатија голем дел од Македонија. Ако пред неколку дена имавме релативно високи дневни температури за овој период од годината, во периодот што следува нѐ очекуваат вистински поларни студови, со утрински ...

Сибирски студ, внимавајте на голомразица!

Gostivarpress.mk

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево, студено и ветровито со појава на голомразица

Слободен Печат - 22.01.2022

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во планинските подрачја и во североисточните делови ќе има локален слаб снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови повремено ...

Денес сончево и студено

Скопје1

Времето денеска сончево и студено

Макфакс

Времето денеска сончево, студено и ветровито

Р.С.Европа

Времето денеска сончево и студено

Скопско Ехо

Времето денеска сончево и студено

Точка

Времето денеска сончево и студено

MTM

Утрински температури под нула, во Охрид минус 10

OhridNews - 22.01.2022

Минимални температури под нулата утринава се измерени насекаде низ државата. Утрово според информациите на Управата за хидрометеролошки работи најниска температура измерена била во Маврови Анови -16 , потоа следат Битола -14, Берово, -13 Крушево, ...

Утрински температури под нула, во Охрид минус 10

24Инфо - 22.01.2022

Утрово според информациите на Управата за хидрометеролошки работи најниска температура измерена била во Маврови Анови -16 , потоа следат Битола -14, Берово, -13 Крушево, -12 Крива Паланка, -11 Тетово, Дебар, -10 Прилеп, Охрид, Претор, -9 Штип, -8 ...

Променливо облачно, студено и ветровито

4NEWS - 22.01.2022

Променливо облачно, студено и ветровито. Во северните и источните делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува умерен, вдoлж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен ...

Времето денес променливо и многу студено

24Инфо

Маврово со највисока снежна покривка во најниски утрински температури од -16

ММС - 22.01.2022

Во ноќните часови облачноста се намали, но дуваше слаб до умерен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Утрово е сончево и многу студено со мала, а на североистокот со умерена облачност.