TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вања била таргетирана жртва“ – цела Македонија ја чека екстрадицијата на Палевски од Турција

ТВ21 - 08.12.2023

Киднапирањето на Вања Ѓорчевска било планирано но треба да се разјасни кои биле плановите на киднаперите, вели професорката Светлана Николоска од Факултетот за безбедност во Скопје. Во Клик Плус таа рече дека обдукцијата треба да покаже дали врз ...

Одреден 30 дневен притвор за струмичанецот кој го транспортираше Палевски до Турција

Телма

„Палевски само го зголемува кругот на луѓе кои ги инволвира во овој случај“, рече професорката Николоска

ТВ21

МВР најави кривична за струмичанецот кој го превезе Палевски од Белград до Турција

Телма

Кривична пријава и за лицето кое го возеше Палевски до Турција

Сакам да кажам

Кривична ќе има и за лицето кое го превезе Палевски од Србија во Турција

еМагазин

Кривична пријава за возачот кој го однесе Љупчо Палевски во Турција

Курир

Слободен Печат Макфакс Фактор Локално еМагазин 4NEWS Опсервер Скопје инфо

Поднесена е кривична пријава за возачот кој го пренесе Палевски од Белград до Турција

Макфакс - 08.12.2023

Полицијата поднесе кривична пријава по брза постапка против возачот кој го пренесе Љупчо Палевски од Белград до Турција поради случајот со двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски.

Притвор и за лицето кое го возеше Палевски од Србија до Турција, адвокатот засега останува на слобода

еМагазин

Обвинителството отвори истрага и бара притвор за човекот кој го пренесе Палевски од Србија во Турција

Глас на Америка

Поднесена е кривична пријава за возачот кој го пренесе Палевски од Белград до Турција

Опсервер

Кривична пријава за возачот кој го пренесе Палевски до Турција

Фокус

Кривична по брза постапка за возачот на Палевски

Скопје инфо

МВР поднесе кривична пријава за возачот кој го пренесе Палевски од Белград до Турција

Телма

Lider Курир Нетпрес Денешен Кајгана Точка

Кривична за возачот кој Палчо го носел од Србија во Турција оти помагал на убиец!

4NEWS - 08.12.2023

Вчера (07.12.2023) Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни и сексуални деликти при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава по брза постапка против С.Д.

На Фејсбук, група за „правда“ за Палевски, се договара и протест

еМагазин

Приведен адвокатот на Палевски кој го однесе во Белград, дали ќе има притвор за него ќе се знае денеска

еМагазин

Обвинителството отвори истрага за човекот кој го превезувал Палевски од Србија до Турција, се бара притвор

360 степени

Истрага и барање за притвор за струмичанецот кој го возеше Палевски од Србија до Турција, адвокатот засега останува на слобода

еМагазин

МВР: Кривична за струмичанецот кој го пренесе Палчо од Србија во Турција

А1 On

Поднесена кривична пријава за лицето кое го однело Палевски од Белград во Турција

ТВ21

Сител CivilMedia Фактор Н.Македонија Press24 +инфо Frontline Zoom

Продолжуваат проверките за евентуалната инволвираност на адвокатот на Палевски

Курир - 07.12.2023

Засега никаква мерка не е предложена од страна на Јавното обвинителство за адвокатот на Љупчо Палевски, Васко Стојков. Тој вчера повторно беше на распит на полициска станица. -За уште едно лице кое од вчера беше задржано 24 часа во полициска ...

Јавното обвинителство ревносно испитува: Нема мерка притвор, но улогата на адвокатот Васко Стојков не е утврдена

Lider

Спасовски: Кривична ќе има и против лицето кое го возеше Палевски од Србија до Турција

360 степени

АДВОКАТОТ НА ПАЛЧО ТРЕБА ДА БИДЕ СОСЛУШАН ДЕНЕСКА И ОД ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ: Ќе добие ли притвор?

Фактор

ОЈО денеска ќе одлучува дали ќе има притвор за адвокатот на Палчо

Алфа

Адвокатот на Палевски повикан на распит во полициска станица

Вечер Прес

Адвокатот на Палчо на распит во станица

Република

Република Кајгана Локално 24 Вести МКД Нетпрес Република Сител

Обвинителството бара притвор за возачот на осомничениот Палевски, адвокатот засега останува на слобода

МКД - 07.12.2023

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје отвори истрага за возачот што го пренел осомничениот за двојното убиство во Велес и Скопје, Палевски од Србија преку Бугарија во Турција. Тој е осомничен за помагање на сторител по извршено кривично дело.

Кривична пријава и за лицето кое го возеше Палевски до Турција

24 Вести

Адвокатот Васко Стојков се уште на распит во полиција, кривична пријава ќе биде поднесена против возачот со кој Палевски замина во Турција

OhridNews

Спасовски: Адвокатот на Палевски се’ уште е на распит во полиција

Макфакс

Кривична пријава ќе има и за возачот што го носел Палевски до Турција

Независен

Се чека одлука дали ќе има притвор за адвокатот Стојков кој го превезувал Палевски до Белград, а изјави дека не знаел за убиствата

Телма

Денеска ќе се одлучува дали ќе се бара притвор за адвокатот на Палевски

24 Вести

Нетпрес Zoom Н.Македонија 4NEWS Канал5 Бриф CivilMedia Press24

ОЈО поведе истрага за возачот, со кого Палевски бегал низ Србија, Бугарија до Турција

Канал5 - 07.12.2023

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка за едно лице поради основано сомнение дека сторил кривично дело – Помагање на сторител по извршено кривично дело од член 365 став 3 вв став 1 од Кривичниот законик.

Поведена е истрага против Стефан Димковски за помагање на Палевски

Фокус

Адвокатот што го однесе Палевски во Белград „куртули“ од мерки за обезбедување, а за струмичанецот што го однесе до Турција – предложен притвор

Слободен Печат

Поведена истрага за помагање на сторител по извршено кривично дело

Centar

ЗА ЛИЦЕТО КОЕ ГО ПРЕВЕЗЕ ПАЛЕВСКИ ВО ТУРЦИЈА: Oбвинителството поведе истрага за помагање на сторител по извршено кривично дело

Фактор

Поведена истрага за лицето кое го однесе Палевски во Турција по убиствата

4NEWS

Поведена истрага за помагање на сторител по извршено кривично дело

Вести плус

Скопје1 Курир Нетпрес Макфакс Press24 ММС 24Инфо Точка

Обвинителството бара притвор за Стефан Димковски, које е осомничен дека му помогнал на Палевски во бегството

Телма - 07.12.2023

Обвинителстовот отвори истрага за Стефан Димковски, које е осомничен дека му помогнал на Палевски по извршеното кривично дело и бара судот да му определи притвор. Според обвинителството му помогнал на Палевски да не биде открирен за грабнувањето и ...

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

А1 On

ОЈО отвори истражна постапка и побара притвор за возачот на Палевски

ТВ21

ОЈО отвори истражна постапка и побара притвор за возачот на Палевски

Локално

Обвинителството поведе истрага против возачот кој го превезе Палевски во Турција

Сакам да кажам

ВИДЕО Возачот на Палчо донесен во Кривичен, проговори пред медиумите…

4NEWS

ОЈО отвори истражна постапка и побара притвор за возачот на Палевски

Нова ТВ

Бриф Frontline Lider Н.Македонија Сител Либертас Сител Курир