TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Срамен пораз на македонскиот кошаркарски шампион во АБА 2 лига

Вечер - 28.02.2020

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје доживеаја срамен пораз од 84:84 од последнопласираната екипа во АБА 2 лигата, Динамик, во последниот натпревар од 20. коло во регионалното натпреварување.

Аутсајдерот Динамик го победи МЗТ Скопје во „Јане Сандански“

МКД - 27.02.2020

Фенерџијата во АБА 2 лигата, Динамик го победи МЗТ во Скопје до 84:82 и му го нанесе осмиот пораз на македонскиот претставник во регионалното натпреварување. МЗТ Скопје денеска пропушти да го завери второто место откако изненадувачки загуби од ...

Втор домашен пораз: МЗТ пропушти шанса да го осигура второто место пред плејофот (ФОТО)

Sport 1 - 27.02.2020

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и четвртиот пораз во низа во АБА2-лигата (втор на домашен терен), откако вечерва, на домашен терен загубија од српски Динамик (82-84) во последниот меч од 20 .коло од регионалното натпреварување.

МЗТ шокантно загуби од фенерџијата во АБА-2 лигата

Gol.mk - 27.02.2020

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје важеше за апсолутен фаворит во дуелот со Динамик во АБА-2 лигата, но доживеа пораз (82-84) и сега под знак прашалник е од која позиција ќе влезе во плеј-офот во натпреварувањето.

МЗТ Скопје загуби и од фенерџијата Динамик

Дерби - 27.02.2020

Македонскиот шампион МЗТ Скопје ја продолжи очајната серија во АБА2 лигата и против фенерџијата Динамик, кој го доби натпреварот во Скопје со резултат 82:84. Српскиот претставник имаше идентична серија од три порази по ред како на МЗТ, но вечерва го ...

Кочов: Имавме проблеми во нападот, но клучни беа скоковите

SportMedia - 27.02.2020

МЗТ Скопје не успеа да стави крај на серијата од четири порази во низа во АБА 2-лига. Актуелниот македонски првак на домашен терен беше совладан со 82-84 од аутсајдерот Динамик на две кола до крајот на регуларниот дел.

Динамик го посрамоти МЗТ Скопје среде „Јане Сандански“ (ФОТО)

SportMedia - 27.02.2020

МЗТ Скопје не успеа да излезе од кризата во АБА 2 лига. Ѓорѓи Кочов и неговите избраници се посрамотија пред домашните фанови, беа совладани од Динамик со 82-84(18-23, 20-21, 14-14, 30-25) во рамките на 20 коло.

МЗТ изненадувачки поразени од Динамик во АБА-2 лигата

Нетпрес - 27.02.2020

МЗТ Скопје вечерва го доживеа својот четврти пораз по ред во АБА-2 лига. Тимот од Аеродром изненадувачки загуби од српски Динамик со 82-84 (38-44) во последниот меч од 20. коло од регионалната лига.

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Слободен Печат - 27.02.2020

Ова е веќе четврти пораз во регионалното натпреварување за нашиот шампион на две кола до крајот на регуларниот дел од сезоната. Вечерва во рамките од 20. коло во кошаркарската АБА2 лига составот на МЗТ Скопје Аеродром на домашен терен со резултат ...

Кочов: Дуелот со Динамик е многу значаен, потребна е победа за да ја оствариме целта

Дерби - 27.02.2020

Македонскиот шампион, МЗТ Скопје вечерва ги продолжува обврските во АБА2 лигата и тоа со натпреварот против Динамик во СЦ „Јане Сандански“. „Металците“ во овој дуел влегуваат со три порази во низа во регионалното натпреварување, па поради тоа ...

МЗТ нема право на грешка, и според обложувалниците е огромен фаворит

Спортманија - 27.02.2020

Со победа над Динамик, реновираните Металци ќе обезбедат место во плејофот во АБА 2 лигата. Време е кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром да ја прекинат црната серија од три порази по ред во АБА 2 лигата и вечерва на свој терен од 20 часот против ...

МЗТ Скопје домаќин на Динамик во дуел од АБА2 лигата

Сител - 27.02.2020

По репрезентативната пауза за евро-квалификациите, македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва ги продолжува настапите во регионалната АБА2 лига. Во натпревар од 20.коло вечерва во „Јане Сандански“ МЗТ Скопје Аеродром го пречекува ...

Време е МЗТ Скопје да се разбуди

SportMedia - 27.02.2020

На МЗТ Скопје добро му дојде репрезентативната пауза. Актуелниот македонски прва влезе во серија од три порази во АБА 2-лигата на три кола до крајот на регуларниот дел од сезоната. Избраниците на Ѓорѓи Кочов немаат многу избори, мора да ја оправдаат ...

МЗТ против Динамик ќе брка клучна победа за второто место во АБА2

Sport 1 - 27.02.2020

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва, во салата „Јане Сандански“, го пречекуваат српскиот тим Динамик (20 часот), во еден од клучните мечеви во трката по што подобра стартна позиција пред плејофот во АБА2-лигата.

Кочов: Ни треба победа за исчекор кон плеј-офот во АБА2 лигата

Gol.mk - 27.02.2020

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по речиси двонеделна пауза поради репрезентативниот прозорец на ФИБА, вечерва ги продолжуваат натпреварите во АБА2-лигата и тоа на домашен терен против српскиот претставник Динамик (20:00 часот), дуел во кој ќе ...

Кочов: Победа против Динамик ќе биде огромен чекор кон плеј-офот

Екипа - 27.02.2020

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по речиси две неделна пауза поради репрезентативниот прозорец на ФИБА, вечерва ги продолжуваат натпреварите во АБА2-лигата и тоа на домашен терен против српскиот претставник Динамик (20 часот), дуел во кој ќе ...

Срамен пораз на МЗТ од Динамик, пропуштена можност за „резервација“ на второто место

Екипа - 27.02.2020

Кошаркарите на МЗТ Скопје доживеаја срамен пораз од 82-84 од последнопласираната екипа во АБА 2 лигата, Динамик, во последниот натпревар од 20. коло во регионалното натпреварување. „Металците“ дозволија, и покрај фаворитската улога, пораз во ...

МЗТ Скопје „тоне“, четврти пораз по ред во АБА-2 лига

Sport M - 27.02.2020

Тимот од Аеродром изненадувачки загуби од српски Динамик со 82-84 (38-44) во последниот меч од 20. коло од регионалната лига. МЗТ во поголемиот дел од мечот бркаше негатива, која во второто полувреме беше и двоцифрена за гостинскио тим, но во ...

МЗТ изненадувачки поразени од Динамик во АБА-2 лигата

А1 On - 27.02.2020

МЗТ Скопје вечерва го доживеа својот четврти пораз по ред во АБА-2 лига. Тимот од Аеродром изненадувачки загуби од српски Динамик со 82-84 (38-44) во последниот меч од 20. коло од регионалната лига.

МЗТ Скопје изненаден од Динамик среде Скопје

24 Вести - 27.02.2020

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и четвртиот пораз во низа во АБА2-лигата (втор на домашен терен), вечерва од српски Динамик (82-84) во последниот меч од 20 .коло од регионалното натпреварување.

МЗТ изненадувачки поразени од Динамик во АБА-2 лигата

MakPress - 28.02.2020

МЗТ Скопје вечерва го доживеа својот четврти пораз по ред во АБА-2 лига. Тимот од Аеродром изненадувачки загуби од српски Динамик со 82-84 (38-44) во последниот меч од 20. коло од регионалната лига.

МЗТ изненадувачки поразени од Динамик во АБА-2 лигата

Опсервер - 28.02.2020

– МЗТ Скопје вечерва го доживеа својот четврти пораз по ред во АБА-2 лига. Тимот од Аеродром изненадувачки загуби од српски Динамик со 82-84 (38-44) во последниот меч од 20. коло од регионалната лига.

Четврти пораз во низа на МЗТ Скопје во АБА 2

Локално - 28.02.2020

МЗТ Скопје го доживеа својот четврти пораз по ред во АБА-2 лига. Тимот од Аеродром изненадувачки загуби од српски Динамик со 82-84 (38-44) во последниот меч од 20. коло од регионалната лига.