TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најава: Без вистинско дерби во Италија, Германија, Италија, во Англија се игра ФА купот

OhridNews - 22.01.2021

Викендов, на европската фудбалска сцена на програмата нема дерби пресметки но фаворитите, кои се борат за титулата во националниоте шампионати ќе бидат на сериозни испити. Лидерот на табелата во „калчото“, Милан на домашен терен во дербито на колото ...

Судиските стручњаци во Шпанија едногласни дека Суарес го одглумил пеналот (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Барселона многу лесно се откажа од Суерез, дали Уругваецот го носи Атлетико Мадрид кон титула?!

Sport M

ВИДЕО: Голманот на Еибар ја тресеше мрежата на Атлетико Мадрид

Sport M

Луис Суарез двоен стрелец за победа на Атлетико

Нетпрес

Атлетико прими гол каков што немало 18 години во Шпанија, но пак победи!

Спортманија

Суарез се избори за сомнителен пенал, па со мајсторска реализација му донесе нови три бода на Атлетико (Видео)

Дерби

Sport 1 OhridNews 24Фудбал Gol.mk TopSport Спортклуб SportMedia Екипа

Голманот на Еибар му даде гол на Атлетико Мадрид 🎥

Спортски - 22.01.2021

Многумина вчера беа зачудени кога голманот Марко Димитровиќ зема да шутира пенал за Еибар против Атлетико Мадрид. Српскиот голман ја превзема одговорноста и рутински го совлада човекот кој во досегашните 16 натпревари прими само шест гола.

Димитровиќ од Еибар е првиот голман кој постигнал гол во Ла Лига во последните десет години

Опсервер

(ВИДЕО) Не се случува толку често: Голман му даде гол на Атлетико

Спортклуб

Димитровиќ од Еибар е првиот голман кој постигнал гол во Ла Лига во последните десет години

Либертас

Димитровиќ од Еибар е првиот голман кој постигнал гол во Ла Лига во последните десет години

24 Вести

Димитровиќ од Еибар е првиот голман кој постигнал гол во Ла Лига во последните десет години

Сител

Димитровиќ од Еибар е првиот голман кој постигнал гол во Ла Лига во последните десет години

MakPress

SportMedia