TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Безвредно бомбашко шоу на позерката Фатиме Фетаи

+инфо - 19.09.2019

Четири часа и 25 „бомби“ емитувани во судница ѝ беа потребни на обвинителката Фетаи да ги разочара најблиските на жртвите на петкратното убиство кај Смилково Езеро и да докаже зошто мисијата на СЈО заврши во „трговија со влијание“ со нелегално ...

Што открија „бомбите" за Смилковското езеро - нови ќе се слушаат и на 4 октомври

Канал5 - 18.09.2019

Поранешниот министер за правда, Блерим Беџети го одолговлекувал потпишувањето на екстрадицијата на двајца од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Екс министрите Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески и Блерим Беџети, но и екс ...

ЕЧЕА ,,БОМБИ“ НА СУДЕЊЕТО ЗА ,,МОНСТРУМ“ – СЕ СЛУШААТ ГЛАСОВИ НА ПОРАНЕШНИ ФУНКЦИОНЕРИ

24 Вести - 18.09.2019

25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување од Љубомир Јовески кој неа и на нејзиниот колега Гаврил Бубевски повторно им го даде во ...

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, ова се деталите

Либертас - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Поранешниот министер за правда, Беџети, не потпишувал екстрадиција на обвинети во „Монструм”

МКД - 18.09.2019

Поранешниот министер за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Како што се слушна денеска во судница, во прислушуваниот разговор од 14 март 2013 година, ...

„Монструм“: Преслушани 25 „бомби“, судењето продолжува на 4 октомври

Нова ТВ - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа преслушани 25 снимени разговори.

Наспроти најавите „бомбите“ за „Монструм“ не открија ништо конкретно

Алфа - 18.09.2019

Семејствата на свирепо убиените момчиња кај Смилковското езеро, грозоморен настан што се случи на 12 април 2012 година, не слушнаа ништо конкретно за ликвидацијата на момчињата, од разговорите кои денеска беа објавени во Судот.

„Монструм“ продолжи со преслушување на 25 „бомби“ и СМС пораки

Канал5 - 18.09.2019

Рочиштето за „Монструм“продолжи денеска со преслушување на 25 снимени разговори и над 100 илјади снимени пораки. Првиот разговор бил снимен на 13 април 2012 година, еден ден по петкратното убиство кај Смилковското езеро.

„Монструм“ закажан за 4 октомври, обвинителката Фетаи одби да ги коментира „бомбите“

Р.С.Европа - 18.09.2019

По 25 преслушани „бомби“, ново рочиште за случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, е закажано за 4-ти октомври. Сите разговори што беа преслушани денеска се правени по петкратното убиство, а најголем дел од нив се ...

И гатачката на Груевски во „бомбите“ за Монструм предвидува вмешаност на луѓе со униформа

МКД - 18.09.2019

Во новите докази кои денес првпат се отворија на судењето за Монструм има и лични ставови, мислења, но и предвидувања на соговорниците. Во една од „бомбите“ јавноста денес имаше можност да го чуе гласот на Катерина Најденова, гатачката на ...

Блерим Беџети одбивал да побара екстрадиција на обвинети во „Монструм“ и барал противуслуги од Јанкулоска и Мијалков

Сакам да кажам - 18.09.2019

Во продолжение на вкупно 25-те бомби за „Монструм“, на повтореното судење за петкратното убиство кај Смиљковското езеро пред 7 години, излезе на површина одбивањето на тогашниот министер за правда Блерим Беџети да го испрати барањето за екстрадиција ...

Се преслушуваа 25 ‘бомби’ за случајот ‘Монструм’

Нетпрес - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро крај Скопје на 12-ти април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ кој го водеше Специјалното јавно обвинителство ќе профолжи на 4-ти октомври, откако на рочишетото во средата на СЈО, беа ...

Беџети одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Н.Македонија - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

На судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро се пуштаа разговори на мајката и гатачката на Груевски

Либертас - 18.09.2019

За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум години. Од половина бомби што беа денеска пуштени, доминираа приватни и небитни разговори ...

Адвокатката на семејствата на жртвитте од „Монструм“: Нема нешто суштинско во „бомбите“

+инфо - 18.09.2019

Адвокатката на семејствата на жртвите од „Монструм“, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште, рече дека тие долго ги очекувале овие бомби, поради тоа како биле најавувани, но дека не виделе ништо суштинско во нив.

Фетаи не ги коментираше „бомбите“ за „Монструм“: Анализа ќе дадам во завршен збор

+инфо - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

„Бомби“ за „Монструм“: Беџети одбивал да потпише за екстрадиција, се слушаат и гатачката и мајката на Груевски

+инфо - 18.09.2019

Бомбите за „Монструм“, вкупно 25, денеска се слушаа на рочиштето за овој судски процес кој продолжи со истите обвинители, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, но под надлежност на редовното обвинителство.

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните деца

Н.Македонија - 18.09.2019

Овие родители зад мене доаѓаат секој ден и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава, изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште и по преслушувањето на 25 прислушувани материјали од СЈО.

Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Точка - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Ивановска: Бомбите за „Монструм“ немаат ништо суштинско

ММС - 18.09.2019

„Нешто суштинско нема во бомбите“ вели адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“ Дафинка Ивановска, и додава дека не е примерно власта да има влијание врз судсвото алудирајќи на презентираните разговори од март 2013 година кога власта ...

Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Макфакс - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Блерим Беџети не сакал да ја потпише екстрадицијата за обвинетите во „Монструм“

А1 On - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните момчиња

Press24 - 18.09.2019

Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава”, ова по денешното рочиште го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм”, Дафинка Ивановска по преслушувањето на 25 прислушувани материјали од ...

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните момчиња

Макфакс - 18.09.2019

“Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава”, ова по денешното рочиште го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм”, Дафинка Ивановска по преслушувањето на 25 прислушувани материјали ...

Ивановска: Родителите на убиените момчиња во „Монструм“ очекуваат правда

А1 On - 18.09.2019

„Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава“. Ова по денешното рочиште го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“, Дафинка Ивановска, по преслушувањето на 25 прислушувани материјали ...

„Бомби“ за „Монструм“: Ексминистерот за правда, Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за обвинети

Либертас - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните момчиња

Точка - 18.09.2019

„Овие родители зад мене доаѓаат секој ден и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава“, ова го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“, Дафинка Ивановска по денешното рочиште и по преслушувањето на 25 прислушувани материјали ...

„Бомба“ за Монструм открива дека екс министерот за правда Беџети не потпишувал екстрадиција на обвинетите од Косово

еМагазин - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

„Бомба“ во „Монструм“: Јанакиески вели дека рибарот е убиен затоа што бил сведок

Фокус - 18.09.2019

Со преслушување на снимени разговори, во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи новото рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО.

И гатачката на Груевски во „бомбите“ за Монструм предвидува вмешаност на луѓе со униформа

Вечер - 18.09.2019

Во новите докази што денес првпат се отворија на судењето за Монструм има и лични ставови, мислења, но и предвидувања на соговорниците. Во една од „бомбите“ јавноста денес имаше можност да го чуе гласот на Катерина Најденова, гатачката на ...

Адвокатката на семејствата на жртвите, Ивановска: Долго ги чекавме „бомбите„ за „Монструм“, но во нив нема ништо ...

еМагазин - 18.09.2019

Адвокатката на семејствата на жртвите, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште за „Монструм“, рече дека тие долго ги очекувале овие бомби, поради тоа како биле најавувани, но дека не виделе ништо суштинско во нив.

„Бомба“ во Монструм: Јанакиески открива зошто е убиен рибарот од Црешево

МКД - 18.09.2019

Гаврил Бубевски и Фатиме Фетаи остануваат обвинители во случајот „Монструм“, но овојпат наместо од Специјалното јавно обвинителство се обвинители од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција.

Во „бомбите“ за случајот „Монструм“ се слушаат гласови на луѓе блиски до Груевски

Н.Македонија - 18.09.2019

Приватни и несуштински разговори беа пуштени во 13 од 25 „бомби“ во судницата за случајот „Монструм“. Во разговорите се слушаат Коце Трајановски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков, Надежда Груевска, Никола Груевски, личната ...

На судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро се пуштаа разговори на мајката и гатачката на Груевски

Сакам да кажам - 18.09.2019

За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум години. Од половина бомби што беа денеска пуштени, доминираа приватни и небитни разговори ...

Поранешната владејачка гарнитура во бомбите за „Монструм“

Слободен Печат - 18.09.2019

Во серијата објавени разговори можеше да се слушне како Љупчо Тодоровски ексдиректир на БЈБ му се жали на Сашо Мијалков дека Блерим Беџети од ДУИ не сакал да ја потпишел ексррадацијата на двацата бегалци од случајот „Монструм" кој се во Косово.

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, ...

24Инфо - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова e една од бомбите која беше пуштена во судницата.

Ивановска: Родителите на убиените во „Монструм“ чекаат правда

Слободен Печат - 18.09.2019

Таа рече дека е чудно што информации за ваков крупен случај имале луѓе како Оливера Трајковска и Орце Камчев. Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава.

Ечат бомби на денешното рочиште за „Монструм“

Алсат-М - 18.09.2019

На денешното рочиште за предметот „Монструм“ досега се слушнаа неколку од прислушуваните материјали. На нив се слуша гласот на екс министерот Миле Јанакиески, кој разговара со тогашната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска.

Ечат “бомби” за Монструм: Се слушаат гласовите на Камчев, Јанкуловска, Јанакиевски, но и на гатачката на Груевски која ...

Centar - 18.09.2019

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното судење за случајот со Смиљковското езеро, познат како Монструм прикажа овластување затоа Фетаи и Гаврил Бубевски да бидат застапници на државата во случајот.

„Монструм“: Се преслушуваат бомбите, во првата се слуша гласот на екс-министерот Јанакиески

Р.С.Европа - 18.09.2019

Со преслушување на 25 снимени разговори, т.н. „бомби на СДСМ“, во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи новото рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на ...

И гатачката на Никола Груевски во бомбите за „Монструм“: Ќе бидат вмешани и униформирани лица!

Точка - 18.09.2019

Денес во текот на судењето за случајот „Монструм“, јавноста имаше можност да чуе нови докази од добропознатиот случај - петкратното убиство кај Смилковско езеро кое се случи на 12-ти април, 2012-та година.

На „Монструм“ се слушаат „бомби“ со Миле јанакиески

Канал5 - 18.09.2019

На новото рочиште за „Монструм“ за прв пат се пуштаат „бомби“ за случајот. На денешното рочиште во Основниот суд досега се слушнаа четири разговори , пренесува нашиот репортер Михајло Видимлиски.

Фетаи: Борбата за правда продолжува

МКД - 18.09.2019

„Борбата за правда продолжува“, кажа кусо обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во Кривичниот суд каде претпладнево треба да се одржи ново рочиште за предметот Монструм, што го водеше СЈО.

Во бомбите за „Mонструм“ се слушаат гласовите на Јанакиески, Јанкуловска,Камчев…

24Инфо - 18.09.2019

Откако јавната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ на судијата Огнен Ставрев му даде документ, овластување кое го потпишал јавниот обвинител Љубомир Јовески со кој тој ја овластува Фетаи и обвинителот Гаврил Бубевски ...

Случај „Монструм“: Во судницата се слушаат разговори во врска со настанот на луѓе блиски до Груевски

Макфакс - 18.09.2019

Приватни и несуштински разговори беа пуштени во 13 од 25 бомби во судницата за случајот „Монструм“. Во разговорите се слушаат Коце Трајановски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков, Надежда Груевска, Никола Груевски, личната секретарка ...

И гатачката на Груевски во бомбите од „Монструм“

24Инфо - 18.09.2019

Овој разговор, според податоците на Обвинителството, кое е предлагач на доказите, е направен на 13 април 2012 година во 14 часот. Соговорник на гатачката Најденова во овој разговор е Ленче Самарџиска, секретарка на поранешниот премиер- објави МКД.

Гатачката, секретарката и мајката на Груевски зборувале на телефон за „Монструм“

А1 On - 18.09.2019

Приватни и несуштински разговори беа пуштени во 13 од 25 бомби во судницата за случајот „Монструм“. Во разговорите се слушаат Коце Трајановски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков, Надежда Груевска, Никола Груевски, личната секретарка ...

Фетаи: Борбата за правда продолжува

Нова ТВ - 18.09.2019

„Борбата за правда продолжува“ кажа кусо обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во Кривичниот суд каде претпладнево треба да се одржи ново рочиште за предметот Монструм, што го водеше СЈО.

Се преслушуваат снимени разговори на рочиштето за „Монструм“ - Јанакиески вели дека рибарот бил убиен затоа што бил ...

Press24 - 18.09.2019

Со преслушување на снимени разговори, во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи новото рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО.

Ексминистерот за правда Блерим Беџети одбивал да го потпише екстрадиционото барање за обвинетите во „Монструм“

PressingTV - 18.09.2019

На денешното рочиште на повторното судење за петкратното убиство кај Смилковското езеро во 2012 година се слушаа 25 „бомби“, во чија содржина во глобала немаше ништо суштински, освен во една-две.