TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јавниот простор на вториот кат во близина на .Т.Ц. Мавровка ќе има зеленило

Алсат-М - 27.01.2021

Јавниот простор на вториот кат во близина на .Т.Ц. Мавровка ќе има зеленило. Овој проект ќе се реализира во соработка помеѓу Град Скопје, Општина Чаир и Советот на сопственици на Трговскиот центар.

Град Скопје и Општина Чаир почнаа да прават зелен покрив на „Мавровка“

Радио МОФ - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на, како што велат, третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

И трговскиот центар „Мавровка“ ќе добие зелен покрив, Шилегов вели дека ќе нема кафуле

Сакам да кажам - 27.01.2021

Покривот на вториот кат на трговскиот центар „Мавровка“ ќе стане зелен покрив. Градот Скопје, Општина Чаир и Здружението на сопственици на деловен простор „Мавровка“ денеска го презентираат проектот за уредување напуштениот и руиниран простор, кој е ...

„Мавровка“ ќе го добие третиот и најголем зелен покрив во Скопје

360 степени - 27.01.2021

Трговскиот центар „Мавровка“ ќе го добие третиот и најголем зелен покрив во Скопје. Меморандумот за соработка на овој проект го потпишаа Градот Скопје, Општина Чаир и Здружението на корисници на деловниот простор во „Мавровка“.

ВИДЕО: „Мавровка“ ќе го добие третиот и најголем зелен покрив во Скопје

Либертас - 27.01.2021

Од напуштен и неуреден простор, ова место го претвораме во нова зелена површина за граѓаните. Еве како ќе изгледа покривот на Мавровка според проектот од реномираниот и наградуван архитект, Бесиан Мехмети.

Покривот на ТЦ „Мавровка“ ќе се претвори во зелена оаза

Press24 - 27.01.2021

По „ГТЦ“ и „Дом на градежниците“, ТЦ „Мавровка“ ќе биде третиот објект во Скопје чиј рамен покрив ќе биде претворен во зелена оаза. Градот Скопје во соработка со Општина Чаир и Здружението на сопственици на деловен простор во Деловниот центар ...

Зелен покрив и на „Мавровка“

МКД - 27.01.2021

Град Скопје во соработка со Општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје - покривот на „Мавровка“, според проектот на архитектот Бесиан ...

Раззеленува покривот на „Мавровка“ на 4.000 метри квадратни

Независен - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со Општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

По примерот на ГТЦ и Мавровка ќе добие зелен покрив

Слободен Печат - 27.01.2021

Град Скопје во соработка со Општина Чаир и Здружението на сопственици на деловен простор во ТЦ „Мавровка“, започна со реализација на третиот и најголем зелен покрив во централното градско подрачје.

Од урбан топлотен остров, покривот на ТЦ „Мавровка“ ќе стане зелена оаза

Вечер Прес - 27.01.2021

Моменталната состојба на ТЦ „Мавровка“, една од најсимболичните градби што ги има градов, е мизерија. Повеќегодишната институционална несовесност за зачувување на вакви згради, но и поединечните узурпации направија овој објект повеќе да не биде ...

Шилегов најавува трет зелен покрив, овојпат на „Мавровка“

Нова ТВ - 26.01.2021

Еве како изгледа напуштениот и неуреден простор на Мавровка што набрзо ќе биде трет и најголем зелен покрив во Скопје, најави предмалку градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Тој за денеска има закажано и прес-конференција токму таму, заедно со ...

Скопје добива нов трет зелен покрив, овојпат на „ТЦ Мавровка“

+инфо - 26.01.2021

Во тек се работите на уредување на покривот на „Домот на градежниците“ што треба да прерасне во зелено катче пролетва во април, а првиот зелен покрив кој е поставен е на „ГТЦ“. „ТЦ „Мавровка“, по „ГТЦ“ и „Дом на градежниците“, ќе биде третиот објект ...

(Видео) Почнува уредувањето на покривот на „Мавровка“, ќе бидат засадени над 40 садници

Макфакс - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

Раззеленува и покривот на „Мавровка“ – трет и најголем зелен покрив во Скопје

Бизнис Вести - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

Град Скопје: Раззеленува и покривот на „мавровка“ – трет и најголем зелен покрив во Скопје

Канал5 - 27.01.2021

За реализацијата на проектот Град Скопје потпиша меморандум за соработка со Здружението на корисниците на деловен простор во „Мавровка“ и општина Чаир, а проектот е донација од здружението.

(Видео) Почнува уредувањето на покривот на Мавровка, ќе бидат засадени над 40 садници

Вечер - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

(Видео и фото)Раззеленува и покривот на Мавровка -трет и најголем зелен покрив во Скопје

24Инфо - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

Раззеленува и покривот на „Мавровка“ – трет и најголем зелен покрив во Скопје

Скопје1 - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

Почнува уредувањето на покривот на Мавровка, ќе бидат засадени над 40 садници (ВИДЕО)

MTM - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со Општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје - покривот на „Мавровка“, информираат од градот.

Почнува уредувањето на покривот на Мавровка

Н.Македонија - 27.01.2021

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и најголем зелен покрив во Скопје – покривот на „Мавровка“.

ЗЕЛЕНО, ЗЕЛЕНО Е СЕ: Шилегов не запира, ќе гради трет парк и на покривот од ТЦ Мавровка

Денешен - 26.01.2021

Откако беше изграден паркот на најгушканиот ГТЦ во Скопје, сега се гради парк на покривот на Домот на градежниците, трет парк на покрив ќе биде на ТЦ Мавровка. Најавата за разеленување на Скопје со третиот парк на покрив преку „Фејбук“ ја соопшти ...

Шилегов најавува трет зелен покрив, овојпат на „Мавровка“

Скопје инфо - 26.01.2021

На својот Фејсбук профил градоначалникот Шилегов најави дека запуштениот покрив на Мавровка, во блиска иднина ќе стане трет по ред покрив со зелена оаза. Во претходниот период, започна изградбата на зелениот покрив на Домот на градежници, а лани ...

Рамниот покрив на Мавровка ќе се претвори во зелена оаза

Вечер Прес - 26.01.2021

По ГТЦ и Дом на градежниците, „Мавровка“ ќе биде третиот објект во градот на кој рамниот покрив ќе биде претворен во зелена оаза. Најавата преку Фејбук ја даде граночалникот на Град Скопје, Петре Шилегов објавувајќи видео како во моментов изгледа ...

Напуштениот простор на Мавровка ќе стане зелена оаза (ВИДЕО)

Локално - 26.01.2021

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов најави дека запуштениот покрив на Мавровка, во блиска иднина ќе стане трет по ред покрив со зелена оаза. „Еве како изгледа напуштениот и неуреден простор на Мавровка што набрзо ќе биде трет и најголем ...

И покривот на ТЦ Мавровка ќе се претвори во зелена оаза

24Инфо - 26.01.2021

По ГТЦ и Дом на градежниците, ТЦ „Мавровка“ ќе биде третиот објект во градот на кој рамниот покрив ќе биде претворен во зелена оаза. Најавата преку Фејбук ја соопшти граночалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој со градоначалникот на општина Чаир, ...

Шилегов најавува трет зелен покрив, овојпат на „Мавровка“

Независен - 26.01.2021

Еве како изгледа напуштениот и неуреден простор на Мавровка што набрзо ќе биде трет и најголем зелен покрив во Скопје, најави предмалку градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Тој за денеска има закажано и прес-конференција токму таму, заедно со ...