TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибрахимовиќ пропеа на „Сан Ремо“, ќе глуми во „Астерикс и Обеликс“

+инфо - 08.04.2021

По неодамнешниот успешен настап како водител и интерпретатор на престижниот музички фестивал „Сан Ремо“, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, наскоро ќе го има и своето актерско деби, откако доби улога во новиот филм за „Астерикс и Обеликс“.

Златан Ибрахимовиќ станува актер, ќе глуми во филм за Астерикс и Обеликс

Канал5 - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе го има своето деби како актер, бидејќи доби улога во новиот филм за Астерикс и Обеликс. Напаѓачот на Милан и на репрезентацијата на Шведска неодамна влезе во светот на забавата на италијанскиот музички фестивал во ...

Ибрахимовиќ доби улога во новиот филм за Астерикс и Обеликс

Дерби - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ неодамна учествуваше во шоу програмата на легендарниот музички фестивал „Санремо“, а веќе ја договорил и својата прва филмска улога. Напаѓачот на Милан ставил потпис на договорот според кој ќе добие споредна улога во новиот филм ...

Ибрахимовиќ во новиот филм за Астерикс и Обеликс

Локално - 08.04.2021

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ ќе глуми во новиот филм за славните галски херои Астерикс и Обеликс. Се чини дека гласините за учество на Ибрахимовиќ во новиот филм „Астерикс и Обеликс: Патот на свилата“ се потврдени, откако шведскиот фудбалер ...

Ибрахимовиќ по настапот на „Санремо“ сега ќе глуми и во филм (ФОТО)

Sport 1 - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ како што се доближува до крајот на својата кариера, полека се врти кон шоубизнисот. Фудбалерот на Милан пред извесно време настапи на музичкиот фестивал „Санремо“, а сега се подготвува и за деби на филмското платно.

Ибрахимовиќ доби улога во новиот филм со Астерикс и Обеликс

SportMedia - 08.04.2021

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ се проба и во светот на филмот откако ја доби улогата на римски легионер под името „Антивирус“ во новиот филм со „Астерикс и Обеликс“ чија премиера е закажана за идната година.

Ибрахимовиќ доби улога во новиот филм за Астерикс и Обеликс

Курир - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ неодамна учествуваше во шоу програмата на легендарниот музички фестивал „Санремо“, а веќе ја договорил и својата прва филмска улога. Напаѓачот на Милан ставил потпис на договорот според кој ќе добие споредна улога во новиот филм ...

Ибрахимовиќ ќе заплива во актерските води - доби улога во Астерикс и Обеликс

Press24 - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ неодамна учествуваше во шоу програмата на легендарниот музички фестивал „Санремо“, а веќе ја договорил и својата прва филмска улога. Напаѓачот на Милан ставил потпис на договорот според кој ќе добие споредна улога во новиот филм ...

Наскоро актерско деби на Ибрахимовиќ

Опсервер - 08.04.2021

По неодамнешниот успешен настап како водител и интерпретатор на престижниот музички фестивал „Сан Ремо“, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, наскоро ќе го има и своето актерско деби, откако доби улога во новиот филм за Астерикс и Обеликс ...

Наскоро актерско деби на Ибрахимовиќ

MakPress - 08.04.2021

По неодамнешниот успешен настап како водител и интерпретатор на престижниот музички фестивал „Сан Ремо“, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, наскоро ќе го има и своето актерско деби, откако доби улога во новиот филм за Астерикс и Обеликс ...

Ибра станува актер, веќе доби прва улога📷

Спортски - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ започнува актерска кариера и веќе ја доби првата улога. Ѕвездата на Милан ќе биде дел од актерската екипа за новиот фил „Астерикс и Обеликс“ и ја доби улогата на Каиус Антивирус.

Златан Ибрахимовиќ почнува актерска кариера – веќе ја доби и првата улога

Спортклуб - 08.04.2021

Златан Ибрахимовиќ ја започнува својата актерска кариера и веќе ја доби својата прва улога. Напаѓачот на Милан ќе биде дел од актерската екипа во новиот филм Астерикс и Обеликс: Средното Кралство и му е дадена улога на Кауис Антивирус.

Ибрахимовиќ ќе почне актерска кариера и веднаш доби прва улога!

СуперСпорт - 08.04.2021

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ќе почне актерска кариера и веќе ја доби првата улога. Напаѓачот на Милан ќе биде дел од актерската екипа во новиот тим на Астерикс и Обеликс. Ибрахимовиќ оваа информација ја потврди на својот профил на ...