TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Каква само машина е Кристијано Роналдо, стигна до 750 голови во кариерата

Sport M - 02.12.2020

Јувентус вечерва славеше против Динамо Киев со убедливи 3:0 и го завери пласманот во нокаут фазата од ЛШ. Головите беа дело на Киеза, Роналдо и Мората. Ова беше посебна вечер за Португалецот, кој со овој погодок стигна до бројката од 750 голови во ...

ВИДЕО: Јувентус рутински до победа против Динамо Киев, Лацио ремизираше со Борусија Дортмунд

Дриблинг - 02.12.2020

Јувентус и Барселона во последното коло од групата Г во ЛШ ќе играат во директен дуел за првото место на табелата пред ждрепката за осминафинале. Ова откако Јувентус го совлада Динамо Киев со головите на Киеза, Роналдо и на Мората.

ВИДЕО: Дали конечно Гризман се разигра, „тики-така“, па мајсторски гол на Французинот

Sport M - 02.12.2020

Антоан Гризман трет меч во низа постигнува гол во дресот на Барселона. Дали конечно Французинот се разигра? Барселона славеше со 3:0 на гостувањето кај Ференцварош, а првиот гол го постигна Гризман во 14-та минута велемајсторски со пета по ...

ВИДЕО: Роналдо дојде до 750 гола, Барса и без Меси ја освои Будимпешта

Gol.mk - 02.12.2020

Јувентус ја оправда фаворитската улога, сигурно славеше над Динамо Киев (3-0) и во последното коло ќе се бори за лидерското место со екипата на Барселона во дуел кој ќе се игра на „Камп Ноу“.

Се разбуди Гризман – три меча по ред стрелец за Барселона

Екипа - 02.12.2020

Антоан Гризман долго важеше за огромно разочарување за навивачите на Барселона, но францускиот голгетер на последните неколку меча покажа дел од својот раскошен талент. Тој во манир на голем стрелец го отвори резултатот на вечерашниот дуел со ...

Барселона ја враќа „тика-така“ играта, гол постигнат по 33 додавања

Спортманија - 02.12.2020

Како на шаховска табла Голот што Мартин Брајтвајт го постигна за Барселона во првото полувреме е уникатен сезонава. За да заврши топката во мрежата на Ференцварош, играчите на Барселона претходно мораа да направат дури 33 точни додавања, а на ...

ЛШ полувреме – Рашфорд пак ги фрустрира ПСЖ, Киеза со прв гол во ЛШ!

TopSport - 02.12.2020

Дербито на петтото коло во Лигата на шампиони помеѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ засега не разочара, откако по првите 45 минути е 1:1 бидејќи двата тима со малку среќа стигнаа до голови. ПСЖ, желни за одмазда против „ѓаволите“ по домашниот 1:2 пораз, ...

Гризман даде мајсторски гол и направи нешто кое не му успеало досега во Барселона (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.12.2020

Антоан Гризман влегува во форма, постигна нов гол за Барселона со кој вечерва Каталонците поведоа на гостувањето кај Ференцварош. Барселона игра убедливо кај Ференцварош иако уште во минатото коло го обезбеди пласманот во следната рунда од Лигата на ...

Во отсуство на Меси, Гризман покажува што знае

Оff.net - 02.12.2020

Прашање на време беше кога францускиот мајстор ќе заигра на врвно ниво. По евроголот минатиот викенд во Ла Лига, вечерва во Будимпешта постигна фантастичен гол со пета. Барса на полувреме води 0:3 против ...

Мајсторија на Гризман која долго ќе се памети🎥

Спортски - 02.12.2020

Барселона нема тешка задача на гостувањето кај Ференцварош и веќе на полувремето има предност од 3:0. Сепак, потегот на мечот е дело на Антоан Гризма н кој го отвори резултатот во 14-та минута и тоа со мајсториски потег кој долго ќе се врти на ...

Гризман се враќа во форма: Ремек-дело со пета за водство на Барса (ВИДЕО)

SportMedia - 02.12.2020

Фудбалерите на Барселона на гостинувањето против Ференцварош тргнаа силно и веќе направија убедлива предност. Сепак, моментот кој беше навистина посебен, беше фантастичниот потег на Антоан Гризман и ремек-делото со пета со кое му донесе водство на ...

Мајсторија на Гриезман што ќе се памти, Барса го гази Ференцварош (Видео)

Спортманија - 02.12.2020

Каталонскиот гигант нема милост кон тимот што минатата недела го намачи Јувентус Барселона има убедлива предност од 3:0 уште во првото полувреме на гостувањето кај Ференцварош, а во листата на стрелци се запишаа Гриезман, Брајтвајт и Дембеле.

ВИДЕО: Гризман со мала мајсторија – гол со пета за кој долго ќе се зборува!

Gol.mk - 02.12.2020

Антоан Гризман се разигра во Барселона и втор натпревар по ред постигнува погодок и тоа не било каков, туку атрактивен. Французинот тргна од првата минута со Ференцварош , а се запиша во листата на стрелците на отворањето на резултатот. Во 14.

Французинот во форма: Гризман втор меч по ред постигнува гол за - паметење (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.12.2020

Фудбалерите на Барселона и со „шарен“ состав и без голем број првотимци делува убедливо на гостувањето кај Ференцварош, откако постигна три гола во првите половина час, од кои првиот беше вистинско ремек-дело во изведна на Антоан Гризман.

Почна да „функционира“ – голчиште на Гризман против Ференцварош!

TopSport - 02.12.2020

Антоан Гризман првпат во кариерата постигнува гол за Барселона трет меч во низа, откако постигна фантастичен гол против Ференцварош во меч од Лигата на шампиони. По одличното нафрлање од Жорди Алба, Гризман во манир на голем напаѓач ги донесе Барса ...

ВИДЕО: Киеза во ЛШ го даде голот првенец за Јувентус

Gol.mk - 02.12.2020

Федерико Киеза е еден од новите играчи во редовите на Јувентус за оваа сезона, а офанзивецот го постигна деби-голот во дресот на „бјанконерите“ во Лигата на шампионите. Киеза доби шанса од првата минута, а во мрежата на Ференцварош стрелаше по 21 ...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Барселона и без Меси може да победи кај Ференцварош, ПСЖ во јуриш на „Олд Трафорд“

Спортманија - 02.12.2020

Каталонскиот гигант во интересна формација на гостувањето во Унгарија Без Лионел Меси, Ансу Фати и Филипе Кутињо, но со Мартин Брајтвајт како најистурен во нападот, Барселона ќе истрча на теренот на Ференцварош во обид каталонскиот гигант да го ...

Која е приказната зад необичната прослава на голот на Гризман?

Кајгана - 02.12.2020

Антоан Гризман се врати во форма со головите за Барселона, по тешкиот старт на сезоната и бројните критики упатени на негова сметка. Французинот постигна извонреден погодок во победата против Осасуна во неделата (4:0), а посебно внимание привлече со ...

Меси, Кутињо и Тер Штеген нема да играат со Ференцварош

А1 On - 01.12.2020

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, играчот за врска Филип Кутињо и голманот Марк-Андре тер Штеген нема да играат на натпреварот од групната фаза во 5. коло од Лигата на шампионите против Ференцварош.

Барса во Будимпешта без Меси, Кутињо и Тер Штеген

MTM - 01.12.2020

Барселона, утре, ќе гостува кај Ференцварош во Лигата на шампионите. Дуелот против унгарскиот шампион ќе го пропушти Лионел Меси. Тренерот, Роналд Куман, решил да го одмори Аргентинецот. Меси го пропушти и гостувањето на Барселона во Киев, минатата ...

Барса во Будимпешта без Меси, Кутињо и Тер Штеген

Опсервер - 01.12.2020

Барселона, утре, ќе гостува кај Ференцварош во Лигата на шампионите. Дуелот против унгарскиот шампион ќе го пропушти Лионел Меси. Тренерот, Роналд Куман, решил да го одмори Аргентинецот. Меси го пропушти и гостувањето на Барселона во Киев, минатата ...

ЛШ: Барселона без Меси, Кутињо и Тер Штеген против Ференцварош

OhridNews - 01.12.2020

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, фудбалерот врска Филип Кутињо и голманот Марк Андре тер Штеген нема да играат на натпреварот од групната фаза во 5. коло од Лигата на шампионите против Ференцварош.

Барселона без главните ѕвезди против Ференцварош

+инфо - 01.12.2020

Ференцварош ќе биде домаќин на Барселона утревечер (2 декември) со почеток во 21 часот во Будимпешта. Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, играчот за врска Филип Кутињо и голманот Марк-Андре тер Штеген нема да играат на натпреварот од групната фаза ...

Барса во Будимпешта без Меси, Кутињо и Тер Штеген

Макфакс - 01.12.2020

Барселона, утре, ќе гостува кај Ференцварош во Лигата на шампионите. Дуелот против унгарскиот шампион ќе го пропушти Лионел Меси. Тренерот, Роналд Куман, решил да го одмори Аргентинецот. Меси го пропушти и гостувањето на Барселона во Киев, минатата ...