TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарски адвокат се јавил за македонските градоначалници приведени на граница

Локално - 05.12.2013

Двајцата градоначалници на македонските градови Кочани и Виница се уапсени синоќа на граничниот премин “Станко Лисичково” над Благоевград при обид да изнесат услуги муниција, јави БГНЕС од местото на ...

Двајца македонски градоначалници завршија во притвор на бугарската граница

Фактор - 05.12.2013

Утрово беа ослободени двајцата македонски градоначалници кои синоќа биле приведени на македонско-бугарската граница , на преминот „Станке Лисичково“. Станува збот за градоначалникот на Виница Емил ...

Муниција во возилото предизвика непријатности во Бугарија за градоначалниците на Виница и Кочани

24 Вести - 05.12.2013

Неколку часа бугарската полиција ги задржала градоначаниците на Виница и Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, откако на граничниот премин „Станке Лисичково“, на бугарско-македонската граница кај ...

Градоначалниците на Кочани и Виница „преспаа“ во бугарска полициска станица

Алфа - 05.12.2013

Непријавена ловечка муниција ги чинеше градоначалниците на Кочани и Виница ноќ мината во полициска станица. Како што пренесе бугарската агенција “Фокус”, Ратко Димитровски и Емил Дончев биле ...

Градоначалниците на Виница и Кочани приведени во Бугарија

Алсат-М - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа биле приведени на граничниот премин Станке Лисичково - Делчево кај Благоевград во Бугарија.

Градоначалниците на Виница и Кочани приведени во Бугарија

Сител - 05.12.2013

Бугарските медиуми јавија дека првите луѓе на Виница и Кочани, биле уапсени на граничниот премин Станке Лисичково/Делчево. Според нив граничната полиција од бугарска страна, вечера вечер околу 19 и ...

Градоначалниците на Кочани и Виница приведени во Благоевград

Канал5 - 05.12.2013

Поради пренесување на повеке од 100 парчиња ловечка муниција вчера вечер биле приведени градоначалниците на Кочани и Виница, на граничниот премин Станке Лисичково при контрола на влез од Бугарија кон ...

Градоначалниците на Виница и Кочани пуштени од притвор

Нова ТВ - 05.12.2013

Бугарската полиција утрово ги ослободила градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, кои синоќа беа приведени на преминот „Станке-Лисичково“, на границата меѓу Бугарија и ...

Градоначалниците на Виница и на Кочани ослободени од бугарскиот притвор

МКД - 05.12.2013

Бугарската полиција утрово ги ослободи градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, кои синоќа беа приведени на преминот „Станке Лисичково“, на границата меѓу Бугарија и ...

Дончев: Во Македонија сме, не бевме во притвoр!

+инфо - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и на Кочани Емил Дончев и Ратко Димитриевски се во Макeдонија, ни потврди во телефонски разговор виничкиот градоначалник Дончев, кој за Плусинфо го раскажа настанот кој ...

Градоначалникот на Благоевград ги посетил Дончев и Димитровски во притвор

+инфо - 05.12.2013

Ловната муниција која била пронајдена во возилото со кое се возеле градоначалниците на Виница и Кочани, не била нивна, туку на Бугарин кој бил сопственик и на возилото, а градоначалниците Емил Дончев ...

Градоначалниците на Виница и на Кочани ослободени од бугарскиот притвор

Локално - 05.12.2013

Бугарската полиција ги ослободи градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, кои синоќа беа приведени на преминот „Станке Лисичково“, на границата меѓу Бугарија и ...

Градоначалниците во Македонија, вината ја презел адвокат од Благоевград

Макфакс - 05.12.2013

Адвокат од Благоевград ја презел вината за најдените куршуми во автомобилот со којшто се превезуваа двајцата македонски градоначалници, Ратко Димитровски, градоначалник на Кочани и Емил Дончев, ...

Македонската амбасада во Софија чека информации за апсењето на градоначалниците

Канал5 - 05.12.2013

МНР се уште чека на информација за апсењето на градоначалниците на Виница и на Кочани во Бугарија. Полицијата од Софија за Канал 5 потврди дека се уапсени двајца македонски државјани.

Официјална Софија не го известила Скопје за апсењето на градоначалниците

+инфо - 05.12.2013

Амбасадата на Република Македoнија во Софија нема никакви официјални информации од бугарските власти за апсењето на двајцата македонски градоначалници, градските татковци на Виница и на Кочани, Емил ...

Бугарската гранична полиција уапси двајца македонски градоначалници

МКД - 05.12.2013

Бугарската гранична полиција минатата ноќ на преминот „Станке Лисичково“, на границата меѓу Бугарија и Македонија, задржа двајца претседатели на македонски општини во чие возило откри муниција.

МВР СОФИЈА: Поради ловечка муниција, задржани градоначалниците на Кочани и на Виница

Телеграф - 05.12.2013

Министерството за надворешни работи на Македонија е во постојан контакт со амбасадата на земјава во Софија Министерството за внатрешни работи во Софија за Телеграф ја потврдува информацијата за ...

Градоначалниците на Виница и Кочани приведени поради поседување муниција

Телма - 05.12.2013

Бугарската полиција утрово ги ослободи градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, кои синоќа беа приведени на преминот „Станке Лисичково“, на границата меѓу Бугарија и ...

Ловот им преседна на градоначалниците на Кочани и Виница

МРТ - 05.12.2013

На граничниот премин Станке Лисичково на бугарската граница се задржани двајцата градоначалници на Кочани и Виница поради пронајдени куршуми во автомобилот со кој патувале кон Македонија.

Градоначалниците тврделе дека куршумите не се нивни

Макфакс - 05.12.2013

Градоначалникот на општина Благоевград, Атанас Камбитов ги посети двајцата приведени градоначалници на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски.

Градоначалниците на Кочани и Виница: Куршумите не се наши!

Sky - 05.12.2013

Во посета на двајцата приведени градоначалници на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, беше градоначалникот на општина Благоевград, Атанас Камбитов.

Градоначалниците на Виница и Кочани синоќа завршиле во притвор во Р.Бугарија

Канал 77 - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа завршиле во притвор во Бугарија. Ова го јавува бугарската агенција Фокус, според која кај двајцата на граничниот премин со ...

Градоначалниците на Виница и Кочани во притвор во Бугарија

Lider - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа се приведени во Благоевград, Бугарија, затоа што во нивното возило е пронајдена муниција за лов, јави МИА.

Градоначалници по семинарот „Бизнис без граници“ пренесувале ловечка муниција!?

Н.Македонија - 05.12.2013

Двајца македонски градоначалници притворени во Бугарија Градоначалниците на две македонски општини се задржани на граничниот премин Станке- Лисичково поради пронајдени куршуми во автомобилите, ...

Во Благоевград приведени градоначалниците на Виница и Кочани

Канал5 - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница Емил Дончев и на Кочани Ратко Димитровски се приведени во Благоевград , откако бугарската царина во нивното возило пронашло муниција за лов.

Градоначалниците на Виница и Кочани во притвор во Бугарија поради куршуми?

+инфо - 05.12.2013

Градоначалникот на Виница, Емил Дончев, и градоначалникот на Кочани, Ратко Димитровски, по наредба на Јавниот обвинител (ЈО) на Благоевград, Бугарија, се задржани во 24 часовен притвор, откако ...

Градоначалниците на Виница и Кочани во 24-часовен привор

А1 On - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа завршиле во притвор во Бугарија. Ова го јавува бугарската агенција Фокус , според која кај двајцата на граничниот премин ...

Градоначалниците на Кочани и Виница во притвор, шверцувале куршуми преку бугарска граница?

Бриф - 05.12.2013

Дваесет ловечки куршуми и кутија со 100 ловечки патрони, калибар 22 пронашла бугарската полиција кај градоначалниците на Кочани и Виница, Ратко Димитровски и Емил Дончев.

Бугарската гранична полиција уапсила двајца македонски градоначалника

Макфакс - 05.12.2013

Ноќеска на преминот „Станке Лисичково“ на бугарско – македонската граница, бугарската гранична полиција задржала двајца македонски градоначалници во чие возило пронашла одредено количество муниција, ...

24 часовен притвор за градоначалниците на Кочани и Виница

Локално - 05.12.2013

Градоначалникот на Виница, Емил Дончев, и градоначалникот на Кочани, Ратко Димитровски, по наредба на Јавниот обвинител (ЈО) на Благоевград, Бугарија, се задржани во 24 часовен притвор, откако ...

Двајца македонски градоначалници уапсени на бугарско-македонската граница

Утрински - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и Кочани биле фатени со по една кутија ловечки куршуми Двајца македонски градоначалници кои учествуваа во регионалната средба на градоначалниците во Благоевград со цел ...

Двајца македонски градоначалници уапсени во Бугарија?

Press24 - 05.12.2013

Градоначалникот на Виница, Емил Дончев, и градоначалникот на Кочани, Ратко Димитровски, вчера вечерта биле уапсени на граничниот премин Станке Лисичково / Делчево, откако бугарската гранична полиција ...

Во Бугарија уапсени градоначалниците на Виница и Кочани

Inpress - 05.12.2013

Благоевград, 5. декември 2013 (ИНПРЕС) Градоначалниците на Виница и Кочани - Емил Донев и Ратко Димитриевски беа уапсени во Бугарија, објави Плус инфо.

Двајца македонски градоначалници уапсени во Бугарија?

Sky - 05.12.2013

Двајца македонски градоначалници, по наредба на Јавниот обвинител на Благоевград, Бугарија, се задржани во 24-часовен притвор, откако претходно биле уапсени на државната граница на Бугарија со ...

Ослободени од притвор градоначалниците на Кочани и Виница

Inpress - 05.12.2013

Благоевград, 5. декември 2013 (ИНПРЕС) Бугарската полиција ги ослободи градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, кои синоќа беа приведени на преминот „Станке ...

Градоначалниците во Македонија, вината ја презел адвокат од Благоевград

Тера - 05.12.2013

Адвокат од Благоевград ја презел вината за најдените куршуми во автомобилот со којшто се превезуваа двајцата македонски градоначалници, Ратко Димитровски, градоначалник на Кочани и Емил Дончев, ...

Од „Бизнис без граници“ македонските градоначалници во затвор за шверц на муниција

Локално - 05.12.2013

Двајцата македонски градоначалници и натаму во 24 часовен притвор на за незаконско пренесување ловечка муниција. Амбасадата на Република Македoнија во Софија нема никакви официјални информации од ...

Градоначалниците тврдат дека куршумите не се нивни

Кајгана - 05.12.2013

Градоначалникот на општина Благоевград, Атанас Камбитов ги посети двајцата приведени градоначалници на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски.

Градоначалниците на Кочани и Виница приведени во Бугарија

Алфа - 05.12.2013

Градоначалниците на Виница и на Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа се приведени во Благоевград, Бугарија, затоа што во нивното возило е пронајдена муниција за лов.

Градоначалниците на Виница и Кочани во притвор

Нова ТВ - 05.12.2013

Двајца македонски градоначалници се притворени во Бугарија. Тие се задржани на граничниот премин Станке-Лисичково поради пронајдени куршуми во автомобилите, јавуваат бугарските медиуми.

Градоначалниците на Виница и Кочани во притвор во Бугарија поради куршуми?

Либертас - 05.12.2013

Градоначалникот на Виница, Емил Дончев и градоначалникот на Кочани, Ратко Димитровски, по наредба на Јавниот обвинител (ЈО) на Благоевград, Бугарија, се задржани во 24 часовен притвор, откако ...

Македонски градоначалници уапсени на бугарската граница

Кајгана - 05.12.2013

Ноќеска на преминот „Станке Лисичково“ на бугарско - македонската граница, бугарската гранична полиција задржала двајца македонски градоначалници во чие возило пронашла одредено количество муниција, ...

Адвокат од Благоевград ја презеде вината за куршумите

Кајгана - 05.12.2013

Адвокат од Благоевград ја презел вината за најдените куршуми во автомобилот со којшто се превезуваа двајцата македонски градоначалници, Ратко Димитровски, градоначалник на Кочани и Емил Дончев, ...