TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едноставен рецепт кој успева од прва: Чоколаден колач Брауни со бадеми

Женски магазин - 14.01.2022

Зошто да не ги изненадите вашите најблиски со вкусен десерт? Ви носиме рецепт за вкусно чоколадно уживање на кое никој не може да одолее! Чоколаднниот колач познат како „Брауни“ спаѓа во групата на колачи кои не бараат многу време, лесно се ...

(Видео) Никој не може да ѝ одолее: Богата чоколадна торта со кремаст фил

Точка - 14.01.2022

Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта со богат вкус која се приготвува брзо и лесно, тогаш мора да ја испробате оваа. Чоколадниот пандишпан и кремастиот фил ја прават неодолива, а оревите и лешниците само го збогатуваат вкусот.

Богата чоколадна торта со најкремастиот фил: Никој на светот не може да ѝ одолее! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 14.01.2022

Никој не може да одолее на чоколадна торта со кремаст фил што се топи во уста Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта со богат вкус која се приготвува брзо и лесно, тогаш мора да ја испробате оваа.

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

Курир - 14.01.2022

Најкремастиот десерт кој се јаде за 15 минути СОСТОЈКИ: 10 белки 250 гр шеќер 300 гр ореви или печени лешници 3 лажици брашно 1 прашок за пециво Фил 10 жолчки 220 гр шеќер 3 пудинзи од ванила 1 лажица густин 1 ванилин шеќер 1 литар млеко 270 гр ...

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

Zoom - 14.01.2022

Најкремастиот десерт кој се јаде за 15 минути СОСТОЈКИ: 10 белки 250 гр шеќер 300 гр ореви или печени лешници 3 лажици брашно 1 прашок за пециво Фил 10 жолчки 220 гр шеќер 3 пудинзи од ванила 1 лажица густин 1 ванилин шеќер 1 литар млеко 270 гр ...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ОPЕВИ, без брашно, 15 минути време

НМД - 13.01.2022

Многу вкусна чоколадна торта од која само од изгледот ќе ви потечат лиги. Се подготвува многу брзо и се пече само 20 минути. Рецептот го добив од тетка ми, а таа го препишала од некоја нејзина пријателка.

Не се пече, а готова е за 15 минути: Торта со плазма бисквити и крем банани

Пулс24 - 13.01.2022

Ова слатко задоволство децата го обожуваат, бидејќи во него има крем банани и шарени желе коцки. Состојки: 300 гр скршени плазма бисквити 300 гр мелени плазма бисквити 200 гр сецкани крем банани 100 гр сечкани ореви 100 гр мелени ореви 6 дл сок од ...

Неодоливи и брзи чоколадни бомбици

Gotvi.mk - 13.01.2022

Неодоливи и брзи чоколадни бомбици… Состојки: 200 гр шеќер 1 дл вода 125 гр маргарин 50 гр мелени ореви 50 гр кокосово брашно 250 гр мелени бисквити 25 гр чоколадо за готвење 100 гр желе бонбони 100 гр суво грозје 4 лажици шеќер за посипување Начин ...

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

Попара - 13.01.2022

Најкремаст иот десерт кој се јаде за 15 минути СОСТОЈКИ: Фил И потребно е уште: ПОДГОТОВКА: Белките изматете ги во цврст шлаг, додадете го шеќерот и мешајте додека не се добие фина густа мазна смеса.

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра

Пулс24 - 13.01.2022

Најкремастиот десерт кој се јаде за 15 минути СОСТОЈКИ: 10 белки 250 гр шеќер 300 гр ореви или печени лешници 3 лажици брашно 1 прашок за пециво Фил 10 жолчки 220 гр шеќер 3 пудинзи од ванила 1 лажица густин 1 ванилин шеќер 1 литар млеко 270 гр ...

РЕЦЕПТ ЧУДО – ЧОКОЛАДНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Видео кое за само 3 дена го погледнале речиси 3 милиони луѓе

4NEWS - 13.01.2022

Оваа торта е идеален избор кога ќе ви послужат нешто слатко и чоколадо, а немате многу време да подготвите десерт. Смесата е готова за кратко време, а што е најважно, се подготвува без печење.

Предлог за десерт: Чоколадни мафини со вишни

Кајгана - 13.01.2022

Чоколаден десерт комбиниран со овошје. Потребни состојки: -250 г брашно -200 г шеќер -250 мл млеко -1 поголемо јајце -80 мл масло -2 пакувања ванилин шеќер -половина пакување прашок за пециво -половина лажичка сода бикарбона -3 лажици какао -150 г ...