TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Температурите во раст

Фактор - 24.09.2021

До 28 степени ќе се искачат денеска максималните дневни темпеартури. Сончевото време ќе не дружи и денес а ќе има и умерен ветер од северозапад. Умерен ветер и максимални 24 степени во текот на денот се очекуваат и во Скопје.

МЕТЕО НА УТРИНСКИ БРИФИНГ| Славчо вели: Искоритете го викендот, нема да се повтори вакво време

Слободен Печат

Температурите во пораст, во Скопје до 24 степени

Независен

За време на овој викенд следува вистинско лето! Нова поголема промена на времето и врнежи од вторник

Скопје24

Какво време не` очекува во наредните денови? Ова е прогнозата на УХМР

Курир

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Студено утро од нула до 8 степени, во текот на денот сончево и топло до 28

Денешен

Викенд временска прогноза за Куманово: Уживајте во топлото време, следната недела следува дожд

Кумановски м.

МКД ТВ21 24Инфо Скопје инфо Кајгана Нетпрес OhridNews +инфо