TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судири на протест во Прага, полицијата употреби солзавец

Фокус - 18.10.2020

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите владини рестриктивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага

Макфакс - 18.10.2020

Чешката полиција употреби солзавец и водени топови за да растера стотици демонстранти во Прага кои ги нападнаа полицајците по протестот. Протестот е организиран беше против новите ограничувачки мерки на владата за спречување на ширењето на ...

Со солзавец и водени топови против демонстрантите: Жестока пресметка во Прага (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови за да ги растера стотиците демонстранти во Прага кои ги нападнаа полицајците после протестот против новите рестриктивни мерки на владата поради сузбивање на ширењето на коронавирусот.

Десетици илјади граѓани протестираа на улиците во Минск, уапсени 50 демонстранти

Макфакс - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе повторно се собраа на улиците во Минск, и покрај заканите од официјалните лица дека ќе употребат огнено оружје со боева муниција против демонстрантите. Новинската агенција Интерфакс известува дека над 30 000 луѓе се собрале на ...

Протести во Минск, уапсени 50 лица

Опсервер - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Протест во Минск: Метрото е затворено, блокиран е интернетот (ВИДЕО)

Локално - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа на улиците во Минск на уште еден протест за „Партизанскиот марш“. Полициски возила и воени камиони има на улиците. Властите денес, сепак, го затворија метрото во Минск и го блокираа интернетот.

Протестен марш во Белорусија и покрај заканите од полицијата

Р.С.Европа - 18.10.2020

Белоруските демонстранти ќе организираат марш на 18 октомври против авторитарното владеење на Александар Лукашенко и покрај заканата на властите дека ќе отворат оган на демонстрантите. Во Белорусија се одржуваат протести откако Лукашенко, кој е на ...

Белоруската опозиција излегува на улица, полицијата се закани со вистински куршуми

Макфакс - 18.10.2020

Белоруската опозиција најави нов голем протест против претседателот Александар Лукашенко за денеска, овојпат пркосејќи на опасноста и заканата од вистински куршуми испукани од полицијата, која го задуши претходниот протест минатата недела.

Белоруската опозиција излегува на улица, полицијата се закани со вистински куршуми

Опсервер - 18.10.2020

Белоруската опозиција најави нов голем протест против претседателот Александар Лукашенко за денеска, овојпат пркосејќи на опасноста и заканата од вистински куршуми испукани од полицијата, која го задуши претходниот протест минатата недела.

Белоруската опозиција излегува на улица, полицијата се закани со вистински куршуми

Вечер - 18.10.2020

Белоруската опозиција најави нов голем протест против претседателот Александар Лукашенко за денеска, овојпат пркосејќи на опасноста и заканата од вистински куршуми испукани од полицијата, која го задуши претходниот протест минатата недела.

Белоруската опозиција излегува на улица, полицијата се закани со вистински куршуми

24Инфо - 18.10.2020

Белоруската опозиција најави нов голем протест против претседателот Александар Лукашенко за денеска, овојпат пркосејќи на опасноста и заканата од вистински куршуми испукани од полицијата, која го задуши претходниот протест минатата недела.

Белоруската опозиција излегува на улица, полицијата се закани со вистински куршуми

MTM - 18.10.2020

Белоруската опозиција најави нов голем протест против претседателот Александар Лукашенко за денеска, овојпат пркосејќи на опасноста и заканата од вистински куршуми испукани од полицијата, која го задуши претходниот протест минатата недела.

Белоруската опозиција излегува на улица, полицијата се закани со вистински куршуми

Точка - 18.10.2020

Белоруската опозиција најави нов голем протест против претседателот Александар Лукашенко за денеска, овојпат пркосејќи на опасноста и заканата од вистински куршуми испукани од полицијата, која го задуши претходниот протест минатата недела.

Протестен марш во Белорусија и покрај заканите од полицијата

Канал5 - 18.10.2020

Белоруските демонстранти организираат марш против авторитарното владеење на Александар Лукашенко и покрај заканата на властите дека ќе отворат оган на демонстрантите. Во Белорусија се одржуваат протести откако Лукашенко, кој е на власт од 1994 ...

На протестите во Минск уапсени 50 лица (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Протести во Минск, уапсени 50 лица

24Инфо - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Протести во Минск, уапсени 50 лица

Денешен - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Илјадници луѓе на улиците во Минск, полицијата апси демонстранти

+инфо - 18.10.2020

Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 демонстранти биле уапсени. Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено ...

Протести во Минск, уапсени 50 лица

Вечер Прес - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Протести во Минск, уапсени 50 лица

Либертас - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Протести во Минск, уапсени 50 лица

А1 On - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Десетици илјади граѓани протестираа на улиците во Минск, уапсени 50 демонстранти

Опсервер - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе повторно се собраа на улиците во Минск, и покрај заканите од официјалните лица дека ќе употребат огнено оружје со боева муниција против демонстрантите. Новинската агенција Интерфакс известува дека над 30 000 луѓе се собрале на ...

Судири на протест во Прага, полицијата употреби солзавец

Опсервер - 18.10.2020

– Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите владини рестриктивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Десетици илјади граѓани протестираа на улиците во Минск, уапсени 50 демонстранти

Вечер - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе повторно се собраа на улиците во Минск, и покрај заканите од официјалните лица дека ќе употребат огнено оружје со боева муниција против демонстрантите. Новинската агенција Интерфакс известува дека над 30 000 луѓе се собрале на ...

Судири на протест во Прага, полицијата употреби солзавец

Вечер Прес - 18.10.2020

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите владини рестриктивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага

Опсервер - 18.10.2020

Чешката полиција употреби солзавец и водени топови за да растера стотици демонстранти во Прага кои ги нападнаа полицајците по протестот. Протестот е организиран беше против новите ограничувачки мерки на владата за спречување на ширењето на ...

Десетици илјади граѓани протестираа на улиците во Минск

Н.Македонија - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе повторно се собраа на улиците во Минск, и покрај заканите од официјалните лица дека ќе употребат огнено оружје со боева муниција против демонстрантите. Новинската агенција Интерфакс известува дека над 30.000 луѓе се собрале на ...

Судири на протест во Прага, полицијата употреби солзавец

24Инфо - 18.10.2020

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите владини рестриктивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Судири на протест во Прага, полицијата употреби солзавец

Либертас - 18.10.2020

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите владини рестриктивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Судири на протест во Прага, полицијата употреби солзавец

А1 On - 18.10.2020

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите владини рестриктивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Протести во Минск – досега уапсени над 13.000 демонстранти

ТВ21 - 18.10.2020

Десетици илјади луѓе се собраа денеска повторно на улиците во Минск, иако власта се закани дека против демонстрантите ќе употреби огнено оружје со боева муниција. Локалните медиуми објавија дека на протестите учествуваат над 30.000 луѓе, а околу 50 ...

Полицијата употреби солзавец по судирот со демонстрантите во Прага

+инфо - 18.10.2020

Во судирот меѓу демонстрантите и полицијата се повредени најмалку 20 лица. Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести поради новите ...

Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага

Н.Македонија - 18.10.2020

Чешката полиција употреби солзавец и водени топови за да растера стотици демонстранти во Прага кои ги нападнаа полицајците по протестот. Протестот е организиран беше против новите ограничувачки мерки на владата за спречување на ширењето на ...