TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Спортски - 22.07.2021

Лучијано Спалети ја започна својата тренерска епизода во Наполи, а според неговите зборови импресиониран е од Елмас. Спалети имаше отворен ден со навивачите и одговораше на нивните прашања.

Спалети: Елмас е феномен, не може секој да ги разбере неговите карактеристики

Gol.mk - 22.07.2021

Новиот тренер на Наполи , Лучијано Спалети , кој на клупата го наследи Џенаро Гатузо, со победата ја започна својата ера во наполитанскиот клуб. Тимот од под Везув со убедливи 12-0 славеше над нискологашот Баса Ауниа, а серијата голови на ...

Спалети за Елмас: Имам(е) феномен, нешто исклучително!

Sport 1 - 22.07.2021

Лучано Спалети, поранешниот тренер на Рома, Зенит и Интер ја започна ерата на клупата на Наполи, па уште на почеток се импресионира од македонскиот дијамант Елиф Елмас и на навивачите на наполитанците во отворениот ден со нив и призна дека пред себе ...

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

24Фудбал - 22.07.2021

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети е импресиониран од Елиф Елмас, има само пофални зборови за нашиот фудбалер и знае каде ќе го игра во престојната сезона. Наполи оваа сезона ја почнува ерата под водство на Лучијано Спалети, ако се суди ...

Елмас добива важна улога во тимот на Лучијано Спалети

Екипа - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи носи убави вести за македонскиот репрезентативец, Елјиф Елмас. Италијанските медиуми пренесуваат дека „дијамантот“ е миленик на искусниот италијански тренер и затоа ќе добие важна улога во тимот во ...

Италијанците предвидуваат: Елмас ќе добие важна улога од Спалети

Gol.mk - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи донесе убави вести за Ељиф Елмас . Македонскиот фудбалер не беше миленик на Џенаро Гатузо, а сега се надева дека нештата ќе се променат во претстојната сезона.

Елмас добива важна улога во тимот на Лучијано Спалети

Курир - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи носи убави вести за македонскиот репрезентативец, Елјиф Елмас. Италијанските медиуми пренесуваат дека „дијамантот“ е миленик на искусниот италијански тренер и затоа ќе добие важна улога во тимот во ...

Елмас добива важна улога во тимот на Лучијано Спалети

Нетпрес - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи носи убави вести за македонскиот репрезентативец, Елјиф Елмас. Италијанските медиуми пренесуваат дека „дијамантот“ е миленик на искусниот италијански тренер и затоа ќе добие важна улога во тимот во ...

Спалети му ја нашол позицијата на Елмас за новата сезона – класичен плејмејкер

Sport 1 - 21.07.2021

После само еден меч на своето деби како нов тренер на Наполи, Лучано Спалети веројатно ќе ја пронајде вистинската позиција на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, па нашиот дијамант ќе ја добие улогата на класичен плејмејкер, најавува ...