TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штербик : -Секоја титула е драга, за многу играчи ова е можеби последна сезона во СЕХА-лигата

Спортски - 17.04.2018

Вардар успеа да ја одбрани титулата во СЕХА-лигата и да слави во големото финале. Изминативе три дена, С.Ц. Јане Сандански беше домаќин на завршниот турнир на најдобрите четири екипи во ова натпреварување, на кој на крајот Вардар го освои првото ...

Стоилов : Титулата во СЕХА ни дава голема самодоверба пред натпреварот со Кил

Спортски - 17.04.2018

Стојанче Стоилов доминира во СЕХА, капитенот на Вардар го подигна својот четврти трофеј. По натпреварот, кружниот напаѓач на црвено – црните потенцираше дека ова е добра увертира пред двомечот со Кил кој му престои на неговиот тим.

Андреа Пенезиќ прва ќе ја нападне Будимпешта

24 Ракомет - 16.04.2018

Екипата на Вардар во саботата си обезбеди место на уште еден завршен турнир во Лигата на шампионите, а тоа беше петта сезона по ред како женскиот тим на „црвено-црните“ ќе се бори за титулата.

В година СЕХА-лигата со 12 клуба

Н.Македонија - 16.04.2018

Пред фајнлфор-завршницата, првите луѓе на регионалната СЕХА-лига на прес-конференција ги соопштија плановите и новитетите за следната сезона. Претседателот Михајло Михајловски најави намалување на бројот на натпревари, но и зголемување на екипите на ...

Вардарки можат да станат фајналфор-рекордерки

Н.Македонија - 16.04.2018

Ракометарките на Вардар денеска од 17 часот (пренос на МТВ), во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, треба да го одиграат реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите против данскиот првак Митјиланд.

Загреб и Вардар во седмото финале на Сеха лигата

Н.Македонија - 16.04.2018

Ракометарите на Загреб си обезбедија место во неделното финале со Вардар на завршниот фајнал – фор турнир во Регионалната Сеха лига откако во вечерашниот полуфинален меч го совладаа словенечкиот првак Целје со 29-28 (14-11).

Вардарки по петта европска титула

Н.Македонија - 16.04.2018

Ракометарките на Вардар забележаа победа во реванш-четвртфиналниот натпревар над данскиот првак Митјиланд (32-25) и обезбедија пласман на фајналфор-турнирот во Лигата на шампионките (ЛШ) во Будимпешта (12 и 13 мај).

Шампионот Вардар пресилен за Куманово

Н.Македонија - 16.04.2018

Во рамките на 24-то коло од женската супер лига ракометарките на Куманово денеска на домашен терен загубија од екипата на Вардар со 24:48 (10:23) со што го доживеаја и деветтиот пораз сезонава.

Вардар на чекор до четврта Регионална титула

Н.Македонија - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар го направија првиот чекор кон одбраната на титулата во Регионалната Сеха лига победувајќи го белорускиот првак Мешков Брест во првиот полуфинален натпревар 33-24 (17-13).

ВИДЕО: Во соблекувалната на Вардар ечеше шампионска песна

Gol.mk - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар ја освоија четвртата титула во СЕХА лигата, откако во интересното финале на завршниот турнир го совладаа составот на ППД Загреб со 26-24. По оние титули во Загреб, Нови Сад и Брест, вардарци ја додадоа и оваа од Скопје.

Најдоброто од Лигата на шампионките на едно место (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Лигата на шампиоките полека но сигурно стигна до својот крај. Останува да се одиграат уште главните два финални натпревари на Ф4 турнирот во Будимпешта (12 и 13 мај) кои ќе го дадат одговорот на тоа која екипа ќе се искачи на европскиот ракометен ...

ЖРК Куманово поразен од Вардар

Кумановски м. - 16.04.2018

loading... Ракометарките на Куманово бележат пораз во рамките на 24.коло од женската ракометна лига откако на домашен терен вчера беа совладани од составот на ЖРК Вардар со резултат 24:48.

Вори: Вардар не беше подобар, ние немавме среќа!

Gol.mk - 16.04.2018

Македонскиот ракометен шампион Вардар уште еднаш докажа дека владее во регионот и синоќа ја одбрани титулата во СЕХА лигата. Вардарци во големото финале во „Јане Сандански“ славеше сигурна победа над ППД Загреб (26-24), а по мечот еден од ...

ВИДЕО: Спектакуларното пиротехничко шоу во СЦ „Јане Сандански“ кое остав без здив

Спортклуб - 16.04.2018

Вардар синоќе ја одбрани титулата во СЕХА лигата откако во финалето на завршниот Ф4 турнир славеше над ППД Загреб. Целокупната организација во регионалната лига од година во година оди на повисоко и повисоко ниво, а доказ за тоа е спектакуларната ...

Во соблекувалната на Вардар грмеше: Шампионе, шампионе...

SportMedia - 16.04.2018

THE CHAMPIONS!!! @HCVardar have done it!!! #SEHAFinal4 #experiencehandball pic.twitter.com/ZyUcmoFXz4 — SEHA-GAZPROM LEAGUE (@SEHALeague) April 15, ...

Раул Гонзалес: Знаевме дека сме фаворити, но тоа требаше да се докаже и на терен

Екипа - 16.04.2018

Вардар со стил ја одбрани титулата во регионалната СЕХА лига победувајќи го ППД Загреб во финалето на Ф4 турнирот во Скопје. Вардарци се единствената екипа со четири титули во седумте изданија на СЕХА лигата.

Едноставно е – Вардар е шампион и за 2017/2018… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 16.04.2018

Вардар се впушти во финишот на сезоната од која неговите најверни навивачи очекуваат нови сервирани радости. А, финишот стартуваше со првиот освоен трофеј за сезонава, шампионскиот пехар за 2017/2018 во СЕХА регионалната лига.

СЕХА: Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата

Сител - 16.04.2018

Македонскиот и европски првак во ракомет Вардар ја одбрани титулата во регионалната СЕХА лига откако синоќа во финалето на завршниот турнир го победија Загреб со 26:24 (14:13). За „црвено-црните“ ова е 4.ти трофеј во ова натпреварување, а по шестти ...

Лудило во вардаровата соблекувална: Одекнуваше шампионе, шампионе! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар на фантастичен начин одработија уште еден од зацртаните предизвици за оваа сезона. Во една прекрасна игра и атмосфера во СЦ”Јане Сандански” одбранета е шампионската титула во СЕХА, а сега преостануваа вториот дел од задачата ...

Карачиќ: Ова беше одлична увертира за тоа што не очекува со Кил!

Екипа - 16.04.2018

Организаторот на играта на „вардарци“, Игор Карачиќ не го криеше задоволството од новиот освоен трофеј во СЕХА регионалното натпреварување… „Ова е навистина прекрасно. Извонредна атмосфера и би му честитал на организаторот за прекрасната ...

Спектакуланрно пиротехничко шоу на кое може да подзавиди и Ф4 турнирот во Келн (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

СЕХА Гаспром лигата ја спушти завесата на својата седма сезона. Впечатоците од организацијата, квалитетот на ракометот, како и финалниот производ наречен СЕХА Ф4 турнир се повеќе од позитивни.

Вардар го скрши отпорот на храбриот Загреб за нова СЕХА титула

24Инфо - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во денешното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во ...

Златко Сарачевиќ: Ова беше спектакл, но игравме против најдобрите (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Екипата на Загреб не успеа да го повтори успехот од 2013 година кога го совлада Вардар во финалето во Скопје. Сега вардарци славеа со 26:24 и се реваншираа за тој пораз, а воедно успеаја по петтипат да слават над Загреб на фајнл-фор двобоите.

Познати фаци го бодреа Вардар на трибините во “Јане Сандански” (ФОТО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар се освојувачи на СЕХА Гаспром Лигата за сезоната 2017/2018. “Црвено-црните” го совладаа хрватскиот шампион Загреб и стигнаа до својата четтврта титула во СЕХА натпреварувањето.

Финалето низ фотки: Искуството на Вардар го „прегази“ Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.04.2018

Вардар одигра уште еден импресивен натпревар во финалето од седмиот Ф4-турнир во СЕХА и го доби мечот против ППД Загреб со 26:24. Ова беше интересен меч во кој нијанси пресудија за победникот, а вардарци демонстрираа квалитет кој беше сосема доволен ...

Раул: Нема лесно финале, но победивме и треба да бидеме среќни

МКД - 15.04.2018

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез е среќен по освојувањето на трофејот во СЕХА лигата и сега фокусот го става на четвртфиналните натпревари против Кил во Лигата на шампионите. Во натпревар со голема борба Вардар го победи Загреб во финалето од СЕХА ...

Штербик: Убаво е кога титулата ќе се освои дома

МКД - 15.04.2018

Арпад Штербик е еден од хероите на Вардар во битката за трофејот од СЕХА лигата, голманот е среќен поради новиот трофеј со македонскиот тим. Штербик за последен пат ја освои СЕХА лигата со Вардар, голманот даде голем придонес за новата регионална ...

Скопје слави, Вардар е неприкосновен шампион во СЕХА лигата!

Екипа - 15.04.2018

Вардар пред својата публика во Скопје ја одбрани титулата во регионалната СЕХА Гаспром лига и стана најуспешна екипа во регионалното натпреварување со четири титули во седумте досегашни изаднија.

Вардар останува на тронот, четврта титула во СЕХА лигата!

МКД - 15.04.2018

Вардар со 26:24 го победи Загреб во едно вистинско финале од СЕХА лигата, македонскиот шампион ја освои четвртата титула во регионалното ракометно натпреварување, втора во низа, овој пат во својот храм „Јане Сандански“.

СЕХА лига: Вардар по четврти пат регионален ракометен владетел

Нова ТВ - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата. „Црвено-црните“ во финалето го совладаа ППД Загреб со 26:24 (полувреме: 14:13) за четврти триумф во регионалното натпреварување во кое ја покоруваа конкуренцијата и во сезоните 2011/12, во ...

Абутовиќ полека се збогува од фановите на Вардар: Ќе ми недостасува сето ова, но сега во ЛШ ќе мораме малку подобро

Дерби - 15.04.2018

Илија Абутовиќ го одигра последниот натпревар во СЕХА лигата како играч на Вардар, а тоа го направи со нова победа и нов шампионски трофеј зад своето име откако европскиот шампион сосема заслужено славеше во денешното финале против ППД Загреб.

Пишуваме нова историја: Повторно сме СЕХА шампиони!

Вардар - 15.04.2018

Нема граници за Вардар ниту пречки што не може да ги мине. Новиот клупски рекорд е четвртата титула во регионалната СЕХА Газпром лига. „Црвено-црните" во финалето на 7. Ф4 турнир го победија ППД Загреб со 26-24 (14-13) и така станаа првиот тим со ...

Стоилов: Ова беше увертира за Кил, сега уште да продолжиме вака!

Sport 1 - 15.04.2018

Стојанче Стоилов е еден од ретките ракометари кои имаат четири пехари од СЕХА-лигата. Овој беше посебен, затоа што беше освоен против Загреб, како одмазда за загубеното финале во 2013 година.

„Вардар оваа сезона беше врвен, заслужено е првак!“

Gol.mk - 15.04.2018

Македонскиот првак Вардар доби честитки од целиот регион за освоената титула во СЕХА-лигата, а истите не изостанаа и од тренерот на ППД Загреб , Златко Сарачевиќ. По дуелот и финалето во СЦ „Јане Сандански“, тренерот на хрватскиот првак истакна дека ...

Раул: Сите велеа дека сме фаворити, но не е лесно, треба и да се одигра!

Sport 1 - 15.04.2018

Вардар го надигра Загреб во финалето од Ф4-турнирот во СЕХА, доволно тешко за да биде атрактивно за публиката. Раул Гонзалес, веројатно, посакуваше да биде уште поубедливо и полесно, но противниците беа на високо ниво.

Целје го победи Мешков Брест за третото место на Ф4 во СЕХА

Екипа - 15.04.2018

Екипата на Целје Пивоварна Лашко заврши на третото место во својата дебитантска сезона во регионалната СЕХА лига. Во натпреварот за „бронза“ на Ф4 турнирот од СЕХА што се одржува викендов во Скопје, словенечкиот шампион беше поуспешен од Мешков ...

Дибиров: Не летаме во облаци дека знаеме и можеме сè

Gol.mk - 15.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА лигата откако го победи ППД Загреб со 26-24 во финалето од завршниот турнир во Скопје. Ова е четврта титула во регионалното натпреварување за „црвено-црниот“ тим „Во финале не можеш да очекуваше да ја згазиш секоја ...

Стоилов: И кога Загреб израмни, бев сигурен дека ќе победиме

Gol.mk - 15.04.2018

Вардар ја освои четвртата титула во СЕХА лигата и го совлада Загреб со 26-24. Беше потешко отколку во полуфиналниот двобој со Мешков Брест , но Вардар на крајот се одвои со пет голови разлика и рутински го заврши натпреварот.

Гонзалес: Загреб нè натера да го потврдиме квалитетот на терен

Дерби - 15.04.2018

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Тренерот Раул Гонзалес мораше да прави одредени промени во играта во ...

Вардар е старо-нов шампион во СЕХА!

Спортски - 15.04.2018

Вардар по четврти пат успеа да ја освои СЕХА-лигата и да стане најтрофејниот тим во ова натпреварување. Истиов подвиг црвено-црните го направија во првата, третата, шесттата и седмата сезона на оваа лига, која во иднина треба да стане уште посилна и ...

Штербик: Оваа титула освоена дома и пред заминување посебно ми е драга

Gol.mk - 15.04.2018

По победата над ППД Загреб и четвртата титула во СЕХА лигата, вардарци беа пресреќни што оствари една важна цел и по Веспрем станаа втората екипа во историјата на натпреварување која до титулата стигнала без пораз.

Гонзалез: Горд сум на овие момци

SportMedia - 15.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА-лига и постана единствениот тим со четири пехари во ова натпреврување. „Црвено-црните" во финалето го совладаа ППД Загреб со 26-24. Раул Гонзалез признава дека противникот добро се подготвил за овој меч, но на ...

Штербик: Ова е една од подрагите титули за нас

Sport 1 - 15.04.2018

Арпад Штербик уште еднаш покажа дека е еден од клучните играчи во таборот на Вардар, но тој вечерва го освои последниот пехар во СЕХА-лигата со овој тим. По натпреварот тој потенцираше дека ова за него и за неколку други ракометари, кои си ...

Сладок како да е прв: Пехарот од СЕХА ги издигна вардарци до небо! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sport 1 - 15.04.2018

Вардар го победи ППД Загреб со 26-24 и ја освои СЕХА-лигата четврти пат во своето постоење. Црвено-црните се рекордери по освоени пехари, а оваа сезона го оправдаа и со извонреден ефект од 19 победи и само едно реми.

Величенствен крај на СЕХА: Шампионите на тронот како што им доликува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.04.2018

Вардар ја дочека шансата и од втора успеа пред своја публика да се израдува на титулата во СЕХА лигата. Во Скопје се славеше за сработеното во текот на целата сезона, а првото место беше оправдано со триумф во финалето.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Вардар „нескршливиот“… беспрекорен шампионски танц во СЕХА!

Екипа - 15.04.2018

Европскиот шампион Вардар мина беспрекорно натпреварување сезонава во СЕХА регионалната лига без ниту еден пораз… Сето тоа заокружено со Ф4 турнирот во Скопје и финалниот натпревар во кој „црвено-црните“ славеа против ППД Загреб.

Никој не му е рамен: Вардар останува регионален доминатор во ракомет! (ФОТО)

Sport 1 - 15.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА-лигата совладувајќи го ППД Загреб со ......... во возбудливо и напнато финале, на Ф4-турнирот во Скопје. Иако важеше за неспорен фаворит, Вардар се помачи за да го задржи престолот во СЕХА-лигата, бидејќи Загреб ...

Вардар е шампион на СЕХА-лигата, а Цеље победник во малото финале

РК Металург - 15.04.2018

Македонскиот шампион Вардар е староновиот првак на СЕХА-лигата. До својата четврта титула во ова регионално натпреварување стигна со победата против ППД Загреб. Иако важеше за голем фаворит, Вардар мораше да се помачи за да го совлада денеска ...

Вардарци се СЕХА шампиони

+инфо - 15.04.2018

Со победата над хрватскиот претставник во финалето, Вардар стана единствениот тим кој има четири титули во регионалното натпреварување. Вардар со 26:24 го победи Загреб во финале од СЕХА лигата и со тоа македонскиот шампион ја освои четвртата титула ...

Златна вардарова четворка специјализирана за СЕХА-титули!

Gol.mk - 15.04.2018

Вардар ја освои четвртата титула во СЕХА лигата, откако на домашен терен славеше над ППД Загреб со 26-24 во интересниот финален двобој. Четворица „црвено-црни“ ракометари досега ги имаат трите титули од Загреб, Нови Сад и Брест.