TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доживотни казни затвор за тероризам за тројцата екгзекутори на четирите момчиња и рибарот кај смиљковско езеро

Сакам да кажам - 23.02.2021

Судијата Огнен Ставрев ја прочита првостепената пресуда на Основниот кривичен суд Скопје со која за петкратното убиство на четирите момчиња и 45- годишниот рибар на 12 април 2012 година тројца од обвинетите повторно добија доживотни затворски казни.

Обвинителката Фетаи побара притвор за осудените во „Монструм“

Алсат-М

„Монструм“: Три доживотни казни затвор, една од 15, една од 9 години и една ослободителна – се работи за монструозно, садистичко убиство, рече судијата Ставрев

360 степени

Доживотен затвор за тројца обвинети во Монструм: Денеска изречена пресудата

ММС

СЛУЧАЈ МОНСТРУМ: Три доживотни казни затвор, но двајца од осудените веќе се во бегство

Кумановски м.

Три доживотни казни затвор, една од 15 и една од 9 години за обвинетите во “Монструм”

Телма

„Монструм“: Доживотен затвор за Алил Демири и Агим и Африм Исмаиловиќ

ТВ21

Алсат-М Р.С.Европа Слободен Печат МКД Бриф Фокус Press24 +инфо

Азири ги покани во затвор Јовески и Русковска за да им даде докази за нарачателите на убиството кај Смилковско

+инфо - 23.02.2021

По изречените пресуди за случајот „Монструм“ обвинителката Фатиме Фетаи од Судот побара да им одреди мерка притвор за сите четворица осудени од Кривичниот суд. Таква мерка предложи и за Фејзи Азири, со оглед на тоа што тој е во затвор за друго дело ...

Обвинет во „Монструм“ тврди дека ги знае нарачателите и извршителите на петкратното убиство кај Смилковско

Сител

Јовески и Русковска да ме посетат за да им дадам прецизни докази за убиството – повика Фејзи Азири

ММС

Фејзи Азири имал докази кој ги нарача убиствата кај Смилковско, бара Русковска и Јовески да го посетат во Шутка

Република

Фејзи Азири ги покани Русковска и Јовески во ќелија: Ќе ви дадам докази за нарачателите и организаторите на убиството

Слободен Печат

Фејзи Азири: Да дојдат Јовески и Русковска да им кажам кои се убијците, нарачателите и помагачите

24 Вести

Фејзи Азири: Имам докази за организаторите, нарачателите и извршителите на „Монструм“, Јовески и Русковска имаат 10 дена да ме посетат во затвор

Фокус

Фактор Локално Либертас Курир 24Инфо PressingTV Скопје инфо

Азири: Нека дојдат во затворот Фетаи и Русковска, имам докази кои се нарачатели на убиството кај Смилковско

Press24 - 23.02.2021

Обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири, во Основниот кривичен суд денеска рече дека има докази кои се нарачатели на убиството кај „Смилковското Езеро“. „Ја повикувам Фатиме Фетаи, и обвинителката Вилма Русковска, да дојдат во затворот во следните 10 ...

Фејзи Азири: Нека дојдат во затворот Фетаи и Русковска, имам докази кои се нарачатели на убиствата

ТВ21

Фетаи: Изречените казни се соодветни, но постои опасност од бегство, барам притвор!

ТВ21

🔴 ВО ЖИВО: Објавување на пресудата за „Монструм“

ТВ21

Фетаи побара притвор за осудените во „Монструм“

Фокус

Пресуда за „Монструм“ - втор пат

Р.С.Европа

ИСЧЕКУВАЊЕ: Јавноста ќе ја чуе пресудата за грозоморниот случај „Монструм“

Фактор

Р.С.Европа Бизнис Вести Локално Кајгана МКД 24Инфо Курир Независен