TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Алфа - 10.07.2024

32 лидери на земјите – членки се во Вашингтон на НАТО Самитот – 75 години од формирањето на Алијанса. Македонската делегација која ја предводи премиерот посетата на американската престолнина ја користи и за билатерални средби.

Мицкоски во Вашингтон: На средби со конгресмени и сенатори, неизвесно е дали ќе се сретне со Мицотакис

Lider

За само 15 дена нашата земја си го врати уставното име – Република Северна Македонија

Рацин - 10.07.2024

„Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски во Вашингтон, заедно со претседателите на Влада на Република Албанија, Еди Рама и на Република Црна Гора, Милојко Спајиќ, оствари средба со сенаторката Џин Шајин и ...

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Курир - 10.07.2024

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски во Вашингтон, заедно со претседателите на Влада на Република Албанија Еди Рама и на Република Црна Гора Милојко Спајиќ оствари средба со сенаторката Џин Шајин и сенаторот ...

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Канал5

„Инвестициите носат подобар живот“: Мицкоски на средба со лидерите од регионот во Вашингтон

Lider

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Кумановски м. - 10.07.2024

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски во Вашингтон, заедно со претседателите на Влада на Република Албанија Еди Рама и на Република Црна Гора Милојко Спајиќ оствари средба со сенаторката Џин Шајин и сенаторот ...

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Скопје1

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот се економската соработка и инвестициите

Макфакс

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Алсат-М

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

ТВ21

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Бизнис Вести

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Опсервер

24Инфо Точка Press24 Фокус 365 MTM Сител Скопје инфо

Мицкоски од Вашингтон: Блокадите и опструкциите треба да станат реликвија на минатото

Независен - 10.07.2024

Тој истакна дека блокадите, кочењето и опструкциите треба да бидат реликвија на едно минато време од кое регионот треба да извлече поуки како се заглавува во неразумни спорови и се создаваат стереотипи и раздор меѓу граѓаните.

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Нетпрес - 10.07.2024

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски, во Вашингтон, заедно со претседателите на Влада на Република Албанија Еди Рама и на Република Црна Гора Милојко Спајиќ оствари средба со сенаторката Џин Шајин и сенаторот ...

БЛОКАДИТЕ ТРЕБА ДА БИДАТ РЕЛИКВИЈА ОД МИНАТОТО Иднината на регионот е во економската соработка, порача Мицкоски од Вашингтон

+инфо

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е во економската соработка и инвестициите

Слободен Печат