TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џерард потврди: Ливерпул дефинитивно останува без играчот за врска!

Спортски - 14.02.2018

Емре Џан има уште неколку месеци важечки договор до Ливерпул, а според многумина германскиот фудбалер соработката со „Црвените“ нема да ја продолжи. Некогашниот фудбалер на Леверкузен летово, откако се најде во последната година од договорот, се ...

На Џерард му се испушти дека ѕвезда на Ливерпул ќе си замине на крајот на сезоната

Дерби - 14.02.2018

Легендата на Ливерпул Стивен Џерард како да потврди дека неговиот поранешен клуб нема да може да задржи еден од своите играчи во летниот преоден рок. Станува збор за германскиот репрезентативец Емре Чан, кому договорот му истекува на крајот од ...