TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот се уште си молчи: Ќе му дозволи ли Али Ахмети на Димитар Ковачевски да седне очи во очи со Христијан ...

Алфа - 04.06.2023

Али Ахмети да му дозволи на Димитар Ковачевски да седне очи во очи со Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ го повикуваат премиерот да собере храброст и да седне на средба со лидерот на опозицијата, каде ќе се разговара за клучните проблеми на државата.

Мицевски суди, Мицкоски ќе пресуди

Вечер Прес

Продолжува играта на нерви меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ пред лидерската средба Ковачевски-Мицкоски

Канал5

Лидерската средба во среда? Мицкоски бара тет-а-тет средба со Ковачевски без партиски тимови

ТВ21

Ќе има ли лидерска средба, кога и во каков формат?

Сител

Мицкоски инсистира на лице в лице средба со Ковачевски

24Инфо

На лидерската средба ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ

PressingTV

Бизнис Вести Денешен Опсервер Слободен Печат Zoom Lider Сител Во Центар

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат

Канал5 - 04.06.2023

СДС и Ковачевски ја доведоа Македонија до ќорсокак затоа што без мандат прифатија и ветуваа нешто со кое не се согласува 80% од граѓаните. Затоа сега ако имаат доблест и храброст треба да прифатат соочување со народот на избори и на тие избори јасно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Република

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ ѝ одговори на Кузеска: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Lider

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Опсервер

Во Центар Zoom

Каков исход може да се очекува од лидерската средба? – Анализа на Петар Арсовски

Канал5 - 04.06.2023

Како ова надмудрување и прозивање меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ќе влијае на атмосферата во која ќе се одржи лидерската средба? Може ли воопшто да се доближат позициите на Ковачевски и Мицкоски? За Канал 5 анализира Петар Арсовски.

Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Kовачевски

Канал5

Николова: Доколку Мицкоски нема верба во сопственото раководство нека избере сам

Centar

Мицкоски прифаќа само разговор во 4 очи со Ковачевски, тимските средби биле ПР егзибиција

Фокус

Ново издание на 360°: Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Ковачевски

360 степени

Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Бизнис Вести

Преферирам тет-а-тет средба со Ковачевски, лидерските средби во широк формат завршуваат без заклучоци

MakPress

Независен ТВ21 Опсервер МКД Вести плус 24Инфо Курир Frontline

АХМЕТИ, ДАЈТЕ МУ ОДОБРУВАЊЕ НА КОВАЧЕВСКИ ДА ОДИ НА СРЕДБА СО МИЦКОСКИ Ковачки смета дека земјата ќе падне во криза по ...

+инфо - 04.06.2023

Според Ковачки, Ковачевски треба да се охрабри да прифати и организира тет-а-тет средба со ...

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Опсервер

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Lider

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Press24

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за средба со Мицкоски, дајте му го

Канал5

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

24Инфо

(ВИДЕО) Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со Мицкоски, дајте му го

А1 On

Република Макфакс Фокус Нетпрес Курир Точка Денешен Фактор

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не оди сам на лидерска средба зошто Ахмети не го пушта

Канал5 - 03.06.2023

Премиерот Ковачевски не го пуштаат сам да оди на лидерска средба поради две причини. Првата е зошто Али Ахмети не му дава и се чувствува запоставен, втората е зошто раководството на СДС нема доверба во Ковачевски.

Мицкоски: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од четиво напишано на хартија пред Ахмети, нам таква нова парада не ни треба, ако сакаат таква лидерска, подобро и да ја нема

Курир

Мицкоски: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од четиво напишано на хартија пред Ахмети, нам таква нова парада не ни треба

Република

Мицкоски: На последната лидерска Ковачевски читаше текст напишан на хартија пред Ахмети, средби без суштина не се потребни

MakPress

Мицкоски: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од напишаното на хартија пред Ахмети, нам таква нова парада не ни треба, подобро да нема таква средба

Нетпрес

МИЦКОСКИ ОТКРИВА КАКВИ БИЛЕ ПРЕТХОДНИТЕ СРЕДБИ: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од четиво напишано на хартија пред Ахмети, ако сакаат пак таква лидерска, подобро и да ја нема

Денешен

Мицкоски: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од четиво напишано на хартија пред Ахмети

PressingTV

А1 On Курир Република Lider MakPress Денешен

СДСМ: Оставаме на Мицкоски да избере дали ќе дојде сам на лидерската средба

МКД - 03.06.2023

Мицкоски е поканет на сериозна средба, многу важна за иднината на државата. Тоа не се приватни средби и ние не сакаме да се мешаме во внатрепартиските односи во ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска на прес конференција пратеничката Даниела Николова откако ...

Николова: Доколку Мицкоски нема верба во сопственото раководство нека избере сам

А1 On

СДСМ: Оставаме на Мицкоски да избере дали ќе дојде сам на лидерската средба

Денешен

Мицкоски: Не ни треба лидерска средба за ПР, туку суштинска – што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Макфакс - 03.06.2023

Не е суштината форматот, суштината е што ќе биде резултатот од евентуална лидерска средба. Првата би рекол неофицијална понуда од страна на луѓето и кабинетот на Ковачевски беше да биде лидерска средба односно претседателите на двете партии да ...

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Република

Мицкоски: Не ни треба лидерска средба за ПР, туку суштинска – што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Точка

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Lider

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Курир

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Нетпрес

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Press24

MakPress Centar