TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Благоевград, стаклата на македонскиот клуб ги искршиле заедно со сопругите!

Алсат-М - 08.02.2023

Бугарската полиција ги откри напаѓачите на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград. Како што пишуваат локалните медиуми, станува збор за четири лица на 40-годишна возраст.

Градоначалникот на Благоевград: Ќе ги казнам вработените што фрлале камења на македонскиот клуб како што Скопје ги казнува цариниците и полицајците

360 степени

Градоначалникот на Благоевград условува: Ќе ги казнам „каменувачите“ на македонскиот клуб кога Скопје ќе ги казни полицајците и цариниците

Слободен Печат

КАКО ШТО ЌЕ ГИ КАЗНИТЕ ЦАРИНИЦИТЕ, ТАКА ЌЕ ГИ КАЗНАМ ВАНДАЛИТЕ Градоначалникот на Благоевград се огласи во врска со македонскиот клуб

+инфо

Вработени во општинско претпријатие со сопругите го вандализирале македонскиот клуб, градоначалникот на Благоевград нема да ги казни

еМагазин

Градоначалникот на Благоевград: Ќе ги казнам напаѓачите на македонскиот клуб кога Скопје ќе ги казни полицајците

Скопје инфо

Вандалите кои го искршија македонскиот клуб во Благоевград се вработени во општинско претпријатие

Локално

Фактор Република Алсат-М Lider Фокус Либертас МКД Денешен

Напаѓачите на Македонскиот клуб во Благоевград биле општински службеници

Независен - 08.02.2023

Двајцата мажи приведени од страна на бугарската полиција поради каменувањето на Македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во саботата вечерта, се вработени во општинското комунално претпријатие „Озеленување“, додека двете жени ...

Софија: Ако во Скопје ги казнат цариниците и граничните полицајци и ние ќе ги казниме лицата кои го искршија Македонскиот клуб

MakPress

Напаѓачите на Македонскиот клуб во Благоевград вработени во локално комунално претпријатие

Бизнис Вести

Напаѓачите на македонскиот клуб во Благоевград вработени во локално претпријатие, градоначалникот ќе ги казнел ако има казни и во Македонија

Н.Македонија

Напаѓачите на Македонскиот клуб во Благоевград вработени во локално комунално претпријатие

24Инфо

Напаѓачите на Македонскиот клуб во Благоевград вработени во локално комунално претпријатие

Опсервер

Напаѓачите на Македонскиот клуб во Благоевград вработени во локално комунално претпријатие

Zoom

Frontline Кајгана А1 On Курир Република PressingTV 24 Вести Вечер Прес

МВР: Приведени неколку лица за оштетувањето на македонскиот клуб во Благоевград

Р.С.Европа - 07.02.2023

Неколку лица се приведени за оштетувањето на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров“ во Благоевград, велат од МВР за РСЕ, откако, како што додаваат оттаму, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера покренал иницијатива до неговиот ...

Четворца приведени за оштетувањето на Македонскиот клуб во Благоевград

Канал5

„Нова.бг“: Приведени вандалите кои го искршија македонскиот клуб во Благоевград

360 степени

Приведени четири лица за кршењето на македонскиот клуб во Благоевград

Фокус

БУГАРСКА ПОЛИЦИЈА ПРИВЕЛА 4 ЛИЦА ЗА ВАНДАЛИЗИРАЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ „НИКОЛА ВАПЦАРОВ“ Демерџиев очекува да се најдат и напаѓачите на Пендиков

+инфо

Две жени и двајца мажи се приведени за кршењето на македонскиот клуб во Благоевград

Локално

Четворица приведени за оштетувањето на Македонскиот клуб во Благоевград

Lider

Во Центар Макфакс Денешен Нетпрес Точка 24Инфо Скопје1

Приведени четири лица за вандализмот врз македонскиот клуб во Благоевград

Сител - 07.02.2023

Двајца мажи и две жени се приведени од полицијата во Благоевград во врска со вандалскиот чин врз македонскиот културен центар „Никола Вапцаров“. Тие, како што пишуваат бугарските медиуми, го признале делото за кое се товарат.

Бугарската полиција приведе четири лица за оштетувањето на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград

Телма

Четири лица уапсени по нападот врз македонскиот културен клуб во Благоевград

ТВ21

Бугарската полиција привела четворица, признале дека го искршиле македонскиот клуб „Никола Вапцаров“

МКД

Бугарската полиција ги фати вандалите кои го искршија македонскиот клуб „Никола Вапцаров“

Локално

Бугарската полиција приведе четворица вандали кои го искршија македонскиот клуб „Никола Вапцаров“

Нова ТВ

Двајца мажи и две жени уапсени по нападот врз македонскиот културен клуб во Благоевград

4NEWS

Опсервер Во Центар Либертас 24Инфо Слободен Печат Курир Press24 Република