TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џек Ма има желба Alibaba да потрае најмалку 102 години

Телефони.мк - 20.10.2019

Со голема забава, песна, гитара и по некоја солза, Џек Ма ја заврши својата кариера како лидер на компанијата што ја основа - Alibaba . Пензијата ја најави уште пред една година, за која почнал да размислува уште пред 15 години, кога еден инвеститор ...

Џек Ма: Alibaba спречува 300 милиони хакерски напади на ден

USB - 19.10.2019

Кинескиот технолошки гигант Alibaba е цел на околу 300 милиони сајбер напади секој ден, според основачот и поранешен извршен директор на компанијата – Џек Ма. Ма рече дека е „горд“ што и покрај бројните обиди за хакирање, одделот за плаќања Alipay, ...